2024. november 28., csütörtök

Meteorológiai műszerek otthon

Adott napon: 
Keresés:
Műszer csatlakoztatása a MetNet-re
MetNet WS feltöltő: LINK 
MetNet WD feltöltő: LINK
MetNet cumulus feltöltő: LINK

Figyelem! Akinek Netatmo és Ruuvitag műszere van, az mostantól felkapcsolhatja a MetNet-re is!

Műszereim LINK

Csatlakoznál a légszennyezettség mérő állomáshoz? Olvasd el cikkünket
Kérdésed van ezzel kapcsolatban? Írj nekünk a legszennyezettseg(kukac)metnet(pont)hu címre.
#8058
Az eddigi tapasztalatok mind pozitívak, még senki sem panaszkodott rá nevet Maximálisan ellátja azt a feladatot, amire tervezték.
#8057
hmm. 7500-ért elég korrekt sztem. Mindjárt utánanézek hogy állok lével. Pontossága milyen? tehát tûzõ napon mekkora eltérést mutat ,vagy azt még nem néztétek? nevet nagyon érdekelni kezdett a dolog.

utánanéztem hogy állok sztem áll az alku, nagyon jók vagyunk kivételesen anyagilag. Még a pontosságáról tudnál pár dolgot mondani ,emmynire mér korrektül.
#8056
laza Sorozatban gyártódik, az eddigi megrendelõk nagy megelégedésére. Az ára 7.500 Ft+1.890 Ft a postaköltség. Már jó sokan rendeltek belõle.

VM 0812.3 árnyékoló mûszaki leírás


Felhasznált anyagok: 12 db, ø225 mûanyag tányér, anyaga PP, anyagvastagság 2mm
tányér mélység:
23mm
1db M6 horganyzott menetes szár (1fm/db)
6 db M6 horganyzott makkanya
6 db D=6 lapos alátét
1 db 10x60 htlf. csavar
2 db D=10 fakötésû horg. alátét
1 db M10 horg. anya
1 db 8x1-es alumínium dekorcsõ (1 fm/db)
1 db flakon akril matt fekete spray ( 500ml/flakon)
0,5l nitrohigító (zsírtalanításra)


Fõbb méretek: külsõ ø225
belsõ ø 136
teljes magasság: 264mm
tömeg: 935 g

Felületkezelés: zsír- és portalanítás után belül akril matt fekete festés, kívül 2K gyémántfehér speciális mûanyag festék (vízbázisú, környezetbarát)
#8055
Ja hogy ezt te rendelésre csinálod. vidám Na én meg ezt nem tudtam csak azt hittem ilyen csináld magad a te leírásod alapján. Azért mondtam azt hogy majd építek egy újat. Mert digiptr is mondta hogy 2 évig bírta a festék az árnyékolón a nap miatt. Ha ez is lerohad akkor sztem építek egy újat, bár én még most sem vagyok tisztába a te utolsó mondatoddal teljesen. vidám Most akkor te hogy is csinálod mennyiért is?azt is írtad maradt még. csak mert lehet érdekelne. errõl bõvebben tudsz egy privit küldeni? nevet nagyon le vagyok most maradva mert az utóbbi hetekben elég nagy hajtás volt. Most próbálom a lemaradást behozni. nevet
#8054
Az uccsó mondatot nem vágom.... szegyenlos

Aki rendelt árnyékolót, mindenkié kiment a tegnapi és a mai postával. Van még..... laza
#8053
Köszi. Ezt még nem láttam. Viszont nagyon tetszik. Nagyon igényes. nevet A leírást sztem nyugodtan elküldheted.nevet Elõbb utóbb, úgyis sor kerül egy másik megépítésére.
#8052
Már tudom! Túl nagy képpel kísérleteztem, és nem adott semmiféle üzenetet, csak nem jelent meg a kép vidám
#8051
Kösz, de nem :-) mert kérdeztem mailban a WMR-200 szenzor kábel meghosszabbításáról az árnyékolóba, de már válaszoltál nevet
Sajnos még nem tudtam a zsinór szétvágása nélkül megoldani szomoru
Üdv
#8050
Jól sikerültek! Gratula!
#8049
Szia! A képek itt: Link
A leírást már korábban bemásoltam ide, nem szeretném mégegyszer terhelni ezzel a fórumot. E-mail-ben szívesen elküldöm, ha kéred. Bocs, Bandibá-ra nyomtam a választ, Mdávidnak szántam.
Bandibá! örülök, hogy jól szuperál! Nem tartozom neked valami válasszal? szegyenlos
#8048
Mirõl maradtam le? vidám Van róla kép esetleg egy leírás? Mondjuk anno Digiptr-nek hála sikerült összerakni egy tányéros verziót ami ahogy most nézem az értékeket sztem korrektül mér a tûzõ napon. nincs 26 fok.max pár tized az eltérés sztem de jól bírja.
Az más kérdés hogy két flakon festék elment rá meg egy teljes nap, de megérte. vidám kacsint
#8047
Egyetértek!!! nekem is meg van 2 hete, és tényleg jó! Üdv.
#8046
Ma lett kész, az 1 heti felületkezelés után a kis tartó:
Link
Link

A felsõ részen kapott helyet a KW9008 szenzor, középen egy hagyományos hõmérõ van, alul pedig a WS1600-as szenzor kapta meg a helyét! Hamarosan a napelemes szellõztetõ is helyet kap majd. Azt elvileg a kis állvány tetejére szeretném rögzíteni - így mindegyik mûszer jobban szellõzhet mint most!

De a kábeleket még elrakom valahová! Ezek okoznak gondot!
Link

Az állomás a kánikulában: Link
#8045
Nagyon remélem hogy fel tudom építeni! kacsint
#8044
A terve király lettvidám
#8043
Taki féle árnyékolót kapott a tervrajzom is! És fog kapni egy igazit az új építményhez a jövõben!

beillesztett kép


Nagyban: Link

beillesztett kép


Nagyban: Link

Ilyen lesz majd! Remélem bejövõs.
nevet
#8042
Taki-féle árnyékolóval mérek most már 1 hete és hasonlítom a környék állomásainak értékeihez az adott állomások fekvését is belekalkulálva, és tökéletesen tudok mérni, ugyhogy köszönet Takinak érte, óriási ötlet volt, hogy ilyen könnyen sikerült árnyékolóhoz jutni, és ezzel hiteles mérést végezni, ami nélkül ugye a meteorológia semmit nem ér!
Köszönet Takinak, remélem sokan mások is keresni fogják Taki árnyékolóját, és ezzel a sok fals mérés megszûnik, amikkel tele van a napló!
#8041
Hú, fura ez az új forma... Lehet, hogy én vagyok a béna, de hogy kell képet feltölteni? :-)
#8040
Engem érdekelne! Küldj részletesebb leírást esetleg képet priviben, hálából elküldöm Richard Assmann ismertetõjét. Adj valami árat is! Üdv.
#8039
sziasztok !

Tudtok valamit mondani az Assmann-féle Aspirációs psychrometerrõl?
Nekem lenne egy régebbi eladó, de nem tudom hol, kinél próbálkozzak.
köszi
#8038
Különösen ha nincs rendesen lehorgonyozva a faanyagú szélmérõárboc és a kutya elérheti a csapimérõt vidám Egy vihar mndig benne van a "pakliban", ami akár a tetõdet is elviszi neadj"isten nevet Az légörvény ami a viharban letépte a szélmérõt egy pár méter széles és hosszú ÉNY-DK irányú keskeny sávban borogatott, letépett feltépett mindent ami az útjába esett, de szerencsére hamar "visszament" a szüleihez vidám
#8037
Jó kis kalandok voltak a mûszereddel!
nevet
#8036
Ötödik éve használom a 2307-et, hibahatáron belül együttfut a hagyományos mûszerekkel. Értékeit néha ellenõrzöm, egybevetem a hagyományos "analóg" mûszerekkel. Nálam a szélmérõ és a csapimérõ hülyül meg néha. A csapimérõt régebben lerángatta a kutya és szétszedte. Megcsináltam (nagyon egyszerû a kivitele, a kanál billenésekor kis mágnes halad el egy érzékelõ elõtt, mint a kerékpár-sebességmérõknél, csak ez a billenések számát méri, adja össze és szorozza meg a kanál térfogatával, ezért a kanalat tisztán kell tartani), de néha extrém hülyeségeket (900mm) is jelez tökszáraz idõben. A szélmérõ szélcsendben ritkán EEN 25,5MPS vagy 51MPS-t jelez, de ezt tudom, ilyenkor kinézek a fákra. Több vihar megtépázta, árbocát kidöntötte, mégis mûködik. Az elõzõ viharnál 41,8MPS szelet mért, de az már le is tépte a helyérõl, elhiszem neki. A "propeller" tengelye ekkor kiugrott a helyérõl, de megjavitottam, szerintem jó értékeket mutat. Megbízható, strapabíró, igénytelen. Ma már feleáron megvehetõ, a kert másik végébe tervezek még egyet (a régi megy a háztetõ fölé) A beltéri egység elvan a falon, ha megborul a szoftveres kisérletezéseim miatt, RESET és újra minden megy. Igénytelen strapabíró jószág a 2307, a szenzorok sztem mindegyik WS-nél ugyanazok, csak a beltéri egység kivitele más. Armageddon film: "ámerikái ûrhajó, orosz ûrhajó, méd in tájván mindegyik" nevet Nekem ötödik éve üzemel. A rádiót nem használom, cserélgessen elemet a fene, a napelem érzékeny és drága. Természetesen mindenkinek megvan a "maga lova" nevet és persze szerencse is kell a vásárláshoz.
#8035
Igen nekem is rajta akadt meg a szemem(ws1600).Metnetesek akik ilyet használtok mik róla a tapasztalatok? Mennyire megbízható?
#8034
Tegyél hozzá egy cseppet és irány a WS 1600!nevet
Link
#8033
Köszi, azért kérdeztem mert ma dobtam kukába a régi készülékem és sürgõsen pótolni szeretném a hiányát.Összesen 25 000 Ft-ot szánok rá, az a lényeg,hogy árához képest nagytudású és megbízható legyen.
#8032
Szerintem nem mutat pontos értéket, de lehet, hogy ez az enyémnek a baja!Alámér a valósnak.Sokszor napos idõben 20% mér csak, ami valószínûleg nem lehetségeg (illetve lehet, de nem valószínû, hogy folyamatos több napig tartó napos idõben 20% lenne a páratartam).Viszont ha borult az idõ, esik, vagy köd van, és éjszaka használható.
#8031
Hogyérted h. ésszel kell leolvasni?
#8030
Zeee, én is köszönöm. Válaszolok a kérdéseidre, de a mai napon áramszünet volt, kosaras kocsival dolgoztak a vezetékeken sok helyen, karbantartás és/vagy a tegnapi események miatt.
#8029
Jó néhányunknak van ez a mûszer, pl. nekem is, és tökéletesen elégedett vagyok vele!
Igaz a páratartamnál ésszel kell leolvasni...nevet
#8028
Sziasztok!

Az a kérdésem, hogy használ-e vki IP-s webkamerát eget kémlelni? Én nem nagyon értek ezekhez, de úgy látom az sem sokkal drágább, viszont talán egyszerûbb összehozni mint egy digit. fényképezõt megbütykölni, sima webkamera pedig gondolom gagyi ehhez. Van vkinek tapasztalata a dologról, használ ilyet vki?
Köszi elõre is!
nevet
#8027
Öszinte leszek! Fogalmam nincs! A Google viszont segített: Link
#8026
Szép leírás, köszi. Az ábrán az energia görbének mi a vízszintes tengelye? idõ vagy frekvencia? Mekkora ablakkal van számolva?
#8025
Sziasztok!

Nem rég kezdtem el idõjárás megfigyelést végezni. Azt szeretném meg kérdezni, hogy hol lehet kapni digitális meteorológiai állomást, és mennyiért? Pontosan engem ez a mûszer érdekelne 888R35. Ha tudja valaki akkor legyen szives irja meg. A segítséget elõre is köszönöm!

Pepino.
#8024
Na nagyobb kép linkjét eltoltam Nagyobb: Link de a megjelenõ képre is rá kell kattintani a nagyobb mérethez
#8023
pccave ez sajnos hoszzú lett, mindenkitõl elnézést kérek.

beillesztett kép

Nagyobb: Link
Antenna: ezért célszerû a beltéri, tetõtéri, padlásantenna, ezek villámvédelme csak annyira bonyolult és költséges, mint egy beltéri rádióantennáé. Kaphatók már villámvédelemmel ellátott hálózati csatlakozók is, a célnak megfelelnek.
Frekvencia: célszerûnek tûnik a 300 kHz körüli frekvencia (én 10-20 kHz-ig mentem "le" játszásiból) jmûsorszóró vagy katonai adás ne keveredjen rá
Jelszint: a jelszint minimuma -90dB, de ez sosem annyi a helyi zajok miatt (üzem, a szomszéd hegesztõ kisiparos, rossz hûtõgép, kismotorszerelõ stb.) A zaj nálam -30..-50 dB között változik, lényeg a kisülési jel markánsan, jól mérhetõen kiugorjon a környezõ alapzajból ahogy a képen látni, a -45 db körüli alapzajból -30 és -35 dB jel már értékelhetõen kiemelkedik
Tetõ: nem mondtam hogy a normál tetõ jelentõsen árnyékol, csupán annyit, a cserép az alapanyag lelõhelye szerint változik, feldúsult fémsókat is tartalmazhat, ami kismértékben befolyásolhatja a vételt, bár sokkal kisebb mértékben bár, de hasonlóan mint a vasbetonba ágyazott acélháló.
Ferrit: természetesen kisebb, jobb, elegánsabb megoldás, használati veszélye viharban annyi mint egy zsebrádiónak, de nem mindenki gyakorló rádióamatõr vagy elektroguru.
Feltekerés: nem vitatom, gyakorlott embernek nem nehéz, de "könnyû kéz" és türelem kell a vékony rézdrót helyes tekercseléshez, nomeg véletlen sem sérüljön a szigetelõ zománc, és ezen a frekvencián viszonylag sok menet kell, legjobb géppel tekercselni. Magamról tudom, a ferrithangolás egy kezdõnek babrás türelemjáték, továbbá nem 1-2 embernek kell, hanem bárkinek aki kedvet kap rá és 24 órában online tud lenni a neten - úgy ér valamit az egész, ha nem akkor kapcsoljuk be amikor nyakunkon a vihar, ehhez sok ember kell hogy közülük 3-4 mindig online legyen mint az online állomások.
Postán szállítható: azt sejteti, valaki esetleg "szakosodik" a ferritantenna és járulékos elektronikájának tömeges "vedd és vidd" gyártására. Kérdés hogy pld. az ötletgazda digitpr hajlandó e korosodó emberként a "tönmeggyártásra", vagy bárki más, ráadásul lehetõleg "anyagárban" és csak postaköltséggel, nehogy esetleg nyugdij vagy fõállás mellett végzett kiegészítõ tevékenységnek számitson "jóakaratú" kívülállók szemében ha még a ráfordított idejét, eszközhasználatát és a leggyártásnál felhasznált költséget (gépek használata, kopás, fûtés, világítás, kaja) is megfizeti valaki. Persze egy vállakozó mindezt ahogy tudja "áthidalja" és olcsó detektorokat dobhat hazai piacra amig van rá kereslet. Persze nemcsak amatõr idõjósok, hanem gazdálkodók is vennék vélhetõen, tán párezer darabnál abba is lehet hagyni, de maradna még pár évig a jótállás, szerviz- és alkatrész utánpótlás kötelezettsége. Ezért gondoltam a lehetõ legegyszerûbb kivitelre, mely még múködik és átlagos technikai érzékkel otthon is elkészíthetõ egyedileg. Bár a ferritantennás kivitel szebb és kevésbé problémás, de ha digitpr közreadná rajzait, nem tudom hány kollega vágna bele. hiszen a neten található egyszerûbb eszközöket sem készítette el egy kollega sem, amennyire tudom. Továbbá. ha néhány kollega hozzájut "baráti alapon" a ferritantennához, az még oké, de ha már száz ember vár választ a kérdéseire, problémáira az már kérdéses kap e választ idõhiány miatt. Persze családi vállakozásban elmegy. Nem ellenkezek, rajta, aki tudja csinálja, elegánsabb mint a "fakerekes" nevet Bocs, ez hosszú lett, addig többet már nem irok, amíg realitása nem lesz a dolognak.
#8022
Az egyik szélvihar kidöntötte az oszlopát szomoru. Az én hibám volt, mert elõtte takarítottam le a mérõt és nem rögzítettem rendesen.
#8021
Elvileg egy antenna akkor (építési)engedélyköteles, ha a talpponttól mért magassága meghaladja a 6 métert. Ebbe az antenna árbócot IS bele kell számolni. Egy nagyobb CB antenna önmagában is lehet 6 m.
Milyen frekvencia tartományt kell figyelni, mekkora a jelszint? Palatetõ nem sokat árnyékol, betoncserép vagy sima cserép már többet árnyékol.
Ha a ferrit antenás megoldás megfelelõ irányszöget ad akkor a méretei miatt nyerõ lesz. A villámvédelem kiépítésétõl is el lehet tekinteni, ami komoly munka és pénz. Túlfeszültség védelem azért nem árt itt sem.
Nem igazán bonyolultabb a ferritre feltekerni a rézdrótot mint a keretantennára. Max. több menet kell. Esetleges hangolása is megoldható, csak akad itt 1-2 ember aki ért hozzá nevet . Postán meg könnyen szállítható.
#8020
Nem lepõdnék meg, ha megállna ezen a szinten: Link Forrás: Link
Kérdés, meddig tart majd a "lelkesedés" vagy ez is "ellaposodik"? No nem károgok elõre, jó reggelt nevet
#8019
Az OMSz honlapján van egy felhívás iskolás csapatok részére. Meteorológiai állomást kell építeniük, adatokat gyûjteniük, naplót vezetniük. A mûszerépítési útmutatókra szerintem érdemes lenne odafigyelni, bár nem tudom, hogy a versenyen kívül hozzá lehet-e valahogy jutni...
#8018
A "fakeretes" antennát legcélszerûbb a tetõtérben elhelyezni, de oda is pattanhat kisebb kisülés (velem is megesett), nem árt beltérben is a jó villámvédelem. Kültérben érdemes réz vagy könnyúfém csóben elhelyezni (vételi szempontból hasznos, esztétikai látványa jó, kissé "rejtélyes" lesz a szomszédoknak nevet csapadékvédelmet is ad) de feltétlen kell a villámvédelem és ügyelni kell a közvetlen villámcsapás hatásaira is, pld. házra "átugró" kisülések, fémtárgyakban indukált örvényáramok és azok generálta felmelegedés miatti gyújtóhatás gyúlékony környezetben, sugárzó hõhatás, a hirtelen léglökés mechanikai, akusztikai és pszichikai hatásai - a környezeted követelheti, hogy szereld le, sûrûn lakott környezetben a "jóemberek" megvádolhatnak akár közveszély okozásával is. Lehetõleg távol legyen mindentõl amiben kárt okozhat az antennát ért esetleges villámcsapás lehetséges "mellékhatása", feltétlen kell a jó villámvédelem. Józan ésszel nem telepíthetsz lazán még egy CB antennát sem, de erre van valami rendelet is, melyre nyomatékosan felhívják a figyelmet. (1980 óta van CB-m, de fogalmam sincs most éppen mi van érvényben, utána kéne néznem.) Tehát senki ne huzogasson ki az udvarán "drótokat" megfelelõ villámvédelem nélkül. A villámcsapás és "mellékhatásainak" lehetõsége tetõtérben is fennáll. Kiszámíthatatlan a villám: régebben egy katonai adóállomás 80 m magas acéltornya helyett a közelben álló szilvafát hasította ketté; sok esetet mondhatnék arról, a villám oda megy ahova akar. Nem vagyok villámvédelmi szakember, de úgy tudom, többnyire jó vezetõképes helyet keres, talajon az ásványi sókkal feldúsúlt vizes agyagot szereti, akkor is ha a réteg a föld felszine alatt van. Ha egy fa gyökere megtalálta a "vízvezetõ" agyagos réteget, abba mélyen belement vagy szétterjedt, szinte "felkínálja magát" a villámnak. Egy villámhárító nem "begyûjti" a villámokat, hanem "csak" védelmet ad azzal, hogy, elvezeti a töltéseket. Természetesen a villám többnyire a magasan elhelyezett fémtárgyakra ugrik, de megteszi, hogy a villámhárító helyett a nyitott konyhaablakon a vasárnapi ebédet "lövi ki" szétverve a lábosokat és a tûzhelyet. Ha a ház villámhárítójára ugrik vagy gubancosra hajlítgatja a centis vasakat vagy bent az épület konnektorain és antennacsatlakozóin jön ki, leégetve minden áramkörben lévõ elektromos cuccot, szerencse ha tûz nem lesz belõle. Szerencsés esetben "csendesen" távozik a villámhárítón, de erre nem szabad senkinek rábízni magát, körültekintõen vegyen figyelembe mindent az antenna elhelyezésénél és villámvédelménél beltéri, tetõtéri környezetben is. Ez is csak egy antenna, de fõ feladatát viharban látja el, veszélyeztetve van. A rádiózás "hõskorában", adás-záráskor a bemondó nem véletlen figyelmeztette a hallgatókat, "antennáját földelje le". Az irányszöggel ne törõdj, elszórakozom vele, sajnos van rá bõven idõm. digitpr ferritantennás megoldása sztem máris kiváló erre, ha forgatás, keresés nélkül pontos irányszöget mér és feltéve hogy nem túl munka- és anyagigényes. (Ahogy látom neki már sok munkája van benne) Nagyon durván közelítve, egy "szögmérõre tett zsebrádió" és a legerõsebb jelek vagy góc felé fordított, majd folyamatosan a góc után forduló rádió leolvasott vételi irányszöge" elvén mûködõ kütyü már jó, bár ez vélhetõen csak egy "foltot" rajzolna, nem egyedi kisüléseket. A netes online forgalmat megszervezned sem piskóta, sõt nagyobb "falat" Amennyire tudom, a cserepek, palák, eternitlapok árnyékoló hatása az anyaguk (esetleges feldúsult fémsók, fémvegyületek) összetételétõl függ, de a fémtetõket (alu-bordáslemez vagy "bádogtetõ") leszámítva szerintem nem jelentõs. Bocs a hosszért mindenkitõl, jún. 15-ig "eldugulok" nevet
digitpr GRAT :ha meg nem sértelek vele nevet
#8017
Kimentem a szerkesztési idõbõl szomoru kezdhetem újra...
#8016
Szia Micibot!
Lentebb belinkeltem a ferritantennás verziót, azt a szobádban is használhatod, a géped mellet. Nekem kb. 1 m-re van. Hálózati trafóktól szintén legalább ilyen távolság kell.
2008.05.20 20:13:21 _ 65_17510512_-94,9_268
2008.05.20 20:13:22 _ 67,8_17513696_-74,4_447
Az iménti zivatart excelbe tette, melyet kivágtam.
Pontos idõpont, irányszög, idõbélyeg, jelszint, egyedi-azonosító.
Ha érdekel, skype: pnemeth45
Üdv: digiptr
#8015
Lord Akela:
Igen fehér zajra gondoltam, amit a sok-sok pc okoz.

Az elektronikához én alafabéta vagyok, így ezekhez a dolgokhoz nem tudok hozzászólni.
2 hangsávból irányszöget valószínûleg sok-sok utánajárással tudnék számolni, de ha nem feltétlenül szükséges nem ásnám ebbe bele magam.
Az adatküldõ, a fogadó, és a feldolgozó rész fejlesztésébe szívesen beszállok (jún. 15 után)

Egy kérdés: az antennát padláson el lehet helyezni? A sima cserepek mennyit árnyékolnak? Ha nem sokat, akkor a villám, és esõvédelem már meg is lenne oldva nálam.
#8014
Miután elolvastam vettem észre - írásjelek, kisbetûk, bocs
Mentségemre szolgáljon, kidobtam az RC billentyût, most egy régi "angol betükiosztású éktelen" IBM klaviron ütöm, nehezen állok vissza rá, el is tévesztem nemegyszer. Láttam hogy bonya lett, de mondok így is megértitek vidám Alapelv "van jel-nincs jel", de gondoltam kezdõ PC-sek is lehetnek köztünk, azért lett kicsit tán "szájbarágós" nevet A kisülési jelet is szépen továbbitani lehetne gyakorlatilag is, igazad van, de úgy gondoltam helyben kiszámoltatva biztosabb nevet Ja és az "egy meghatározott tartományban"="meghatározott határértékek között" a jobb kifejezés nevet
#8013
Kicsit nagyon túlbonyolítod nevet Sûrûbben használhatnál írásjeleket.
Más: Nyilván helyesebb, átgondoltabb a helyben kiszámolt irányszöget továbbítani. De elviekben a kisülési jel is minden gond és legfõképpen torzulás nélkül továbbítható a szerver felé.
#8012
Most látom félreérthetõ amit írtam a számszerûségrõl. Nem a számok, hanem számok bináris (0..1 alak) értékének megfelelõ "négyszögjelek", feszültség-ingadozások továbbítják az adatot, Ilyen értelemben a dróton "közlekedõ" számok is csupán jelek.
"Utazásukat" megzavarhatja elektromágneses "zaj", de amig egy meghatározott tartományban változik a feszültség, ha valamelyest torzul is a decimális számból átkódolt bináris számot képviselõ feszültségingadozás, visszakódolható bináris képre, abból decimális számmá vagy szöveggé nevet Talán túlhangsúlyoztam, hogy nem a kisülési jel, hanem az irányszög számszerû értéke kerül küldésre, persze a szokásos módon, binárisra kódolva, majd a bináris jeleket "négyszögjel" formátumú feszültségingadozások alakjában továbbítva. Kisebb a veszélye a jeltorzulásnak mintha közvetlen a kisülési jelet küldenénk, ez nem is lenne jó, mert az irányszöget az észlelési helyen kell megállapítani és csak a számértékét kell a szerverre küldeni, az nemigen torzul a decimális irányszögértékek bináris alakú (0..1) értékeit képviselõ négyszögjelek "útközben" még erõsítõkön is "átmennek", különben nem olvashatnánk a MetNetet sem. Bocs nevet
#8011
Jó reggelt Mindenki nevet Bocs, tán elég volt belõlem, de aki belevág a detektoros villámészlelésbe, annak mindig online kell lennie mintha real-time webkamera képet nyomna és egymást tetszõlegesen váltva, de állandóan fent kell lenni 3-4 embernek ha valóban real-time villámfigyelést szeretnénk. Talán lehangoló dolgot mondok: aki "beszáll", a saját felelõsségére teszi. Engem a mútlkoriban pár napja a kertajtó kilincse "rázott meg" egy villámcsapásnál (szerencsére egybefüggõ vasvázas a keritésem), lehetett volna "komolyabb" élményem is, a villámcsapás veszélye bármire, bárkire fennáll, ha " drótokkal csalogatjuk", a veszély még nagyobb. Megfelelõ elhelyezésrõl és/vagy villámvédelemrõl gondoskodni kell. Érdekes észlelés, de nem játék nevet Bocs a reggeli dünnyögésért, most tartok az elsõ "kávé+pipa" körnél nevet
#8010
Szia, a képeket nézve nem semmi amit eddig csináltál nevet sajnos a közel egy méteres keretátmérõ a határ, felületesen megbecsülve az általános helyi lehetõségeket (helyigény és villámvédelem). A keret hatásos méretére külön képlet van, amit jó betartani; a menetszám is több lesz (igazándiból a kiválasztott hullámhossznak megfelelõ hosszúságú vezetéket kellene feltekerni keretre, hasonló módon és legegyszerûbb alakban ahogy Te csináltad, de ez pótolható, " elektromosan meghosszabitható" egyszerûbb áramkörrel) A ferritantenna kicsi és jó megoldás, de szerintem túlmegy a keretantenna egyszerûségén. Érzékenység és irányhatás szerint a ferritantenna nagyjából egy olyan keretantennának felel meg, amilyen hosszú a ferritrúd. Itthon kb. 20 cm-es ferritrudak kaphatók. A ferritantennát befolyásolja a ferritanyag hatásos permeabilitásának szorzószáma. A ferritantennák iránydiagramja is "8"-as alakú és az irányérzékenység javitására kellene rá hosszában felhasított vékonyfalú fémhenger (a Tiéden mintha látnám), nomeg hangoló rezgõkör. Te és egy gyakorló rádióamatõr könnyen megcsinálhatja, de itt nem mindenki rádióamatõr esetleg az ideje, türelme kevés rá. A szerveren hasonló módon kéne kialakitani az adatközlést (lévén csak számszerû adatok mennek nem jelek) mint az online állomások adatfogadása esetében, a térképes megjelenítés már "könnyû". Egyébként szép megoldásaid vannak GRAT nevet Én is nyûglõdtem a kisérletezésekkel a káromkodásig eleget nevet Keresem a legprimitivebb, de még mûködõ megoldást, ami könnyen kivitelezhetõ egyszerû technikai érzékkel nevet attól amatõr és nem profi képességeket igénylõ kivitel nevet Szoftverben amit lehet megoldok (1986 óta irogatok szoftvert), a többi vélhetõen Mici dolga lesz vidám De hogy "lelõjem magam", a MetNeten bizonyára akad rádióamatõr vagy hivatásos rádiós kollega, aki Hozzád hasonlóan igényes detektort készít és három-négy pontos irányszög is elegendõ vidám
#8009
Nagyon durván: valaki szögmérõre teszi a zsebrádióját és megkeresi a legerõsebb jeleket, a "gócot", a szög értékét leolvassa és elküldi a netre, a szerver összegzi nevet A zsebrádiót és a szögmérõt helyettesitené a két merõlegesen álló keretantenna, a beérkezõ jelek közötti még értékelhetõ különbségbõl a szoftver "megsaccolja" az irányszöget és elküldi a netre a kiszámított irányszöget, az értékelhetetlen adatot helyben eldobja nevet

Havazás előrejelzés

Utolsó észlelés

2024-11-28 00:45:07

Dorog - (137m tszf)

5.8 °C

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

131548

Hírek, események

Indul a MetNet előrejelzési verseny sorozatának 41. sorozata

MetNet | 2024-11-02 11:38

pic
Kis pihenés után folytatódhat a meteorológiai megmérettetés, immáron 41.