2024. november 25., hétfő

Meteorológiai műszerek otthon

Adott napon: 
Keresés:
Műszer csatlakoztatása a MetNet-re
MetNet WS feltöltő: LINK 
MetNet WD feltöltő: LINK
MetNet cumulus feltöltő: LINK

Figyelem! Akinek Netatmo és Ruuvitag műszere van, az mostantól felkapcsolhatja a MetNet-re is!

Műszereim LINK

Csatlakoznál a légszennyezettség mérő állomáshoz? Olvasd el cikkünket
Kérdésed van ezzel kapcsolatban? Írj nekünk a legszennyezettseg(kukac)metnet(pont)hu címre.
#4257
T Keve: vannak új tapasztalatok, ha rám csörögsz, elmondom, mert hosszúnevet
#4256
Gondolkoztam rajta én is Rencsis, hisz nekem nincs szükségem pc-kapcsolatos WS-re, ez pedig nem olyan, szimpla adattárolója van.
Ritka hosszú idõt tud átfogni, hisz csak 3óránként tárol (azaz napi nyolcat) adatcsomagot és 200 ilyet tud.
A problémája, mint a többi WS-nek, csak az aktuális napi Tmin/Tmax tárolása, 24h-ként felülíródik.
#4255
Sziasztok a WS 1600- at szeretnék venni a conrádból 29900 Ft az ára van hozzá csapi mérõ szél mérõ és légnedvesség mérõ,van -e valakinek tapasztalata róla
#4254
WS 3600-as mûszerem van. Az utóbbi idõben kezd megbolondulni. Lenullázza az egész rendszert az összcsapadék mennyiségen kívül. A program a csapadékmennyiséghez hozzáír 1902.3 mm esõt, a többi érték amit a program jelez jó. Nem tudom másnak voltak-e hasonló gondjai. Tudtok-e a problémára valami megoldást, vagy cserére szorul az egész cucc.
#4253
Blasi!
Nézz szét az OBI-ban,viszonylag jó Német mûszereket lehet beszerezni elfogadható áron.
#4252
Nekem is jól jönne egy komplett felszerelés, nagyon gyehenna a "felszerelésem"
#4251
Tudnátok nekem segíteni, hogy hol tudnék beszerezni itt valahol a közelemben (végsõ esetben távolabbi országrészben is): UV-sugárzás mérésére szolgáló eszközt, egy olcsó de jó légnyomásmérõt, valamint egy szintén megbízhatóan mûködõ külsõ légnedvesség (páratartalom-mérõ) szerszámot? Az se baj, ha ez valami komplett eszköz, de külön-külön még pompásabb lenne. nevet
Sürgõs lenne, elõre is köszönöm segítségeteket.
#4250
Hello BB megint elkeztem épiteni a házikot.
#4249
BB: akkor azt továbbra sem érdemes építenem. most éppen ott tartok, hogy majd egyik nap kimérem, ha a tuja belsejét tekintem etalonnak, aa korábbi mérõhelyeken mennyivel mérek melegebbet adott hónapban, majd korrigálnom kell a havi adatokat. Elleszek :-)

Beszterce: nem tudod összehasonlítani egy árnyékos mérõvel?
#4248
Beszterce: nekem két ilyen mezei:-) cserépalátétes van. Lesz idõm, az egyiknek a belesejét lefestem feketére, kipróbálom együtt a kettõt. :-)
#4247
Nekem kedvezõk a tapasztalataim az árnyékolval. Még januárban csináltam, de csak április elejétõl üzemel. Nekem ugyan nincs olyan referencia mérõhelyem, mint a BB-nek és ugye az enyém belülrõl fekete:-) , nomeg tányérból van és nem holmi cserépalátétbõl:-) így biztos pontosabb:-)
Szó ami szó, bár szinte egész nap napon van júliusban még nem mértem benne 30°C-ot vagy melegebbet, pedig a mûszer pontos, kalibrált. (Ha ez lehet egyáltalán viszonyítási alap, hiszen eleve egy hideg(ebb) helyen lakom)

UI: Ha valaki tudja a magyarázatot arra, hogy miért fekete a belseje ne tartsa magábannevet
#4246
MacGyver: hát ez azért jobb: Link

A tányérosban nekem tûzõ napon pl 30°C körüli hõmérsékleten 2-2,5 fokkal többet mutat a szenzor. Sok idõm lesz, megpróbálom a tányérok belsejét feketére festeni.
#4245
Beszterce, BB: milyenek lettek az árnyékolók? Mennyit érnek, használhatóak?
#4244
Az enyém virágalátétes, pont ma "üzemeltem be" hosszabb pihenõ után. A WS2305 szenzora került bele. Nagyjábó úgy készült, ahogy Beszterce leírta. Én csak két menetes szárral építettem meg.
#4243
Arról ha tudsz nekem is küldhetsz mailt, mert érdekelne a dolog. cpt.dave(kukac)freemail(pont).hu
#4242
Köszönöm, Beszterce. E-mail címem: [email protected]
#4241
Felhõcske!
Az enyém ugyan nem virágcserép alátétes, hanem lapos tányéros, de módszer ugyanaz. Ha teljesen profit akarsz akkor a tányérok külsejét festd le fehérre a belsejét pedig feketére (ez utobbi nem tudom miért kell, de az OMSZ-nál használatosak is így néznek ki). Három tányér kivételével (a háromból a két teli a tetejére az egy pedig az aljára kerül) mindegyik közepébe vágj egy 8-10 cm átmérõjû lyukat. Ezután a tányérokat három ponton átfurva "felfûzöd" õket egy rúdra úgy, hogy a tányérok azonos távolságra legyenek egymástól. Én 3db kb 30 cm-es menetes rudat választottam, így anyacsavarokkal könnyen be tudtam állítani a tányérok közötti távolságot.
Röviden ennyi. Ha adsz egy e-mail címet küldök róla képet.
#4240
Hc05: A légnyomás a szabad térben és a zárt épületekben is azonos.
#4238
Ha tudna valaki segíteni: a külsõ szenzorhoz a lamellás árnyékolót (mûanyag virágcserépalátétes) milyen módszerrel barkácsoljam össze? Az alufólia mennyire hatásos?
#4237
És bent a zárt lakásban is a helyes légnyomás értéket mutatja?
#4236
Brett:
Köszi a segítséget!
#4235
hc05:
Nem csak az olcsóbb, hanem a drága idõjárás állomások barométere is az alapgépben (bázisállomásban) van elhelyezve, nem a külsõ szenzorokban. Azt nem tudom miért írták, hogy az ablak mellett kell elhelyezni, ez légnyomásmérés szempontjából nem számít. Tök mindegy, hol van a lakásban. A kalibrációra ügyelj. Szinte minden tipust lehet kalibrálni. Vagy úgy, hogy a légnyomás értéket lehet fel-le állitani (mikor beállitod nézd meg az OMSZ honlapján a hozzád legközelebb esõ településen mért hivatalos értéket) vagy a tengerszint feletti magasságot kell beállitani és a ws számitja ki a relativ légnyomást. A lakhelyed tszfm-jének legegyszerübb megállapitási modja (ha nem tudod mennyi), a Google Earth progi. A lakhelyed fölé vezeted az egérkurzort és a koordináták mellett kiirja a magasságot is.
#4234
Vettem egy nem csúcskategóriás idõjárás állomást. Szerintetek ezeknek az olcsóbb gépeknek az alapgépben van a barométer? Ha igen van rá esély, hogy valaha is normális értéket fog mérni? A papírjában az van írva, hogy ablak mellett helyezzük el. Válaszokat elõre is köszönöm.
#4233
digiptr:Kõszi a segítséget!
#4232
ajtó: Nagyon gyakori ezeknél a szélmérõknél, hogy az erõs napsütés megzavarja a szenzorokat. Én fényárnyákolással oldottam meg (nekem a széliránnyal volt gond). Alufóliás öntapadós ragasztószalaggal árnyékoltam. Azóta semmi gond. Üdv.: Németh Péter (digiptr)
#4231
Sziasztok
Ws3600 állomásom van,ireállis szél adatokat mér.
Fõképen akkor amikor a hõmérséklet 25-fok vagy afölé megy(tavasszal is észrevetem, de akkor csak néha jelenkezet).
Egy példa rá 0.2m/s alap szél lõkés 12.2m/s.
Kérem segitsen akinek ilyen álomása van, és tapasztal ilyen problémát?
Vagy más észlelõ társától, estleges probléma megoldása?
Elõre is kõszönöm a segitséget!
Üdv Péter
#4230
Tamásprocesszor: Bocsi, teljesen igazad van, napelemes megoldással mûködik a kis technika, félreírás volt figyelmetlenségbõl. Ettõl függetlenül szerintem nem irreális ár az a negyedmillió érte.
#4229
Köszönöm, Soper!
#4228
Felhõcske! Hõmérsékletet és páratartalmat!
#4227
WS 8035 tipusú idõjárás állomást vennék. A Conrád honlapján néztem, árban megfelelne, 19190 Ft, érdemes-e, a TX-4-es külsõ szenzor, ami vele jár, mit tud, mit érzékel? A segítséget elõre is köszönöm.
#4226
erikaviking:
" Az érzékelõ állomás napkollektorral mûködik"

napkollektorral-->???
Ha a háztartási meleg vizet is ad..akkor megéri a negyed milliótnevet !(pl.: Link )
Kérlek vigyázzatok ezzekkel a fogalmakkal!
#4225
geológós: egyszerûbben is megy az a csapadékmérés. Feltételezve, hogy a mérõedény szája kör keresztmetszetû: milliméterpapír helyett tolómérõ, vonalzó, megméred az edény átmérõjét. Kiszámítod a területét: T = r2Π. Megméred hány milliliter az összegyûlt csapadék. Ezután már csak egyszerû aránypár, hogy ez 1 m2-re hány liter. A csapadék mm-ben: l/m2.
#4224
geológós: Ma délelõtt és kora délután komolyabban utánaolvasgattam ennek a bizonyos Vantage Pro 2-nek és egyre jobban tetszik még ha elég drága is. A vezeték nélküli alap verziója 280 Ft-os Euróval számolva 193.000 Ft, viszont ezért az árért (már aki megengedheti magának ezt a kissé luxust) már nem semmi amit kaphatsz (csak néhány dolog róla):
- Az érzékelõ állomás napkollektorral mûködik.
- A rendszer ad elõrejelzést, mér légnyomást, szélirányt és -sebességet, külsõ- és belsõ hõmérsékletet, külsõ- és belsõ páratartalmat, csapadékot percre, órára, napra, hónapra, évre, hõmérsékletet, stb, stb.
A továbbfejlesztett verziójának 250.000 Ft-ért még pontosabb a hõmérséklet és páratartalom mérõje, mivel ebbe már egy napcellával mûködtetett propeller is be van építve, így ezt akár a napra is kirakhatod, nem vagy csak alig fog csalni.
Az extra verziója illetve a különbözõ csatlakoztatható kiegészítõi meg akár UV-sugárzást és a talaj nedvességtartalmat is képesek rögzíteni.
Ami pedig az eddigi minõsítéseit illeti: Ha az ember beleszámolja az alap leírásban található eltérési lehetõségeket, akkor szakemberek nem tudtak hibát találni benne.
#4223
erikaviking: érdekes a honlap, bevallom angolt tanulok nem németet, de a fele érthetõ is szerintem bárki számára. Csak az a kár, hogy elég drágák az eszközök és nem hiszem hogy valaki is rendelni akar, vagy csak akkor ha korábban váltott eurót, igaz most a Ft helyzete nemigazán vmi rózsás, ezért nem éri meg.
Aki eddig nem mért csapadékot, de érdeklõdik iránta és ezenfelül szereti a matekot, annak ajánlom tegnapi hozzászólásomat. Nem fog csalódni!
#4222
Sziasztok!

Találtam egy nagyon jó kis weboldalt, ahol hobbi meteorolóügusoknak és megfigyelõknek kínálnak profi berendezéseket, szoftvereket. Ugyan sajnos németül van, de ha valakit vmi érdekel, szívesen fordítok. www.wml-weathershop.de Rövidesen írok egy kis termékbemutatót pár mondatban, ha valakit érdekel, nekem volt egy pár dolog, ami ár-minõség arányban megfelelt az elvárásoknak.
#4221
Én tudok egy "olcsó", nagyon pontos, de kicsit matekos csapadékmérést, amit alig 1/2 éve ajánlottak nekem és azóta használom: kell hozzá min. 4-5 cm magasságú mûanyag edény. Az edényt ráteszed mm papírra szájával ráfordítva és nagy pontossággal körberajzolod úgy, hogy figyelembe veszed az edény vastagságát is. Összeszámolod hány mm2, amit cm2-re század pontossággal átváltasz. Megvan az "A" terület. De a csapadék térfogatára ("V")is szükség van: ehhez vagy beszerzel 25 cm3-es mérõhengert vagy 10 ml-es orvosi fecskendõt (tû nélkül). Fontos: 10ml=10cm3 !
Számolás: V=A×h képlettel történik. A,V ismert, h (csap. oszlop magassága) a meghatározandó. Gyk: h=V/A, Fontos: cm-ben kapod az eredményt, amit mm-be kell átváltani és ennyi.
Hibák lehetnek, erre ügyelni kell: párolgási veszteség, edény paraméterének pontatlan felvétele, helytelen térfogatmérés.
#4220
angelboy!
Bocs de nem te leszel az elsõ aki valamit megvett valamikor és azt a megnövekedett igényei,.vagy az elvárások miatt továbbfejlesztette.Magyarul megmarad a régi üzemben, de vele párhuzamosan beállitunk egy modernebb többet tudó mûszert.Ezt mindannyiónk igy csinálja,ha egyszer megfertözõdött ezzel a hobbival.Tehát gndold át.Maradsz a meteorológiánál,vagy rádióamatõr lerszel ugyanolyan kiadásokkal,ha naprakész akarsz maradni.Én az utóbbin is gondolkodom,de mindenképp megtartom a meteorológiát.
#4219
angelboy!
Mielõtt bármilyen további meggondolatlan vásárlásokba bonyolódnál,elmondom neked.hogy szélmérõt csak meteorolólgiai állomással egy egységban kompletten tudsz beszerezni.Ezért azt javaslom többször is gondold át mielõtt bármit megveszel.Itt a fórumban ha visszaolvasol több hónapra visszamenõleg,tudsz olyan mennyiségû információt szerezni,mely a dõntéshozatalodban nagyon sokat segit ahhoz,hogy a lehetõ legjobb döntést tudd meghozni.De mielõtt továbblépsz kérdezz itt a fór8mban.
#4218
FZoltán (Tolna) 2006-07-02 19:43:01
"...Nem elég kirakni egy poharat, bejelölni a milliket és kész? nevet"
Végülis bizonyos tûrésen belül biztos elég. Persze az olyan vaksiknak mint én, kényelmesebb a nagyított, egyenletes skála ;-)
#4217
Igen Metwolf ma már én is ezt tenném, de már van egy hõm., páratart., és légynyomásmérõm, ami 20000 volt és ha most beszerezném ezt, akkor ez az alig fél éves mûszer mondhatni ki lenne szanálva, ezt meg nem akarom, eért kértem tanásot, hogy te esetleg tudtok külön szélsebbesség és szélirány mérõt. Aztán lehet, hogy összeszedem magam és veszek egy ws 3600-ast mert kétségtelen, hogy csúcs szerkezet! Azér kösz!
#4216
boj: imádkozom de nem segít :-(
#4215
cackovich (Ózd) 2006-07-02 07:44:43
FZoltán (Tolna) 2006-07-01 20:32:42
"Hogy lehet házilag csapadékmérõ mûszert csinálni?"
2006.06.24-én leírtam én hogyan csináltam. Lapozz visza, nem túl bonyolult :-)

Elolvastam. Túl bonyolult. vidám Nem elég kirakni egy poharat, bejelölni a milliket és kész? nevet
#4214
angelboy szerintem egyszerûbb ha veszel egy komplett idõjárás állomást.Nekem WS3600-am van és nagyon jól mûködik, bár most volt másodszor garis cserén, de jó :-)
#4213
Én egy szélirány és -sebesség mérõt (digitálisat) szeretnék beszerezni! Ebben kérem segítségeteket. Az a probléma, hogy szélsebesség mérõt csak hõmérséklet, csapadék... mérõvel együtt lehet kapni(én csak ilyet találtam), ráadásul 60-70 ezrekért.
#4212
MacGyver: az akkumulátorokat távolítsd el, a gépet tedd szellõs, meleg helyre és közben imádkozz! nevet
#4211
FZoltán (Tolna) 2006-07-01 20:32:42
"Hogy lehet házilag csapadékmérõ mûszert csinálni?"
2006.06.24-én leírtam én hogyan csináltam. Lapozz visza, nem túl bonyolult :-)
#4210
Szibéria!
Szabjál bele a csapadékmérõbe egy darab drót szitaszövetet és nem fog kipattanni az esõcsepp.Arról nem is beszélve,hogy a szövet még a szennyezõ anyagok egy részét fel is fogja az nemfog bejutni a kanálba.
#4209
Hogy lehet házilag csapadékmérõ mûszert csinálni?
#4208
Mi a szöszt csibáljak a fényképezõmmel hogy a belseje kiszáradjon? Alig kapott vizet, a kocsi csomagtartójából fotóztam, de az elektronikája momentán halott :-(

Havazás előrejelzés

Utolsó észlelés

2024-11-25 17:26:50

Tát - Kertváros (106m tszf)

4.9 °C

13502

RH: 80 | P: 1023.2

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

131548

Hírek, események

Indul a MetNet előrejelzési verseny sorozatának 41. sorozata

MetNet | 2024-11-02 11:38

pic
Kis pihenés után folytatódhat a meteorológiai megmérettetés, immáron 41.