Kérdések és válaszok
Infó
Régi adósságunknak eleget téve ezentúl sokkal pontosabb, az esetleges félreértéseket kizáró definíciókat olvashattok a Gyakori kérdések menüpontban az Éghajlati napló feltöltésével kapcsolatban, a 25. pont alatt. Kérünk tehát mindenkit, hogy az Éghajlati naplót a definíciók alapos tanulmányozása után töltse fel és egyben megköszönjük munkátokat :)
BéBéVác - köszönöm a segítségedet - a magyar nyelvû leírást már elküldted nekem korábban ! Mégegyszer köszi !
Glider felvetése érdekes lehet szerintem mindenki vonatkozásában, és valószínûleg nem lehet olyan nagy feladat. Érdemes lenne akár itt lapon is megjeleníteni ki mikor regisztrálta magát. Pl. az észlelési "verseny" alatt lehetne egy ilyen adat az észlelések száma mellett.Vélemény???
Dexion! A piros vonal mutatja az adott magasságban a hõmérsékletet. Mondjuk -4c fok szükséges ahhoz 850hPa-n, hogy a talajon is havazás legyen. Természetesen ez kemény téli helyzetben elég -2c fok is ebben a magasságban, de ha mondjuk most várnánk havat akkor ott legalább -4c foknak kell lenni ahhoz, hogy hó legyen. a kék vonal a harmatpontot jelöli adott magasságban, de amit kérdezel párhuzamos vonalakat azok nem tudom mik.
Sziasztok!A rádiószondás mérésekhez van kérdésem. A wetteronline.de képeirõl beszélek.A piros szín a szonda által mért hõmérséklet, a kék pedig az izotherma, ha jól értem. De akkor most mondjuk 850 hPa-n hány fok van? Amit a piros, mért hõmérséklet mutat, vagy amit az izotermák mutatnak? Melyiknek kell 0 fok alatt lennie, hogy adott magasságban fagy legyen ?Mit jelent a többi egymással nagyjából párhuzamos görbe?
a 800 hPa fölött természetesen úgy értendõ hogy ott ahol 800 nál magasabb a hPa, a 400 hPa pedig ott ahol 400nál kevesebb a p, nehogy rosszul tanuljátok meg ! KÖSZI CAUCHY A SEGÍTSÉGET!
Megtaláltam hogy a felhõk hPa szerint hol találhatóak: Alacsony szintü felhõk: p 800 hPa fölöttKözép szintü felhõk: p = 400 és 800 hPa közöttMagas szintü felhõk: 400 hPa alatt
Egy számomra fontos adatot szeretnék megtudni. Mikor regisztráltam magam a metnet-en? Kitõl tudhatom meg ezt? (Tduom, KP-tõl, de Õ nagyon elfoglalt).
Dexion! Írni fogok még ezzel kapcsolatban, csak nem volt idõm. A képeidet megnéztem, már most mondom, hogy azért is mér többet mert a hungarocell mögötte van, s ennak a típusnak pont ott van az érzékelõje ahol meglszik a hungarocell.Írok majd
Heló ! Megtudná nekem mondani valaki elõfordulhat-e olyan,hogy a WS 2305-nem valós légnyomásértéket mutat?(Gyanítom,hogy az enyém mindig magasabb értéket jelez!)Ha igen akkor pedig hogy lehet beállítani ?( Relatív érték !) Köszi !
Ha lehet, kérek szépen egy leirást valakitõl arról, hogy milyen mûszereket (hõmérõ,szélmérõ,cspimérõ stb) hogyan, miben kell szabványos módon elhelyezni. Kellenének a méretek, anyagok is, amibõl pl a hõmérõház és a többi kütyü készü[email protected]öszönöm
bocs, nem a vízcseppeknek kell kicsapódniuk, hanem a vízgõznek kell cseppekké alakulni
hát szerintem is függ a páratartalomtól, de gondolkodom rajta, hoyg mitõl még, azaz van e olyan magas hõmérséklet amikor akármilyen devesség mellett sem látszik vagy van e olyan alacsony, hogy nagyon kis nedvesség mellett is látszik.. jó kérdés.. annyit most hozzá, hogy ahhoz, hogy látszódjon, a benne lévõ kis vízcseppeknek ki kell csapódniuk, a kicsapódás mértéke viszont nem csak a hõmérséklet és a nedvesség függvénye csak
A lehelet látszódása nem csak a T-tõl, hanem az RH-tõl is függ, azaz ha nagyon száraz a levegõ, akkor alacsony hõfokon látható, ha magas a víztartalma, akkor magasabb T mellett is észrevehetõ már!Azaz eddig én így tudtam, ha rossz lenne ez az elképzelés, akkor bocsi...
Hehe ez tényleg vicces kérdés, de engem is érdekelne, hogy mikor látszik a lehelletünk
Kicsit fura kérdés: Hány foktól látszik az ember lehellete? Hogy miért: Tegnap bicikliztem a Pilisen, és a tetején már látszott. Pilisvörösváron 15°C volt. A magasságkülönbség alapján úgy számoltam. hogy a hegytetõn kb 12°C lehet. Én úgy tapasztaltam, hogy kb 10°C-tól látszik az ember lehellete. (a Pilis 754m magas) (ugye hogy hülye kérdés ) )
Csináltam egy oldalt: gportal.hu/bakonszegi Itt a fórumba beleírhatnátok véleményeteket a meteorológiai topic-ba
na most már nem érdekel a dolog? Ferenc : estefelé nézz rá az ircre, szokszor ott avgyok, ha a nevemre kattintasz és irsz a kkor eszre foglak venni
Kedves Kp! Tudod Diósjenõn már beszéltük a metnet wap-os részét. Nekem is fontos lenne, ha mûködne rajta az új észlelés rész a naplóhoz. A tövábbi öt napos részt kellene még kijavítnai, a többi az jó, a észlelésekhez érthetõ hogy a szöveg nem jelenik meg. Köszi!
Nanovich: kicsit vegyel vissza: aza talajgeneratoros csako kicsit tobbet ert hozza szerintem mint te, ugyanis az en fonokom, amit mondott az az én véleményem is, én irtam neki a helyzetelemzest..... tobbet enm irok, remelem igy is megertetted a lenyeget
húú bocs még van egy pár kérdésem: szal, mi az a hõzivatar? ez a név a helyi - fronthoz nem kapcsolódó zivit jelenti? Hogy tudom a nevem mellett megváltoztstni az észlelés helyét új regisztráció nélkül?
Üdv! Egy szakértö elmagyarázná miröl beszélt ez a talajgenerátoros csákó? Ez szerintem kanyi, mármint a megelözés! Vagy nem...? Link
Kösz Kali. A ház tájolása É-D-i irányú. A 4. emeleten lakom, de pont elõttünk egy egész sor nyír? vagy nyár?fa terpeszkedik, meglehetõsen beárnyékolva Ny-ról a kilátást, csapadék szempontjából is. Azt hiszem az lesz a legegyszerûbb, ha bemegyek a Conrádba és ott választok valamit.
Hazai+környezõ légállapotok 00, 12 utc-kor:westwind.ch sounding snd wyoming pdf: stuve / a mai görbe már komolytalan az elõzõ napokhoz képest: inverzió 1300m-en , ami azért még emelkedhet de csak délután.../
Sziasztok!Tudnátok egy pontos linket mutatni ahol friss vagy aktuális hõmérsékleti gradiens adatokat nézhetnék meg kis hazánkra? Az itt lévõ termik számítások rovat éjféli adatokat ad meg már amikor van adat. Ma épp nincsen amikor megyek repülni.
Rovaniemi: én csak annyit tudok segíteni, hogy azért mert panelben laksz, nem feltétlenül kell kizárni a csapadékmérõt, persze lehet hogy olyan adottságok mellett (amírõl nem írtál), nem lesz pontos, de attól akár még az is lehet, ha felsõbb emeleten laksz!Nekem is van mérõn, s tényleg árnyékol a ház, ha van ÉNY-i szél, de azt leszámítva jó!Digitális barométerrõl meg kérdezd bogo-t, õ vett mostanában elég jót!
Segítsen valaki nekem. Az lenne a kérdésem, hogy milyen digitális hõmérõt/légnyomásmérõ mûszert vegyek. Mivel panelban lakom, így nincs értelme hõmérõt vagy csapadékmérõt felszerelni. Érdekelne viszont, fõleg így lassan télvíz idején egy megfelelõ mûszer, aminek olyannak kellene lennie, hogy igen gyorsan és viszonylag nagy pontossággal mérjen. Tehát leszaladok este a parkolóba és 1-2 perc alatt, pontos adatot kapok. Milyen Conrad (vagy más ) mûszert javasoltok. Elõre is köszi az infót. Fontos szempont lenne még a minél kisebb méret, és feltétlenül az elemes kialakítás.
Valaki aki tudja írja meg már legyenszíves mi a váltószám a "kt" és "mph" között (vagy akár km/h-ban is, köszi)!
Õszintén szólva én nem gondoltam szupercellának (igaz, akkor még jóval kevesebbet tudtam róluk). Az viszont biztos, hogy késõbb ez a góc SC-vá fejlõdött, hiszen ebbõl lett a jún. 11-i nagy jégesõ Miskolc környékén. Hogy az én képeimen hol tart a fejlõdésben, azt a "szakértõbbekre" bíznám... (Ott, a Bükktõl É-ra jég még nem esett belõle.)
MetFickó: nem a Budaörsiben, hanem a Nándorfehérvári úton vagyok (a Lágymányosi hídtól kb. 1 km DNy-ra).