Meteorológiai műszerek otthon
Műszer csatlakoztatása a MetNet-re
MetNet WS feltöltő: LINK MetNet WD feltöltő: LINK
MetNet cumulus feltöltő: LINK
Figyelem! Akinek Netatmo és Ruuvitag műszere van, az mostantól felkapcsolhatja a MetNet-re is!
Műszereim LINK
Csatlakoznál a légszennyezettség mérő állomáshoz? Olvasd el cikkünket
Kérdésed van ezzel kapcsolatban? Írj nekünk a legszennyezettseg(kukac)metnet(pont)hu címre.
Tudnátok ajánlani valami elfogadható mûszert 10-15 ezer-ért. Illetve hogy lehet kalibrálni a már meglévõ mûszert?Elõre is köszönöm.
Meg is van! A RET Kft.-nél kapható, de jól felsrófolt áron a kilenc dolcsihoz képest, bruttó 6400 Ft körüli áron!
(((((((((( Ez van. Azért meggondolandó, mert egy kompenzált, és gyárilag kalibrált (!) eszköz, ami "örök életû", és egy sima LCD kijelzõhöz illesztve is sokkal pontosabb, mint az analóg, és olcsóbb, mint egy komplett meteorológiai állomás...

A légnyomásmérõ szenzor típusa: MPX4115, a Motorola gyártja, és náluk 9,38$. Kérdés, hogy nálunk mennyibe kerül?
Ha lehet kapni, azonnal írok...

Áramkörépítõk! Digitális - és pofonegyszerû - barométer kapcsolási rajzok, leírások:Link járok majd, hogy a szenzor beszerezhetõ-e Mo.-on, és ha igen, mennyibe kerül. (A többi filléres apróság, és lehet is kapni a legtöbb boltban). Gondolom, a szenzor kb. 4 eFt körül lehet, azaz kb. annyi, mint egy analóg barométer...
csákó! Mondtam neked, hogy ez lesz. 32 másodpercenként csak akkor küldi az adatokat ha olyan szél van, különben annál is ritkábban. Mindenképpen kössed össze a dolgot mert úgy 8 másodperces méréseket kapsz ami nagyon-nagyon elfogadható. Én is azokat a mûszereket tanulmányozom amiket venni akarok de ahhoz képest hogy egyik sincs 500Euro alat mind csak 2 percenként küld adatokat. Szóval nehéz a választás. Van egy ami 8 másodpercenként küldi az adatokat de ahhoz meg nincs PC-re kötés lehetõsége.Egyébként nekem kb. 25m kábellel van összekötve a fõszenzor, és arra van kötve a tetõn a többi. Ha megnézed a képeimet a mûszerek rovatban akkor talán látszik is hogyan van elhelyzve. HA családi házban laksz nek is értem miért nem csináltad meg elsõre így.
Nekem is 10 m nél hosszabbal van össze kötve. mostanába vacakszik mert nem jön a szél és a windchill adat. nem tom mi a baja
bali: ezek szerint akkor megy jól 10m-nél hosszabb vezetékkel is. Asszem elkerülhetetlen, hogy összekössem vezetékkel elõbb-utóbb a bázist a szenzorokkal.zombie: azt jelenti, hogy a lassú, min. 32 sec-eneként történõ adattovábbítás miatt ha nem folyamatosan fúj a szél, akkor lemaradok a széllökések elég nagy százalékáról, nézhetem a 0-kat.
Van valaki, aki a ws2300-as bázisállomását több, mint 10 méteres kábellel kötötte össze? Ha van, akkor légyszi jelentkezzen. Egyébként most mûködik jól a szerkezet, bár igaz, hogy rádiósan a szél értékeket igencsak csehül adja.
Egy napi mûködés után sajnos délelõtt leállt az adatforgalom, egész délután a szerkezettel vacakoltam mire újból adatokat sikerült a képernyõre varászolnom. Úgy tûnik a többi 433 mhz-n mûködõ mérõm zavarta az adást, ezeket leszereltem, azóta mûködik ismételten. Most 1 percenként küldi az adatokat az érzékelõ, remélem nem kell most már hozzányúlnom és mûködni fog.
Nekem 20 m kábelen van a szélmérõ és nem mutat 91,8 km/h-t, egyébként nem tudom mi idézheti elõ ezt a hibát. Én még nem találkoztam vele
csákó! HA van lehetõséged akkor mindenféleképpen a kábeles megoldást válaszd mert azzal 8 másodpercenként kapsz friss adatot. Ez szeles idõben igen fontos lehet, mert különben csak 30 másodpercenként vagy 2 percenként küldi az adatokat. Biztos jó erõs elemeket raktál a fõszenzorba? Azért szerintem próbáld ki, hogy a szélmérõt 3m-es-nél kisebbre vágod hátha nem lesz a 91,8km/h-s hiba.
kicsit kabaréjellegû ez a rádiós adatvétel. 10m-re sincs a készülék a szenzortól légvonalban, mindössze egy üvegablak van a jel útjában és b.szik venni bármilyen külsõ adatot. Baromira bosszant! Pedig a HF reception fel-fel villan idõnként.
köszi szenzor. Sajnos nem vagyok könnyû helyzetben, hogy hogyan szereljem fel a szettet.
Segítsen nekem valaki ws2300-as témában:Lehet úgy mûködtetni a szenzorokat, hogy pl. a szél és esõmérõ kábelen jön, míg a T adatok rádión keresztül? vagy egyszerre csak egyféle adatátviteli móddal mûködik a szerkezet?
Ha küldenétek, azt megköszönöm. [email protected] a címem.Ha kész lesz, elküldöm nektek is, hisz pont az lesz a célja, hogy akinél folyamatos nethozzáférés van, online felkerüljenek az adatok a metnet-re.

Ha kell még, szintén tudok küldeni. Egyébként jelenleg mit használtok az adatok ábrázolásához? Excel?
Kp! nekem van history.dat-om mivel ws 2300-asom van. ha akarod most küldöm, de ha kész a progi akkor muti!
Az értelmezhetõség kedvéért, " A T adatok nem túl reprezentatívak", a többivel minden rendben....
A ház melett van a szenzora (a faltól 60 cm-re), tehát az adatok nem túl repereztatív a hõmérõ. Bár a csapadékot és a szélerõsséget ezzel mérem.Ha az adatok pontossága nem számít, szívesen küldök history.dat-ot:-))
Kinek van conrad féle ws-2300 vagy azzal rokon idõjárás-állomása? Akinek van, tudna küldeni nekem egy-egy példa history.dat-ot? A progihoz kellene amit fejlesztek hozzá.
Nem tudjátok hol találok olyan helyet a neten ahol digitális csapadékmérõk vannak? (katalógusfélére gondoltam)
Otthon elkészíthetõ "storm monitor". Még nem volt idõm végignézni a leírást de ezzela müszerrel elvileg a gépen elemezhetjük a villámok "erejét" hehe.Link
csak "kicsit" drágák ezek a szélgenerátorok! HUNWIND-R 650:660.000 Ft+Áfa HUNWIND-R 1300:780.000 Ft+Áfa és 15km/h-s szélnél kezdenek el tölteni.
Én benne lennék egy ilyenben szerintem egyáltalán nem is rossz ötlet és visszahozza az árát: (csak egy kis hely kell hozzá és persze szél! Link "A jövõ a szélenergiáé" ?