2024. november 28., csütörtök

Agrometeorológia

Adott napon: 
Keresés:
#8535
Itt a minapi gyenge fagy okozott kisebb fagykárokat, de nem vészes. Dió, szõlõ egy-egy levele fagyott el. Érdekes, néha pár centire lévõ levelek közül az egyik elfagyott, a másik nem, illetve egyik ág csúcsán elfagyott, a következõn nem...
#8534
Nem reggel 6 felé a kritikus, hanem amikor a hõmérséklet eléri azt a határt, aminél hidegebb esetében már baj van.
A védekezést már elõtte meg kell kezdeni.
Az öntözéshez egy kulcsgondolat: az öntözést nem szabad abbahagyni, folyamatosan locsolni kell a fákat megállás nélkül!!!!!
Ha rálocsoljuk a vizet hajnali 2-kor, majd szépen nyugodtan elmegyünk aludni, hogy minden rendben, na azt nem szabad!
Én füstölni tervezek kedd hajnalban.
#8533
Floo bejegyzése;2011.március

Link
nevet
#8532
Egyelõre még csak hagyományos csapdát helyeztem ki a darazsaknak. (Na jó, extraként egy döglött meztelencsigát raktam a lébe).
Eddig 2 fészek kezdeményt fedeztem fel, vasárnap el is rendezem ezeket, mielõtt túl sok lenne belõlük.
Kihajtott a tarkabab, remélhetõleg megmarad belõle valami az esetleges fagyok után.
#8531
A közelgõ kedd hajnali eseményekre egy kis hozzászólás.
Talán Floo társunk adott egy kis ízelítõt, az áprilisi fagyokkal kapcsolatban, pár éve.
Ott olaszban, és Szlovéneknél divat, vagy már megszokás a mediterrán ültetvények célzott védelme. ( régi képeket majd vadászom..)
Ha létezik nyári extrém zivatar, akkor létezik a tavaszi extrém "fagy-zivatar" is, mint lehet a következõ napokban. A hagyományos nyári zivatarok elõfordulása akt. helyzetekben ugye délután 15-19 órára esik. A fagyzivatar pedig hajnali 4-7 óráig tarol.
A védekezés pár szóban;
1. A kritikus reggeli 6 óra felé, aki teheti permetezzen csapvizet a kerti csapból slaggal. Azért azzal, mert az altalaj vízhõmérséklete kb. 10 fok.és kb.60-100 liter ami befed egy közepes fát.
2. Akinek csak egy két kis fája van, lehet 10-18 literes permetezõvel is nekifogni, de érdemes benti vizet (15-20 fokost) használni, hogy minél több legyen a hõtartalma.
A virágokra-termés szárakra rá-permetezve,(közepes szórás, és legmagasabbra állítva) esetleg megvédhetjük a termést. A ráfagyás szinte percek kérdése, de utána, 8-9 óra felé szépen lecsöpög.
3. A füstölés. Ha nem fúj szellõ, szélcsend van, illetve a gazdanövény helye essen bele a füst irányába. Akár egy-2 temetõi gyertya tégely kihelyezése a fa 1 méteres csurgója alá.
laza
#8530
Visszaolvastam a beírásodat, idézek; "A pici gesztenyefa szépen fejlõdik, a 2 mandulából az egyiket biztosan sikerült megmenteni, a másik még nem sok életjelt adott, de mintha (nem kevés jóindulattal) duzzadnának picit a rügyei. Minden este kap 2 vödör vizet, ennyit tudunk tenni érte."

A minden este kap 2 vödör vizet, csapja ki nálam a biztosítékot. Nem szabad túlöntözni semmi fát, növényt. Lemosod az altalajba a még a maradék tápföld értékes elemeit, a gyökerek meg nem kapnak oxigént, levegõt, kész katasztrófa. (Jöttünk láttunk visszamennénk) szomoru
A sok víz pedig még jobban hûti a környezõ gyökér- hõmérsékletet,(8-10 fok) és nem tud felvenni tápanyagot, a rohasztó gombák meg vigyorognak , és eszik meg a gyenge bolyhos gyökereket.
Nem hiszem hogy Érd környékén ennyire szárazság lenne 0-50 cm talajmélységig .
Most viszont próbált felkapálni a katlant, hogy száradjon, szellõzzön.

#8529
Köszi szépen a kimerítõ, alapos válaszokat!

Snowhunter: szomoru
#8528
A ma reggeli talajmenti fagy (2m-es timin: 0,0°C) a múlt hét végén kiültettet, február óta dédelgetett paradicsom palántákat kivégezte.
#8527
Donnie, és másoknak is:
Ha úgy látszik, hogy sok gyümölcs kötõdik, az csak egy jelenlegi állapot. Meg kell várni a következõ 2-3 hetet, akkor lehet nyilatkozni. Hátra van még egy- két hideglelés, és a fák természetes ( hormon háztartás?) ritkulása.

Ha viszont ezek után látni erõs, vitális gyümölcsöket, akkor törekedjünk azok ápolására. A ritkítás bizonyos vesszõ, -ágcsoportokban csak módjával. Ami marad, azt viszont védjük meg, akár alátámasztással, felkötözéssel (mint én) és ne feledjünk lombtrágyával segíteni a termés kinevelését. Japános módszer, de hatásos.
(lehet hogy tápdús az altalaj, de a levélen keresztül könnyebben felveszi a tápanyagot a gazdanövény, sõt ezzel a mikroelemes, kelátos permettel elõsegítjük a talajban levõ natúr tápanyagok felvételét, akár aszályos idõben is.) nevet

A cseresznyék általában nem kukacos fajták, csak a gazdaember teszi azzá ha nem figyel rá! laza
Barack;
Link
#8526
Vannak bizonyos sátorozós kártevõk a zsenge rózsa,és egyéb vitális növényeken, vagy újabban a szilván látható tetû kolóniák. Nagy kárt nem tesznek,átmeneti baj, de ha több hajtást ágrendszert magukévá tesznek, akkor érdemes egy kis tetû elleni sprével megitatni õket.
Pld: mai kép a szilváról, pödrõdnek a levélkék a tetvek,atkák miatt.
Link

Meggy, cseresznyék állapota szépen kötõdnek, van pár másodlagos virág is:
Link
A sárga barackom most megint tele van, kérdés még a hidegek mennyire rostálják meg. Amúgy majd még következik egy természetes ritkulás is, amit a fa maga vált ki, majd két-három hét múlva.
Az ágak közt lehet látni pár moníliás tõhajtást, ezeket gyorsan el kell távolítani, még most is fertõznek;
Link
Málna csúcshajtás, tele virág boggal;
Link
És végül a lila akác, alig levél, totál virág füzérek most;
Link

Az elkövetkezõ éjszakák szerintem nem okoznak nagy bajt, fagyást. Kicsit az OMSZ. most beriasztott, tette volna márc.-ápr elején, amikor voltak -3-5 fokok pár óráig, de túlélték a gyümölcsfák. laza

#8525
Sziasztok,

Egy kérdés az elején: milyen kártevõ az, amelyik összepöndöríti-fonja a rózsafélék friss hajtásait? Szétszedve pókhálószerû finom szövet van a belsejében, meg gondolom valamilyen peték is lehetnek.
Fõleg az almát támadta meg, de akadt a barackon, a vérszilván, és a rózsán is ilyen hajtás.
Ezeket eltávolítottam, kidobtam, nem tudom érdemes-e még tenni valamit. Az elmúlt pár napban szerencsére nem találtam újabb ilyen károsodást.

2016-ra gyümölcs felmérés röviden nevet:
Kajszi: rengeteg kötött, tele kis barackkal a fa vidám - lehet, hogy majd ritkítanom kell...
Cseresznyék: mindkét fán rengeteg kötött, remélem nem kukacosodós fajta, idén nem permetezem, majd kiderül.
Áfonya: 3 tõbõl a tulajék által ültetett vegetál, virágot nem láttam, az általam ültetettbõl az egyiken pár virágzat, a másik viszon tele van vidám Úgyhogy lesz áfonya is szépen.
Az általam korábban ribizlinek gondolt növényrõl kiderült, hogy egres (köszméte, kinek hogy), ezen is akad szépen.
A vérszilva nem kötött sajnos, alighanem pár kellene neki, lehet hogy õsszel ültetek.
Alma: 10-15 virág volt rajta, nemsokára kiderül, kötöttek-e. Bioalma lesz, remélem túléli nevet
A pici gesztenyefa szépen fejlõdik, a 2 mandulából az egyiket biztosan sikerült megmenteni, a másik még nem sok életjelt adott, de mintha (nem kevés jóindulattal) duzzadnának picit a rügyei. Minden este kap 2 vödör vizet, ennyit tudunk tenni érte.
Ja és el ne felejtsem: a 25 centi magas fügén 2 egész áttelelt termés-hajtás van, azokat remélem majd ünnepélyes keretek között el tudjuk fogyasztani valamikor vidám
#8524
Lényegtelen, de egyébként egyik sem ott készült. kacsint
#8523
Beszámolok darázs ügyben, pénteken kerül ki a csapda (ha nem felejtem el nevet ). Mondjuk a jövõ hét hûvös lehet, így eltelhet majd pár hét mire kiderül mûködik-e.

Bergeron kajszink idén virágzott elõször, de nem kötött meg, majd talán jövõre.
Gönczi magyar most kezdte második szezonját, egyelõre virágot most sem hozott, de szépen hajt. Ha minden ok marad elég méretes fa lehet belõle nyár végére. laza
#8522
A kukacosság ellen ; meg kell várni azt a bizonyos sárgulást a gyümölcshúson. Igaz nem egyszerre történik ez, mint hogy nem is egyszerre bontottak virágot. Akkor kell permetezni a csercsilégy ellen, mert akkor tojik-petézik le a gyümölcsre, hogy be tudja magát rágni a puha héjon keresztül. Ez kb. 24-36 óra. Nem használtam még "sárga lapot", lehet hogy célszerû, csak megérzésre alapoztam.( meleg,páradús,szélcsendes éjjelek, és napos idõ.)
Vannak kifejezetten erre alkalmas szerek, régen a Safidon, most meg más a nevük. Lényeg a rövid hatás, gyors lebomlás (3-5 nap) a zsendülés kezdetekor. Azután biztos nem lesz pár kiló kukac. laza
A bergeron kajszi szép, mutatós, de kevesebb cukor, ízanyag jellemzi. Viszont fagyállóbb. Nekem a volt régi kertemben egy Ceglédi óriás fajta,nem messze pedig a C-235 magyar porzós fajta. Érzékeny volt, nem "szélvédett" helyen, csak egy kis faház védte északról. Szeszélyesen termett, volt hogy a fagy elvitte majdnem az egészet, csak 1-2 kiló termett. De volt olyan esztendõ, hogy nem gyõztem szedni a B-5-10-es ládákba, és lekvárnak, enni a legkiválóbb!
Élt kb. 15 évet, az új gazda pár év múlva kivágta, mert tényleg ránõtt a kis faházra,karistolta a palát, vagy pont egy nem termõ év volt. szomoru


#8521
Ez az április tulajdonképpen a május. De sebaj, mondjuk én sem csodálkoznék nagyon, ha meglenne a "böjtje" mondjuk egy hûvös május-júniussal..

Nálam is szépen kötõdtek a bergeron kajszi virágok (cseresznyébõl megint legalább 500 kg - 1tonna körül lesz,az tuti és benne 10-20 kg kukac kacsint ), tavaly 1, azaz egy szem termés volt a 3 éves fácskán, nagyon örültem neki, most lesz vagy 30-40. Most már sajnálom, hogy bergeront ültettem, mert feleségem kevésbé kedveli a szálkássága miatt, de én akkor mindenképpen ellenállóbb kajszit akartam. Ha ilyen light-os tavaszaink lesznek, lehet fölöslegesen aggódtam és mehetett volna mondjuk gönci, vagy ceglédi is (ez a kedvencem). Mindegy, azért ez sem fog a kukában landolni, az biztos.
Anno itt (az új helyén) állt egy gyönyörû sárgabarack fa, szépen árnyékolta az igen könnyen felforrósodó elõteret, de az elõzõ tulajt (egy öregasszonny) kivágatta, mert zavarta, hogy nagy szélben egy pár ág nekiverõdik a háznak... zavarban zavarban szomoru Szerintetek? Ezt a wirtschaftot soha nem fogom megérteni. Mi lett volna, ha kicsit visszavágatja? Én nem tudom, ahogy öregednek az emberek, elkezdik utálni a fákat. Ez valami kór? Nem egy ilyen "példány" van az utcánkban.
#8520
Én is próbáltam anno tavasszal befogni a darazsakat, de valóban nem mentek rá a kevert édesített, feromonos csapdákra, egy se gerjedt rá, mondjuk a hússal nem próbálkoztam, pedig az a kedvencük. Kíváncsi vagyok majd a beszámolódra!!
Én ilyenkor azt vettem észre, hogy nem igazán érdekli õket semmi kaja, ha kint ettünk, akkor sem, inkább július közepétõl kezdenek rászállni az õket érdeklõ élelmiszerre, édes löttyökre.

De akkor mit esznek? Kell nekik is az energia. Modjuk a tuják körül zsonganak, meg néha láttam virágokon is!! Õk is gyûjtik, lehet, ilyenkor azzal táplálkoznak inkább?
#8519
Novemberben a magaságyásba ültetett borsó elkezdett virágzani együtt a rukkolával.
#8518
Nem találtam semmit, na majd akkor az idõ megmutatja mi az. nevet
#8517
Hát akkor majd a nyár végére kiderül miféle fa lehet. nevet De egy próbát teszek keresés ügyben, kár, hogy nincs valami pöpec keresõmotor az oldalra építve.
Remek, de szerencsére csak bulvár. nevet Amit láttunk, az biztosan lódarázs volt. Hétvégén készítek csapdát és rakok ki valami napos helyre. Eddig még nem próbáltam, de a sör,ecet és egyéb édes löttyök mellé ki akarom próbálni az erjedõ nyers húst. Úgy tudom ilyenkor inkább fehérjére vágynak a darazsak és csak nyáron szoknak rá az édesre. Idén érezhetõen több röpköd már most, tenni kell valamit.

Persze, hasít. nevet Szép zöld minden, kicsit talán rövid idõ volt a virágzásra,de bízom a legjobbakban.
#8516
Hát nem tudom megfejteni a vad- cserjés (diófélék) képedet. Nemrég töröltem egy kiadós Pdf. állományt a gépemrõl, pont errõl szólt, a magyarországi (behurcolt) vad növényekrõl. Ha visszakeresnénk , talán Lam észlelõnk adta fel.
A darazsakról; megjelent egy bulvárcikk, hogy itt is megjelentek a ragadozó óriás darazsak, akkora mint egy 20 forintos. zavarban

A motoros permetezõ jól mûködik? Most már, hogy nagyobb a lomb felület, nagyon hasznos és takarékos vele dolgozni.


#8515
Nem átgondolt a beírásod elsõ mondata. Miért nem élvezetes?
Na jó, Te az idõjárási frontok analizálásában vagy otthon. Várod a nagy front betöréseket, a jó idõ után a rosszat.
Ha jönnek is a hidegebb front betörések, nem hiszem, hogy nagy felfordulást okoznának. (rettegett mínuszos hajnalok).
Olyan lehet, mint márciusban, hogy szinte leállt a rügyezés a borús, 10 fok körüli T.max.-oknál. Beüthet egy hûvös május, 2-3 hétre, és máris visszaáll a többéves menetrend.
Ha elõbb is van minden, lehet hogy elõbb jön az õsz is?
Utolsó mondatod már szép.
laza
Úgy látszik a gyümölcs termõ fák szépen kötõdnek, még a sárgabarack is, Lujó is írta.
Meggy-cseresznye is lesz dögivel, "ha" a májusi revans jégesõk, és Szervác-B- és Ormánunk be nem csap minket. kacsint zavarban

#8514
Üdv!

Hoztam pár képet az emlegetett "dió" (?) fáról. Kinyíltak a virágai:
Link
Link

A május végi cseresznye szépen kötött, egyre több zöld gyümölcskezdemény látszik.

Kevésbé jó hír: tanyánk környékén tegnap délelõtt egy lódarázs nézelõdött a tetõcserepeknél, remélhetõleg csak eltévedt, és nem fészek készül a padlástérben. [esõ]
#8513
Bocsi, szerk.:

Na jó, de ne a Tokaj hegy déli oldalairól hozzál példákat
#8512
Számomra nem annyira élvezetes az idei tavasz.
Minden annyira korán van és a korán jött tartós melegben a virágzások is nagyon hamar lezajlanak.

Március 27-én húsvét vasárnap még nem sok mozgolódás volt.
Azóta eltelt már 3 hét és már majdnem nyárias a látkép, a virágzó fák nagyja már elvirágzott 1-2 hét alatt és gyorsan kileveleztek a fák, már szinte május eleji a vegetáció látképe.

Már csak az akácok, platánok, eperfafélék mutatják a tavaszt, még nem leveleztek ki.
Orgona is már kinyílt április közepén, pedig anyák napjára kéne, idén május 1-én lesz, addig talán el is virágzik.

Ilyenkor áprilisban a legszebb minden, ahogy éled és hirtelen formát vált a természet.
#8511
Na jó, de a Tokaj hegy déli oldalairól hozzál példákat laza kacsint
#8510
Sziasztok. Tényleg nagyon belehúztunk. A borsó is már virágzik napok óta.

De itt városon belül is nagyon nagy az eltérés. A tesco-tól nem messze, a Franciahögy lakótelep mellett már virágzik a sárga nõszirom, miközben nálam (a város keleti határában) még csak a virágszáraikat nevelik.
#8509
Pl. 2015-ben. nevet
Feltöltve csak ezt találtam, de volt virágzó 20-a elõtt is.
2015.04.28. (elvirágzóban) Link

Vagy 2014-ben:
2014.03.25. Link
2014.04.04. Link Link

Idén: Link Link Link
#8508
Én ezt olvastan, Te írtad: "Hétvégén volt idõm pár képet lõni a szõlõben.
Elsõ kérdésem az lenne, hogy ez mi lehet?" Értem! Az egyetlen kérdés is lehet az elsõ.
#8507
Az orgona virágzik, döbbenet. Emlékszik valaki olyan évre, amikor április közepén már virágzott? Mert én ápr 20 elõtti virágzásra nem nagyon emlékszem.

A munkahelyen Dunaújban már a nyárfa is elkezdte repíteni a szaporítóképleteit!!! A repce nemsoká elvirágzik. Mi van itt? Ennyire meleg volt/van?

Hû, az almafánkon annyi a virág, hogy a leveleket alig látni tõlük, lesz, mit kiszelektálni, csak kössenek jól. Egyre több a méh, de szerintem viszonylag kevés van így is, Nektek mi a tapasztalatotok méh ügyben?
#8506
Holnap délelõtt "megnézem" ily módon. Köszi a tippet. kacsint
#8505
A vékony szár, megnyúlt ízközök a fényhiányt jelzik (gondolom sûrûn voltak és húzták egymást felfelé), mert a szép sötétzöld levél a megfelelõ tápanyag és víz utánpótlást jelzik, csak felfelé igyekeztek a konkurencia miatt a fény irányába. Átpikírozásnál lehet játszani azzal, hogy picivel mélyebben ülteted mint ahogy eredetileg volt, de azért nem úgy mint a paradicsomnál, amit szinte föld alá is temethetsz, úgyis kijön. Itt azért csak mértékkel (1-2 cm még jó), akkor nem dõl annyira. Szerintem ilyen száraz, meleg idõben a palántadõlés már nem játszik, a 4 lombleveles állapot is viszonylag nagy már a szikleveles kis növényt támadó palántadõlésnek. Lehet naponta párszor kicsit simogatni a leveleket, a szelet imitálva, azzal is erõsödik a száruk. nevet
#8504
A megdörzsölt levél, kéreg jellemzõ, fûszeres szagú a diófélék között. milyen illata van a különleges fának?
#8503
Ma du. végeztem a dió-mogyoró fákkal is. Mérsékelt-néha élénk széllökések voltak nyugatról, de a 10 literes puttonyból 9 liter biztosan a fákon maradt. (dithán+spilan+kristályos lombtrágya kis marékkal.)
Úgy gondolom, egy ideig elteszem a permetezõt, majd 3-4 hét múlva veszem elõ, amikor is a kártevõk lesznek túlsúlyban,+ a gombák esetleg. Persze ha jön egy kopogós jégesõ májusban, akkor riasztás 104, 24-36 órán belül felvonulás.
Meglátásom szerint azért kötõdik gyümölcs a primõr cseresznye-meggy-s.barackokon, mint tavaly. Drasztikus lehûlésre nem számítok, esetleg hûvös idõre, ami visszabillenti a mostani elõ 1-2 hetet fejlõdés szinten. Szép napokat, kellemes kertészkedést kívánok! nevet nevet

Ja, Bellone; a paprikák még ablakban, néhányat 1*1,4*1 külön ültettem. Elég gyatrán növekednek, 4 levelesek, de borzasztó vékony a száruk, majdnem dõlnek. Támasztom egy kis plusz földel körülöttük. Remélem nem a palánta-dõlés áll fenn. Amúgy szépek,fényesek a levélkék. laza
#8502
Most jó. Viszont a képfeltöltés listából a legutolsót (direkt kép, wiev nélkül) válaszd, sallangok nélkül. laza
A diófélérõl viszont nem tudok semmit. Talán vad-dió? (szerecsen dió?) ?? laza
Szépek a fák, a germersdorfi kiheverte a támadást.Ok!
De virágzás után kínáld meg egy kis védõ permettel, megérdemli.A monília ott van, csak ugrásra készenlétben, még a fel talajban is. (vigyázat; réztartalmú szereket nem szabad már kifújni) majd zsendülés, sárgásodás - puhuláskor kell a cseresznyelégy ellen utoljára védekezni.
#8501
Link

Tessék, nem értem mi történt a linkekkel, tegnap még jó volt. Köszi a jelzést.
Nálunk is potyognak már a (biztosan) dióról lefelé.

Akkor a képek még egyszer:
Link
Link
Link
Link
Link
Link
Link
Link
Õ az a germersdorfi ami tavaly nyár végére teljesen a halálán volt. Mézgásodás, fonnyadt levelek. A mézgásodás megszûnt tavaszra, pár leszáradt ágan kívül jól néz ki.
Link
#8500
Hát az lehet a hónap átlag hõmérséklete naplóban kutatni. Picit több hõ jutott nálam.
Különben érdekes a helyi elrendezõdés. Aránylag sûrû a lakóházak közti távolság, itt 7-9 méter a falak távolsága (+ hõtartás) viszont a magas háztetõ tovább árnyékol, csak 10 óra után éri a köztes fákat napfény.
Ezért is szerencsés helyzetben vagyok, hogy a fagyok nem nagyon ütnek be. Nyíltabb terepen, szeles helyen persze sokat lehúz a hûlés.
Ott a dombos vidéken késhet a virágzás, de annak semmi hátránya nincs, bizonyos esetekben még hasznos is, ahogy adják az elõrejelzések.
Most kivárok, mi marad. A "lezáró permetezés" csak a jelenlegi helyzetre szól, majd ha látszik valami kötõdés, akkor már rovarölõvel kombinálva- kb.bogyó sárgulás, érés kezdetéig befejezem a kemikáliák alkalmazását. (érés elõtt 21 nappal).

Horitazi; nem tudom megjeleníteni a képeket, hiba üzenet van. Próbáld újra feltenni a rejtelmes diófáról a képet.(feltöltés után direkt link a képhez wiew nélkül, kepfeltoltes.hu)

Ma fogom a diófát-mogyorót lefújni. Nem tetszik az, hogy a széltõl is, de hullanak lefelé a porzók, kukackák a diófáról. Betegség?

#8499
Nem volt második kérdés nevet
Na majd hozok hétvégén több képet is.
Köszi.
#8498
Valami északi völgyben laksz? nevet Tegnap én is zártam Chorus+Mospilan+Wuxal kombóval.
#8497
Az elsõ kérdésedre akkor lehetne válaszolni, ha részletgazdagabb lenne a fénykép. Esetleg több kép.
A második kérdésedet nem találtam.
#8496
Kérdésemre nincs senkinek ötlete? szomoru

Közben megjelentek az elsõ gyümölcs kezdemények körtén,cseresznyén, barackon. nevet Öröm és boldogság van.
Tegnap meg volt a második!! fûnyírás idén.
#8495
Mintha egy másik földrészen élnék... Nálam még kopasz a barackfa, alig jelent meg 1-2 levél rajta. Orgona a kertben még ki sem fejlõdött, nemhogy nyílna. Diófán az elsõ levelek épp kezdenek megjelenni. A szilva virágszirmait kb. a mostani szél fogja lefújni végleg, hétvégén még teljes virágzásban volt.

Szóval itt kb. 2 hét lemaradás a Te képeidhez képest nevet
#8494
Ma megkapták a meggyek, barack-szilva a lezáró kontakt védelmet, Dithánnal+lombtrágya.(3.permet)
#8493
Voltam a gazdaboltban, tényleg kivonták, lejárt az eng. okirat.?? szomoru
Igaz, már van egy két éve, amíg használtam, most a Bordóilé NEO SC 1l. volt soron. (csonthéjasok). Helyettesítõje lett a nevikén,és társai.( 7% kén 58% vazelinolaj)

#8492
Szia János!
Az idén tavasszal akartam venni Agrol Pluszt, de azt mondták, hogy azt kivonták, nem forgalmazzák. Felétek még árulják? Az Interneten sem találtam egyetlen Web áruházban sem.
#8491
Nagyszerû idõ volt ma, egész nap.
A növények nagyot fejlõdtek, pár érdekesség máról;
Két évszak egy képen; mogyoró hajtás; ( nincs fotoshoop,smisz-masz, itt maradt egy mogyi õszrõl)
Link

Nekem is van gubacs atka a diófámon, le lesz kezelve;
Link
Szilva, még csészelevélben.Talán marad valami, még nem látni.
Link
Szõlõ:
Link
Meggy; itt is még virágzásban. Kicsit megtépázta a hideg, és a nagy esõ pár napja.
Link
És a sárgabarack; talán marad a sokból. nevet
Link
Orgona;
Link
Utcai akác;
Link
Sarki virágok;
Link
Málna véghajtás, virág kezdeménnyel;
Link

És a mai bevásárlás, a büdös boltból, ~~ 1200 ft. a nyárra. Rovarölõ még lesz, de a Dithán elég egészen jövõ tavaszig.
Link
laza
#8490
Ha az atkák csak esztétikai problémákat okoznak, ne törõdj velük. Ha pusztítod õket, lehet, hogy a velük táplálkozó ragadozó atkákat is elpusztítod. Lehet, hogy csak a sz...nak adsz egy pofont a vegyi védekezésel. Felénk pl. a birs leveinek fonákán vannak atkás foltok. Bevittem a mintát a növényvédelmi állomásra. Álláspontjuk ez volt: A termés is foltos? Nem? Ne törõdjön a foltos levelekkel!

A szõlõnél felénk komolyab károkat okoznak az atkák, különösen az idõsebb, gyengébb tõkéknél.

#8489
Remélem ritkán kell használni, hosszú hatású. A körte meg ki fogja heverni, meg más is. Õsszel,lombhullatáskor pedig Agrol-plusz, és fagy ide-oda, az áttelelõ tojásokat pusztítja.
nevet
#8488
Én is ezt a szert találtam a neten, ma faterom beszórja a bokrokat meg a fákat vele. Szörnyû ez a rengeteg kártevõ.... Meg vele a sok permetszer..
#8487
Üdv!

Hétvégén volt idõm pár képet lõni a szõlõben.
Elsõ kérdésem az lenne, hogy ez mi lehet?
Elsõ ránézésre valami dióféle.
Link
Az erdõbõl lóg be. A saját diófánkon már megnyúltak a virágok, és levelek is vannak már.

Pár kép:
Néhány almafa:
Link
Néhány körtefa:
Link
Itt látványos az egyoldalúság köszönhetõen a mögöttünk lévõ akácerdõnek (próbáljuk írtani úgy ahogy, de nõ, mint a gomba.)
Szamóca:
Link
(Tavaly a 3/4-e elszáradt õszre, most viszont újult erõvel hajt. Csodás nevet )
Meggyfa:
Link
A tavaly nyáron halálán lévõ germersdorfi:
Link
A mézgásodás megszûnt a fatörzsén, néhány elszáradt ágon kívül él a fa. kacsint
#8486
Link
Szintén atka kolónia fertõzés. A szívásuk, ill.nyáluk okozzák ezt a piros elváltozást. Hasonló, mint a nyári vértetû, ott is pirossá, és deformáltá válik a levél.
Spec. atkaölõ szert kell bevetni, egyszerû szerek nem biztosan hatnak.
Fumite 200 1 amp./10 l

Havazás előrejelzés

Utolsó észlelés

2024-11-28 10:46:13

Rákóczifalva

6.3 °C

13502

RH: 90 | P: 1022.3

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

131548

Hírek, események

Indul a MetNet előrejelzési verseny sorozatának 41. sorozata

MetNet | 2024-11-02 11:38

pic
Kis pihenés után folytatódhat a meteorológiai megmérettetés, immáron 41.