2024. november 28., csütörtök

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#136045
"de a lényeg az, hogy a közösségnek kutya kötelessége kijavítani valakit, ha az akarva/akaratlanul valótlant állít."

Ez tökéletesen így van!
Én annak idején végigküzdöttem éveket(!) itt a fórumokon, és valóban évek kellettek, hogy be tudjam bizonyítani a mérõállomásos, kisugárzási inverziós, domb-völgy klímás témámat, és hiába írtam megdönthetetlen bizonyítékot adatokkal, képekkel, mindennel alátámasztva, arra is jöttek olyan (ál)cáfolatok, hogy a hajamat téptem.
Úgy, hogy közben 10 perc alatt be lehet bizonyítani, mert annyira egyszerû!
Ahhoz, hogy be tudj bizonyítani valamit, ami szokatlan és nehezen elhihetõ, ahhoz fogadóközönség is kell!
Ebben az esetben ez utóbbi nem állt a helyzet magaslatán!
Sõt, állítom, még ma is van, aki azóta sem érti, tudja, vagy hiszi el!
Ilyen közösségben, társadalmi, szocializációs környezetben bizonyíts te be valamit!
#136044
Záporok vannak, 0,5 mm esett.
#136043
Nem hiszem, hogy sokan el fogjátok hinni, de itt hajnali kettõkor zápor volt. Errõl azért szeretném kikérni pár hozzáértõ véleményét, csak hogy biztos legyek. A radaron az adott idõben ugyanis nem látszik semmi.

Egy ismerõs hívta fel a figyelmem a kocsmában (1:40-1:50 körül), hogy kint hirtelen elkezdett esni az esõ. Pár perc múlva elindultunk haza, akkor elég intenzíven esett. Cseppméret alapján az erõs szitálást kizártam. Nem sokkal késõbb hirtelen el is állt, majd a fényszennyben gomolyos szerkezetû felhõzetet láttam, és a felhõ-részek között a csillagok is elõbukkantak (tehát nem nagyon volt fölötte rétegfelhõ).
A radaron azóta is látszanak csapadéktömbök, melyek inkább záporosnak tûnnek.

Szóval: lehetett-e az zápor, vagy inkább esõnek kellene minõsíteni? (A szitálás a túl nagy cseppméret miatt kizárható.)
#136042
Végre nem csak a TV-ben, hanem a fórumon is látni téged. laza
#136041
Azta q..., ennyi agymosást egy napra.

Jó éjt!
#136040
A WS-em berakta a hóikont, de jó újra látni rajta ilyet még ha semmi esély sincs rá. Takt -1.4 légnyomás süllyed..
#136039
"Persze ha azt mondja, hogy július 3-án esett 10 centi hó 1974-ben, majd visszanézzük, és látjuk, hogy 30 fok volt aznap, akkor szólni kell neki, hogy nem akkor esett az a hó, hanem július 4-én" Ezen besírdogáltam hideg laza



Még két észrevétel. Ha nem bizonyítod, akkor nincs. Ilyen egyszerû, és bár ez elsõre hajmeresztõnek tûnhet, de ez az a tudományos gondolkodás, ami kiemelt minket pászáz évvel ezelõtt a "mocsokból". Az, hogy látom, meg hiszem, nem elég. A jó sejtések kellenek és szintén nagyon fontosak a tudományos megismerés céljából (lásd a matematikában ismerik is a "sejtés" fogalmát Link ), de be kell tartani a játékszabályokat. Ahogy egy volt tanárom mondta: "a fiókban lévõ tudomány, nem tudomány" Ennyi.

"Thermometer írásait tudni kell értelmezni, én is találtam már nála olyan visszaemlékezést, ami téves volt, de voltak jó múltbéli esemény leírásai, ami még mindig többet ér, ha csak a fele jó akkor is, mint aki csak bambulja a modelleket aztán várja a -20-as 85" - De ugye megengedik a kedves hívek, hogy még mielõtt megépítik a templomot, azelõtt felhívjuk a figyelmet a másik felének (de legyen csak egy eset) igen csekély valóságtartalmára? nevet





Még annyit, hogy bár a mai vita ki lett hegyezve Thermo kollégára, de a lényeg az, hogy a közösségnek kutya kötelessége kijavítani valakit, ha az akarva/akaratlanul valótlant állít. Az elméleteit pedig addig nem elfogadni és/vagy kritikával illetni, ameddig az nem nyer bizonyítást. Természetesen itt azért nem az utolsõ részletre terjedõ bizonyításra gondolok, de az "emlékeim szerint 1974 és 1982 november elején is hasonló AC volt felettünk és szendvics tél lett, tehát most is az lehet" állításokat még a feltételes mód ellenére is minimum vissza kell dobni a szerzõjének egy átgondolásra nevet
#136038
Márpedig nagyon kevés ember van itt a fórumokban, aki jó megfigyelõ.
Sõt, az egész országban kevés ilyen van, márpedig az idõjárást meg kell figyelni.
A számok, az adatok, a grafikonok, a modellek semmit sem érnek megfigyelés nélkül, rendszerben látás nélkül.
Ráadásul a múltbéli idõjárás milyenségét az adatok nem mindig adják vissza, Thermometer pedig megélte ezeket.
Persze ha azt mondja, hogy július 3-án esett 10 centi hó 1974-ben, majd visszanézzük, és látjuk, hogy 30 fok volt aznap, akkor szólni kell neki, hogy nem akkor esett az a hó, hanem július 4-én laza laza
A viccet félretéve én sem tudom például adatokkal bizonyítani a ciklikus, hármas vagy akárhogyan is nevezett (talán a legjobb elnevezés az, hogy a frontok, ciklonok, idõjárási események nem káosz alapján mûködnek, hanem rendszerben, amire akár idõjárás elõrejelzést lehet alapozni) elméletemet, pedig tudom, hogy létezik.
Nem tudom bizonyítani, mert sem idõm, sem lehetõségem sincs ilyen adatok összegyûjtésére, és valószínû nem is lesz soha, ráadásul az adat vagy visszaadja vagy sem, bele lehet magyarázni, el lehet venni belõle, illetve a megélt idõjárás mindig más, mint az adatokkal alátámasztott.
Ezért nem állok neki vizsgálgatni meg bizonygatni, annak ellenére, hogy nap mint nap tapasztalom, hogy úgy van.
Elég szomorú, hogy senki sem vette észre, mint ahogy sok más meteorológiai (dombi völgyi klíma, állomások, az elõrejelzésekben az országban tapasztalható, környezõ hegyek áramlásmódosító hatásainak hiányát) összefüggést sem, amik pedig a meteorológia alapját kellene, hogy képezzék.
De kiindulva az általam vizsgált inverziológiából, nem is nagyon lehet csodálkozni rajta, mert az emberek rettenetesen rossz megfigyelõk.
Ha a részletekre kellene, hogy figyeljenek, akkor nagyzolnak, ha nagyzolni kellene, akkor elvesznek a részletekben, rossz rutint követnek, stb stb.
Thermometer írásait tudni kell értelmezni, én is találtam már nála olyan visszaemlékezést, ami téves volt, de voltak jó múltbéli esemény leírásai, ami még mindig többet ér, ha csak a fele jó akkor is, mint aki csak bambulja a modelleket aztán várja a -20-as 850-t.
#136037
Csatlakozom, számottevûen javult a GFS színvonala, mióta figyelem. Egyre biztosabbnak látszik a november 25-e után körvonalazódó fordulat, azaz a makacs kelet-európai AC végre valahára leépülni látszik, és ismét a ciklonális hatások juthatnak majd nagyobb szerephez nálunk. Az ûrtávban medtõl kezdve brit blockingon keresztül ránk telepedõ teknõig többféle forgatókönyv esélyes. Ezt támasztja alá a német DWD friss középtávúja: eszerint lassan, de biztosan haladunk a kora tél irányába. Link
Szerk.: a sípályákon nincs még egy deka hó sem, így 5 héttel az ünnepek elõtt itt az ideje, hogy legalább a hegyekben végre beköszöntsön a havazas
#136036
25-e után végig 15-20 fokot szór, és ott a csapadék. Ennél egyértelmûbb váltásra utaló jel szerintem ilyenkor nem kell.
#136035
Az lehet, de én már csak úgy vagyok ezzel, hogy aminek kezdete van, az véget is ér egyszer: Link 0:28 ja, igen lehet, h ez egy kicsit dezsavû kacsint
#136034
Makrováltás ide,makrováltás oda,de azt veszem észre hogy a GFS fáklya egyre kevésbé szór hõmérséklet tekintetében:Link

Vagyis kissé esõsebbre fordulhat az idõ,de továbbra is átlag feletti hõmérsékletekkel.

Derick! nevet
#136033
Háizzé... mitis? laza
#136032
Na mit mondtam?! laza
#136031
Összességében igen, de ennek megítélésében nagyon komoly vita van még a nagypolitika (IPCC) és egyéb kutatók között. Tény(nek látszik), hogy nem fagy vissza annyi telente, mint amennyi nyaranta elolvad - a folyamat vége pedig belátható. Hogy aztán a meleg víz miatt felszabaduló mélytengeri fagyott metán, ill. a sokkal több víz miatti nagyobb párolgás milyen irányba vezérli az üvegházat - ki tudja. A nagy árnyékolás okán akár még hidegebb is lehet. De a kisugárzás visszafogása okán melegebb is. Vékony jégre tévedtünk - szó szerint nevet
-----------
Donnie, így igaz, az utóbbi évek ezt mutatták. Meglássuk nevet
#136030
Látom a szmájlikat nem szereted értelmezni... nevet azért még próbálkozom.
A GFS sem csapong már messze annyit, mint pár éve. Ezt a váltás teljesen stabilan mutatja, fokozódó bizonyossággal, már pár napja. Olyan stabilan 21-22étõl mutatja a csapadéklehetõséget, hogy csak na. Még inkább az ECMnek voltak bizonytalankodásai, de annak sem magában a váltásban, hanem sokkal inkább a váltás után/által felálló nyomáseloszlás kinézetében.

fetcroll +1 most egyszer nevet
#136029
Még a tél közepén is történhet váratlan fordulat, hogy dõlne el bármi is november közepén. Jó példa erre az elmúlt téli szezon. Január 9-én a hiiradóban modták, hogy nem lesz már komoly tél, marad az enyhe idõ februárban is. De még január közepe után is sokan lemondtak a télrõl. Aztán a folytatást meg ismerjük... hideg hideg havazas A CFS pár nap alatt az addig pozitiv anomáliától vörösen izzó februárt mélykékre festette. Persze elõjeleket lehet figyelni, de az idõjárást ez nemigen érdekli. nevet
#136028
Like!
#136027
A JMA nem beállni szokott, csak neki tudod nincsenek csapongásai, nála nincs olyan hogy kiveszi meg beteszi. A GFS-re ez jellemzõ. Az egyik legjobb modell nem csinál ilyet.
#136026
Komoly, hogy vannak olyan emberek, akik Thermometeren köszörülik a nyelvüket.. zavarban Azon a Thermometeren, aki több mindent élt és tapasztalt az idõjárás terén, mint sok okoskodó embe, aki itt veri magát egész nap. nevet
#136025
Ideje volt, hogy beálljon a GFS és az ECM mögé kacsint ... mindkettõ egy ideje már jelzi a csapadékosabbra forduló idõt (ami a makrováltás elsõ itthoni hatása lehet).
Azért persze még elég képlékeny a dolog: Link

Nyuli: a grönlandi meleg nekünk jót jelent általában (már aki az igazi telet (is) szereti.)
#136024
Más megközelítésben, mármint egyre nagyobb tengerfelület áll rendelkezésre az energia felhalmozódásában, annak hatására csökkenhet a jégsapka, ezt nevezik ADS (Artic Death Spiral) Artic Halál Spirál-nak? Link Egyre nõ a jégveszteség nevet
#136023
Naja, amit írsz, az már inkább az extrém-variáció. Arról egyelõre szó sincs, hogy elolvad a jég, csupán egy pulzáló, olvadó-növekvõ ritmusról. Ha az egész jég elolvad, annak sokkal komolyabb következményei lehetnek, nemcsak annyi csupán, hogy délebbre is hidegebb lesz (ami nem is biztos). Ez már ugyan a klíma-alfórumba tartozna, de az elolvadó édesvíz tökéletesen összekócolja az óceáni áramlásokat, az édesvíz-sósvíz keveredés és koncentrációváltozás okán. Ez pedig a fene se tudja, hova vezet.
Ami az egyensúly fenntartását illeti, igaz, de éppen az az egyensúly fenntartása, hogy az É-felé egy AC-ban áramló enyhe légtömegek okán annak oldalán egy D felé irányuló hidegáramlás lép fel. De mint írtam, még nagyon vizsgálják (és persze esélyesnek tartják) a jelenséget, közvetett bizonyítékokkal alátámasztva.
#136022
Jobban átgondolva,téves lehet ez a hipotézis. Hiszen,abból indul ki,hogy a Földön lévõ makrocirkuláció mindenképpen a már meglévõ "egyensúly"-t kívánja fenntartani. Azaz,ha elolvadna az Északi-sark jege,visszacsatolásként délebbre is sokkal hidegebb lenne,hogy egyszer újra visszaálljon a jég északon. Ez is lehetséges,de mi van akkor ha egy "új egyensúly" felé tart a folyamat?
#136021
Szuper, köszi nevet Ezek az amerikai környezetelõrejelzési intézet (az NOAA egyik intézménye) térképei.
#136020
Itt szoktam nézelõdni Link , nem tudom mi alapján készültek.
#136019
Nagyon érdekes elmélet. Gyakran nézem én is a WZ archívumos térképeit, voltak kirívóan durva hidegleszakadások, lehet hogy ez az oka. A szezonális elõrejelzésekhez annyit, hogy két hétre sem tudjuk elõre az idõjárást megmondani, nem még 2 hónapra. Aki itt károg, hogy meleg tél lesz, az nem normális. Nem azért mert nem tetszik ez a felvetés, hanem mert nincs modell ami ezt jó jelezné elõre 2012-ben. Másfelõl nekem nem hiányzik a -25 fok, havazáshoz elég a -2.
#136018
A jelenséggel az a baj, hogy még nincsenek rá direkt bizonyítékok. Azt nem hinném, hogy megállíthatatlan, mert pl. egy hideg kontinens elõbb-utóbb ugyanúgy belezavar a makrocirkulációba, ami szintén visszacsatolást idézhet elõ, azaz az egész jelenség megintcsak a visszájára fordulhat.
#136017
Sajnos hemiszférikus térepeket nem találtam, de a wetterzentrale renalízise is segít valamelyest; szúrópróbaként kiszemeltem 1928. december 17-ét. Jól látszik a Grönland "mellé" D felõl benyúló "melegnyelv" (T850hPA csupán -5, -10 fok) és ennek ellentéteként a skandináv térségbõl lenyúló hidegnyelv. Pár nappal késõbb (megintcsak nem teljesen látható, de feltételezhetõ) polársplit. Azaz lehet benne ráció, hosszabban el lehetne kutakodni rajta.
#136016
A jégtakaró nyári szezonban történõ olvadása és visszajegesedése törvényszerû. Szerintem viszont nem mindegy, hogy milyen területû jégtakaró kezd olvadni, és a visszajegesedési terület ennek következtében mekkora kell hogy legyen/lesz, ugyanis köztudott, hogy az új jegesedési felület már könnyebben "sérülhet". Ha WACC jelenséget egy ismétlõdõ folyamatként foghatjuk fel, mármint mindig kisebbedõ jégsapkával, akkor ez a jelenség megállíthatatlanná válhat? Elõfordulhat, hogy amirõl korábban írtál Link egyre gyakoribb lehet?
#136015
Ehhez és a hossszútávúban írtakhoz hozzátenném, hogy tavaly január végén illetve február elején 2 X es tartományú napkitörés is volt épp a legnagyobb hidegeket megelõzõen illetve közepette. A napfolttevékenység nem feltétlenül jelent elõoldali helyzetben ragadást, sõt inkább megzavarja a megszokott verklit ami jelen esetben leginkább a hidegleszakadásnak és téségünkben való ciklonképzõdésnek kedvez.
#136014
Érdekes lenne megvizsgálni a nagy telek, pl 1929 hemiszférikus 850 hPa-s térképeit. Én is azt sejtem, hogy az 1929-es szintû "hidegmag kóborlások" csak a polar vortex idõszakos szétesése folytán alakulhatnak ki.
#136013
A JMA lépést váltott, tehát átrendezõdés elõjelei mutatkoznak a hónap vége felé, fõleg a csapadékban. Egyelõre nem látszik nagy változás.
#136012
Bár viccesen hangzik, de a jégtakaró-minimum akár még hideg telet is okozhat nevet Korábban írtam róla néhány sort, ez az ú.n. WACC-jelenség: Az erõs olvadás következtében a sarki térségben igen megnövekszik a sötét tengerfelület nagysága, ez pedig fõként a nyár végén nagy mennyiségben tudja felvenni a napsugárzás energiáját. Ez a hõ a sarki éjszaka beállta után folyamatosan kisugárzódik a légkörbe, aminek hatására a sarki atmoszférikus cirkuláció alaposan összezavarodik. Minél több jég olvad el, annál több napenergia tárolódik el (ezt nevezik pozitív tenger-jég-albedó visszacsatolásnak) és a sarki területek szélrendszerei (a poláris vortex pl.) annál erõsebb befolyás alá kerülnek. Az így megváltozott sarki áramlatok elõsegíthetik a poláris örvény felszakadását, sõt, akár le is állíthatják az örvényt, ezáltal pedig ki tud alakulni a WACC-jelenség, azaz a "meleg arktisz, hideg kontinensek"-jelenség.
#136011
Több hozzászólásaitokban olvastam már, hogy a tél idõjárását többek közt a sarkvidéki jégtakaró induló nagysága is jelentõsen befolyásolhatja. Biztos tudtok már róla, hogy ez évben negatív rekord született szept. 16-án. Az elmúlt 30 év minimális értékét a sárga vonal jelzi. Ha csak ezt vesszük figyelembe, nem alaptalan az enyhébb télvárás nevet Link
#136010
Hosszútávú prognózisok egészen addig lesznek, amíg lesz rájuk igény, függetlenül attól, hogy ezek még legalább 50 évig nem lesznek jó beválású prognózisok... tekintve, hogy az észlelõhálózat még mindig zavarbaejtõen ritkás, a hidroszféra dimenzióihoz képest.

Sõt, valószínû, hogy amikor már majd léteznek ilyenek, akkor is hosszú évtizedekig titokban fogják tartani azokat.
#136009
Piactér...: Az én almám szebb, mint a tiéd.
Uraim, egy kis önmérséklet, és úgy a közös fényesítés is vidámabb.
Off voltam nevet
#136008
Irigykednek mert jól megfogalmazva,jókat ír be!Szeretem olvasni a beírásait mindezek miatt is amit biztor te is említesz.Nano-Persze hogy lesz mindig ellentmondás az sem kérdés...A híveknek akkor fáj ha beleélik magukat vagy rosszul értelmeznek 1-2 sortkacsintLassan a vadludak is elhúznak délre szerintem vagy már el is mentek?! vidám hideg
#136007
Thermometert nem kritizálják hanem kicsit irigykednek rá.Az azonban igaz hogy a modellekbõl õ inkább hidegebb variációt "olvassa",viszont ezt úgy levezeti le,hogy az valóban létrejöhet.Õ nem a levegõbe beszél,hanem az érveit alátámasztja.Persze ettõl még nem nõtt az esélye hogy például az elõrejelzett télbefordulás bekövetkezik.Aki gyerekkora óta szerelmese a meteorológiának az hosszú évekre,akár tízévekre is visszaemlékszik emlékezetes idõjárási eseményekre,akár napokra lebontva is.Vannak azért itt a fórumon jópáran akiknek remek az emlékezõtehetségük.
#136006
Azért nem kritizálja senki. Viszont azt megjegyzik (kritizálják) "1-2-en", ha az emlékei ellentmondanak a mért adatoknak, vagy nem vonható le belõle az a konklúzió, amire õ jutott. Szerintem ez nektek (híveknek), jobban fáj, mint neki. Egyébként nagyrészt el szokta ismerni, ha ténybeli tévedés van, max a vadludak fognak ki rajta laza
#136005
Amikor ezt írtam alig volt 4 fok,mostanra 5.6 fok lett.Derült az ég továbbra is.Link
Valami nem smakkol!nevet
#136004
Én sem értem.Talán az õ hozzászólásait szeretem legjobban olvasni, tartalmasak, és értelmesek.
Tegnap ilyenkor 2 fok volt, most 0, talán reggel is hidegebb lesz.
#136003
Apropó!Hogy ha ezek legalább 100 éves megfigyelésekre alapulnak akkor Thermometert miért kritizálják itt 1-2-en mert a 70-es évek óta a megfigyeléseire is alapozza a hozzászólásait???
#136002
Na jó,az csak poén volt.Ott a végén a hangulatjel!

Egyelõre derült az ég,esik is a hõmérséklet.Holnap lehet hogy nem lesz ilyen szép idõ mint ma,de ahhoz be kell hogy ködöljön.

#136001
Sajnos az érintettek úgy sem értik meg,mert nem akarják.A több hónapra szóló elõrejelzés legalább száz éves megfigyeléseken alapul.Például egy bizonyos idõjárási felállást milyenek követhetik a késõbbiekben,és abból mi alakulhat ki.De ezek csak valószínûségszámítások.Pont elég ha egy ciklon vagy AC. központ az elõrejelzetthez képest 100-200 km-el "elmászik",máris teljesen másképp alakul az adott térség idõjárása,akár tartósan is.Rendkívül bonyolult számítások ezek de egyelõre nagyon megbízhatatlanok.
Nem szívesen emlékszem rá,de 1987 január elsõ napjaiban az enyhe esõs szilvesztert és újévet követõen,egyik legnevesebb meteorológusunkat megkérdezték a folytatásról,hogy milyen lesz a tél hátralévõ része.Azt mondta szó szerint hogy az elõrejelzések azt mutatják hogy januárban nem várható számottevõ havazás.Mondta akkor amikor a mérések óta az egyik legerõsebb hidegmag már ott csücsült lezúdulásra készen ék-Európa fölött.A mai napig nem felejtettem el a riportot.Tudom akkor még a mai viszonyokhoz képest viszonylag fejletlen volt a technika.Na de akkor is!
#136000
Annyira mondjátok, hogy enyhe és száraz tél lesz, hogy tuti nem az lesz, mint ahogy a hétre jelzett idõjárás sem sikerült belõni! Viszályára fog válni. hideg havazas
#135999
Már teljesen összezavarodtál! laza Szükség van az ilyen hosszútávú ( PL. céefes) prognózisokra is, sok munkát belefektetnek valszeg...Ha nem történnének ezirányú kutatások, fejlesztések , akkor esélyünk sem lenne soha a 8 - 10 napon túli, talán egyre megbízhatóbb prognózisokra. A helyén kell kezelni, ennyi a lényeg!
#135998
Kyokushin, ne pü-ben bombázz, írd már be ide, hogy miért gondolod, hogy én vagyok a Metnet-en a fõokos. Korrekt, szerintem érthetõ hozzászólásokat írok, mindenféle okoskodás nélkül. Ja, és kérlek ne küldj újabb és újabb mocskolódó pü-t, szokásodhoz híven.
#135997
Te jó ég! Miket nem olvasok én itt: "Lehet hogy megvolt a tél már októberben?"

Azért ez mindenképpen az elmúlt hetek legnagyobb gyöngyszeme volt!

A gólyák meg félúton megfordulnak, mert hát mi a francnak repüljenek annyit feleslegesen...
#135996
Felõlem lehet FCS meg CFS meg ECMWF meg MCWFC modell akkor se hiszek az ilyen szezonális elõrejelzéseknek meg a hosszútávú"kemény tél lesz,enyhe tél lesz" címû baromságoknak...Már bocs a szóhasználatért,de ezt kellett most rá írnom.Bármikor fordul egyet az idõjárás és a "nyárból tél lesz"!Remélem jó példát írtam erre és mindenki elfelejti ezeket a szezonális cuccokat már végre. zavarban

Havazás előrejelzés

Utolsó észlelés

2024-11-28 00:57:34

Ercsi

4.3 °C

09000

RH: 80 | P: 1024.2

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

131548

Hírek, események

Indul a MetNet előrejelzési verseny sorozatának 41. sorozata

MetNet | 2024-11-02 11:38

pic
Kis pihenés után folytatódhat a meteorológiai megmérettetés, immáron 41.