2024. november 29., péntek

Meteorológiai műszerek otthon

Adott napon: 
Keresés:
Műszer csatlakoztatása a MetNet-re
MetNet WS feltöltő: LINK 
MetNet WD feltöltő: LINK
MetNet cumulus feltöltő: LINK

Figyelem! Akinek Netatmo és Ruuvitag műszere van, az mostantól felkapcsolhatja a MetNet-re is!

Műszereim LINK

Csatlakoznál a légszennyezettség mérő állomáshoz? Olvasd el cikkünket
Kérdésed van ezzel kapcsolatban? Írj nekünk a legszennyezettseg(kukac)metnet(pont)hu címre.
#15908
Az én kis mérõm:Link
Még nem kellett kihasználni a teljes kapacitását... laza
#15907
Üdv! nevet
Többen javasolják a dönthetõ árbocot az talán életszerûbb lenne,mint szárnyakon repülni.HA van megfelelõ alapterület kiépíthetõ.-(remélem nálunk is sikerül)
Egy 6m szakasz kapható,de vigyázat 5-6cm-nél nem legyen nagyobb keresztmetszetû.( zavarban
#15906
Lemaradt a bajai havazás is. szomoru
Lehet hogy a hüvelyk ujjad, és a centi háza közt lesz a porhó szintje (3 cm)
nevet
#15905
Értem, és köszönöm szépen a tanácsokat! nevet Ha idõm engedi fogok csinálni egyedi mérõt.
#15904
AZ is elég (mármint a collostok) vagy fém mérõszalag esetleg mûanyag vonalzó. Vagy készíthetsz egyedi kivitelût egy egyenes lécbõl, a lényeg hogy 1 vagy 0.5 cm-es beosztás legyen rajta.
#15903
Mivel remélem lassan aktuálissá válik, lenne egy kérdésem..
A hóvastagságot milyen eszközzel lehet a legpontosabban mérni télen? Van valami speciális hóvastagság mérõ, vagy elég egy egyszerû colostok is?
#15902
Szia! Az a töltõ kicsi ehhez a teljesítményhez. Semmi képen nem tudja temperálni -8°C esetén. Kb. 15-20 W kel és a mérõt kivülrõl hõszigetelni!
#15901
Üdv!

Érdeklõdnék, hogy nem-e próbálta itt közületek valaki azt, hogy WS1600-asnak a csapadékmérõjét télre ellenállásfûtéssel lássa el.

A fényképezõgépemet fûtöttük már párásodás ellen három darab ellenállással, az sikerrel zárult. De ott 12V-os akkumulátorral fûtöttünk, itt pedig csak egy régi Nokia telefontöltõ van amit már nem használok. Arra gondoltam, hogy egy vastagabb alufóliával körberaknám a kanalat, és belül raknánk kettõ ellenállást, mert kétoldalt van még hely a csapimérõben.

Meg lehetne oldani a fûtést azzal a töltõvel vajon? (bár gondolom itt kell az ellenállások adatai amit sajnos most nemtudok mondani)
Termelne annyi hõt, hogy -7-8°C-ban is beleolvadjon a hó a kanalakba?

Elõre is köszönöm a választ. nevet
#15900
Linuxos verzió nálam nemmegy mert nem adnimként használom a gépet és csak adminjogokkal (USB portnak kéne) mûködne itt a progi. Így mindig kilép a cuccos eme jog nélkül. Így virtualgép alatt még sokmindenre is jó.
#15899
Próbáld ki a Linuxos verziót.
Link

Rajtad kívül (tudtommal) csak Micibot használja Linuxal, nekünk ez kínaiul van. szegyenlos

Itt többet tudnak róla, ha nem volt még téma, kérdezhetsz is.
Link
#15898
Az sem mindegy, hogy a tizedes jelzésre pontot vagy vesszõt használsz! .... ,,,, Az egyiket nem fogadja el a program illetve rosszul értelmezi de fejbõl nem tudom melyiket.
#15897
Ezt én is tudom és azt is csináltam és lentebb van az eredmény.Most pl 998-on állt beállítottam hogy 8hpa-t emeljen az értéken megnyomtam a SET gombot is és mi az eredmény? EGY hpa emelés. Gratulálok WD. De ha 0,5-öt emelnék most még rá, biztos 15-öt emelne.
#15896
Köszönöm! A "tüskés vasat" a madarak miatt kellett installálni. nevet
#15895
Control Panel -> Offsets
Bármilyen eltolást be lehet állitani, de meg kell nyomni a SET gombot... vidám
(aztán persze a mentés: YES)
#15894
Miért nem lehet normálisan beállítani a WD-ben a légnyomás értékét?
Már 1 órája állítgatom de az istenért sem akarja úgy állítani ahogy én akarom.
Tünet:
pl 990hpa-on van a progi de én 1007-re akarom állítani így ugye 17hpa-t kéne állítani +-ba.
Namármost nem csinálja meg hanem 25-30hpa-okat ugrik felfele a 17hpa-ra. Ha meg visszaakarom állítani akár 0.1hpa-al akkor is többtíz hpa-t ugrik vissza. Tehát pontos beállítást lassan feladom.
Az nemgond sztem hogy linux alatt virtuiális géppel egy xp-t futtatok és azalatt megy a progi.
Tökéletesen fut csak ezt nemtudom belõni [esõ] duhos
#15893
Leghosszabb idõ az anyagok összevadászása volt. laza A szélmérõ árbóca "lánykorában" egy vitorláskikötõ mólójának a végén a villanófény árbóca volt, kicserélték, nekem csak elkellett hozatni.
Én nem betonoztam, mûhelyudvaron találtam egy kb 2,5m-es, kb 10cm átmérõjû vascsövet, iderendeltem egy mélyásószerelékes kotrót, leásott a nedves talajig,(Balaton közelsége miatt, ez nem volt mélyen) aztán hidraulikával lenyomta a földbe. laza (Segíts magadon az Isten is megsegít.)
Majd lakatosok érkeztek és ráheggesztették az árbóc talpát.
Link
Nekem csak festeni kellett.
#15892
Nagyon-nagyon profi munka,gratulálok! vidám Csak egy kérdés:a szélmérõ fölött az a tüskés vas,madár vagy villám elleni védelem? nevet
#15891
Nem azt akartam sugallni, hogy mit vegyél, sokkal inkább azt, hogy szerintem miért nem szabad kiadni ekkora összeget! Persze, ez az én szubjektív véleményem! Ezt a részt majd Neked kell eldönteni, én a mérlegeléshez adtam egy kis adalékot. nevet

...
Nem olcsó a Davis Link és ehhez még kell egy pár dolog, ami nélkülözhetetlen a pontosságához illetve a pc-re "köthetõségéhez" és pedig egy aktív szellõztetõ Link és egy "datalogger" nevû kütyü Link ami egy gyári szoftvert is tartalmaz a pc-s adatfeldolgozáshoz. (Én nem ezt a szoftvert használom... a hozzátartozó hardver miatt kell megvenni). A rendszer nagyon sok mindennel kiegészíthetõ: UV, szolár, talajhõfok, vízhõfok etc. csak pénz kérdése! Persze lehet komplex megoldást is találni, ahol már egy nagyon fullos állomást állítottak össze Link Esetleges vásárláshoz egyébként ajánlom ezt az osztrák forgalmazót, nagyon korrekt, én is itt vásároltam meg mindent.

Amivel még adós vagyok egy rövid videó a szélszenzorról, a beltéri egység illetve számítógépes adatátvitelrõl Link
#15890
A helltaki után a mûanyag mérõm a kukába való, 36%-os eltérés . hány
#15889
Nekem is küldött fényképeket, igen valóban jó lenne így megoldani csak idõ kellene hozzá, árbócként alumínium csövet lehet kapni (a zártszelvényeknél), csak 6 m-es és elég macerás a szállítása. Meg idõ is kell mire összeállítja az ember. Magam részérõl a 10 m helyett 6-8 m-el is megelégednék, ilyen magasságban nagy eltérés már nincs, 10 méter az nagyon magas.
#15888
Többen írtátok, hogy láttátok Palfizee álomását , dönthetõ árbocát. Tulajdonképp nekem is dönthetõre van megcsinálva, mikor 2 és fél éve új helyre költöztettem, már akkor úgy terveztem, hogy ilyennek kellene lennie! Nagyon jól jött, mikor még a WS-2307-nek, a turbinás szélmérõjét ökörnyál-mentesíteni kellett! (Nem láttam sajnos még Palfizee mûszereit, neki bizos modernebb módon van kialakítva a döntés is! ) Én egyszerûbb módszert alkalmaztam: Egy lebetonozott vascsõre 1 db kapupánt csavarral rögzítettem a falécbõl készített árbocot. ( fontos a rögzítés iránya, mert ez látja el a forgástengely szerepét, tehát tudnunk kell merre van hely dönteni és ahhoz viszonyítva merõlegesen kell fúrni a csavar helyét ) Feljebb Hilti-szalagból és menetes rúdból, -de hosszabb csavar is jó ( menetes rúd esetén jobban behúzatható ) - csináltam egy bilincset, mely szintén a vascsõhöz fogja. Kép a bilincsrõl: Link
Ugye van még a 4 tartókötél ( horganyzott drót , kerítés feszítõvel ). Az árboc döntésekor az ellenkezõ oldalit kell kiakasztani, mint amerre dönteni szeretnénk. A többit épphogy csak meg kell lazítani! Bilincset levesszük, aztán lassan hátrálva fokozatosan aláfogva leengedjük a lécet, ugye itt egy kis izommunka szükséges, meg hosszabb kéz! ( mintha egy hosszú létrát állítanánk fel, csak fordítva ) De aki meg tudja építeni könnyebb anyagokból az árbocot, akkor ez a procedúra is kevesebb görcsöléssel jár! Visszafelé már könnyebb lesz!
Ez csak egy módszer a sok közül!
#15887
Óh, akkor elnézést, én nem tudtam, csak örültem,hogy olcsó. szegyenlos
Bár feltûnhetett volna,hogy túl olcsó.. hideg
#15886
Egyre olcsóbb. kacsint laza
Mi már megszakértettük ezt régebben, máshol is kínálták, akkor még 20 volt az ára.
Még kell hozzá venni Weatherlink dataloggert, az legalább 150 dollár.
Tartaléknak sem mertem megvenni, nem egészen ilyenek az enyém/miénk szenzorai.
#15885
Ha valaki Davis állomást akar venni az most tegye, szinte ingyen van, sõt!!
Link
#15884
Nekem is volt szerencsém megtekinteni Palfizeee állomását! Akkor még a WMR200-as ment, de az is elbûvölt, meg nekem onnét jött az, hogy én is szeretnék olyan magas dönthetõ árbocot. Erre esély nyílik valószínûleg tavasszal!
nevet
#15883
Köszönöm szépen! nevet
#15882
És egyelõre álmodozni.... nevet Minden esetre nagyságrendekkel jobban néz ki, mint az OMSZ teveli állomása, ahol tegnap jártam. Rettentõen elhanyagolt állapotban van. szomoru
#15881
Nekem is volt szerencsém Palfizee állomását megtekinteni. Példaszerû és tényleg irigylésre méltó.Az én 1-2 éves fejlesztéseim közt is szerepel egy Davis, de a mostani wmr 200 is teljesen hibátlan és tökéletes.Vágyakozni lehet....... nyelvnyujtas
#15880

A hozzászólást a moderátor áthelyezte ide:
- Társalgó (#29420)
#15879

A hozzászólást a moderátor áthelyezte ide:
- Társalgó (#29419)
#15878
Ma jártam Palfizee "birodalmában" Keszthelyen. Álomszerû mérõhely álomszerû állomással. nevet kissé sárga lettem pár pillanatra..... szegyenlos Az állomástól pár méterre (!) hullámzott a Balaton, tökéletes elhelyezés, dönthetõ árboc, álom kategória minden..... nevet

Ja, aki árnyékolót és/vagy csapimérõt rendelt, ma mind elment a postával. nevet
#15877
Szintén örülök a az évek óta meglévõ fejlesztésednek(a név is frappáns-Zotya világa!,de közelítõleg most mennyibe kerülhet?(mennyit kéne még hozáadnom)szerintem is jó,majd eljutok arra fejlettségi szintre is!
Egyébként ma imét megrendeltem a WMR-200-t,mostanra fogyott el a türelmem,meg szinte biztos dec09. után ki tudja menyire fagyasszák le duhos a bankbetéteket,inkább a krach elõtt legyen meg vidám az automatám,kevesebbõl.Említettétek a páratartam probléma -10°c alatt kiújúl,beáll a pillanatnyi mért értékre-ez sem izgat már,mert ha még tovább húzom az idõt és beüt az 50euros napi limit,akkor az automata beszerzés is ellehetetlenûlhet,illetve a csomagkûldõk is leállnak a rendelésekkel a szent ünnep közledtével!
!Szóval ha siet a posta is akkor a jövõ hét végén mérhet!!
#15876
Minden elismerésem a Tiéd!!! nevet
#15875
Maga a Tx20-as gyári szélmérõ 5-7ezer Ft körül van (nekem is volt pár éve, ennyiért vettem a 3600-hoz). Kérdezem, mit lehet azon turbózni, hogy 100 ill. 50-ezerbe kerüljön? Ugyan már... Nem kell ehhez különösebb mûszaki zseninek lenni, hogy az ember tisztán lásson!

Nekem néhány éve Davis állomásom van, így néz ki: Link itt a pillanatnyi adatai Link vagy itt Link de itt a Metneten is: Link Szélsebesség mérés 2 másodpercenként, minden más paraméter 10-12 másodpercenként frissül. Holnap felteszek egy videót is róla, ma már nincs energiám hozzá...
#15874
Kezdjük a géppel: digitális van, korábban csak a mobiltelefon volt, aztán itt lestem a fórumokat, hogy mit, hol, hogyan, merre, végül megvettem azt a Canon EOS1000D-t kétmûszakos nyárból!
nevet
Az állomás automata, csak nem tölt fel internetre! A ws1600 3 óránként tárol el adatot, de mondjuk ahhoz kezdetben tökéletes, hogy mikor hazajövök, akkor leolvasom, hogy hány mm csapadék esett stb. Itt hasznosítom fõként a csapadékadatokat: Link - persze minden egyes tényezõ megy egy táblázatba. Sajna nekem kell kiírni a gépbõl, de heti negyed óra nem kár érte.

Van egy másik mûszerke, ez a Voltcraft logger: Link - ez 5 percenként tárol egy hõmérséklet, páratartalom adatot. Ezt háromhetente kiveszem, aztán letöltöm a gépre az adatokat, és megy vissza. Végül feltöltöm ide MetNetre, csak mostanában nem enged feltölteni, igen lassan mennek fel az adatok, és meg sem jelennek a szerveren!
zavarban

Következõ vásárolt állomás egy WMR200 lesz, de lehet nem bírom ki addig, aztán gyorsan beszerzek egy WS2305-öst. Láttam itt a fórumban, hogy kevés gond van vele, aztán addig nyektetném azt a régi helyen. Aztán majd lesz új hely, új állomás!
nevet
#15873
Köszönöm a leveleid!
Akkor elõrébb jársz a fejlõdésben...
Ezek szerint van automata állomásod nevet ,de nem csatlakoztatható internetre,viszont számodra elmenti a mért értékeket.?-99,9%-ban csak egy {komplett} automatát ~WMR-200-at készítek elõ,döntöttem,mivel páratartam mérés is állítólag javítható -10°c alatt,sem fog beállni,+kell egy másik szenzor!!
A fotómasina(fotópuska) is gondolom már digi technikával mûködik,vagy filmtekercses?
-többi lehangolót beteg idõjárásról a privátban.
#15872
Sokunknak ismerõsek ezek a kezdeti lépések. Mindegy mivel, mindegy hogyan, csak mérjünk. nyelvnyujtas
Aztán persze tovább tökéletesítettük, próbáltunk igényesebben teljesíteni a feltételeket. nevet Sajnos én sem fogok tudni innen a belvárosból tovább lépni minõségi téren. Egyrészt a mûszer olyan amilyen, de a nagyobb probléma, hogy az ideális mérési körülményekhez néhány zsák TNT is kéne, mert elég sok a ház. laza
Az a 30 méteres távolság a diófától szerintem nem is olyan rossz, sokan azt is megirigyelnénk. Ott már egész jól meg tudod közelíteni azt a feltételt, hogy a mérésed reális, hihetõ legyen. nevet
#15871
Nekem régen csak egy Six maxmin hõmérõm volt egy fadobozban, akkor még nem is tudtam a MetNet létezésérõl. Aztán jött a MetNet, majd BB segítségével megépítettem egy árnyékolót. Végül vettem egy WS1600-ast mert nem mertem komolyabb mûszerbe beruházni. A következõ egy WMR-200-as lesz amit vennék, aztán harmadik generációnak jönne a Davis.

Nem mérek pontosan szelet, meg a közeljövõben sem fogok, mert hiába falu, de sûrûn be van építve, illetve telepítve növényzettel. A legjobb esetben is 30 méterre tudom tenni az állomást a 10 méter magas diófától.

De ez én vagyok! nevet

Amúgy meg fényképezõgép váza csak az enyém... az az obi, hajjaj, de boldog lennék ha nekem lenne egy olyan. 4xer annyiba kerül mint maga a gépváz, azt az obit csak kölcsönbe kaptam a regattaverseny fotózása miatt!.
nevet
#15870
Inkább finanszíroztak hat és fél évet az egyetemen! szegyenlos
Nem fogok csodálkozni azon, ha az életben nem vesznek semmiféle állomást!
Majd dolgozok aztán veszek egyet Davis VP2-t saját magam, legalább kézzel fogható dolog lesz amire költök!
nevet
#15869
Köszönöm az infókat!

SWS180 leírást kerestem már mindenhol, de a gyártó honlapján is csak marketing rizsa, semmi részletes tech infó. Eszembe sem jutott, hogy "átcímkézve" van rendes infó.

Remélem a linuxos wd console is kezeli rendesen, és azt fel tudom tenni egy routerre.
#15868
Nem csak hasonlít, hanem gyakorlatilag az. A Conradnal pedig említik az 5 érzékelõt. nevet
Íme: Link
Gincsai Jancsi oldalán elérhetõ a kezelési útmutató (benne a pontos mérési paraméterekkel): Link
Jó böngészést! ...újra... kacsint
#15867
Jó kis gép..,de vigyázat a rádiójel körzete 30-50m a legtöbb gépnél(a boltok legtöbbje többet ír
Ezeket ismét megnéztem Hasonlít TE831x-re,érdekes a Conrad boltban már nem említik az 5db érzékelõt,lehet ,hogy tévedek.A kiolvasó program WD lehet.Link
Link
#15866
Ja, Neked meg megveszik! laza kacsint
#15865
Kétbodonyi WD-s automata ilyen, még én segítettem beüzemelni.
Kapcsolatokról a tulaja tudna többet mondani.
WD-ben meglehet jeleníteni több szenzor adatát is.

(Bandiba annyit bezsélt róla egyszer, hogy a gugli képkeresõje hozza a Bandiba képét is a Sencor SWS 180-ra. laza )
#15864
Üdv!

Sencor SWS-180-nal van valakinek tapasztalata?

A pc kapcsolat mennyire stabil? És az adatkapcsolat a szenzorokkal?
PC-n ki lehet olvasni mind az 5 szenzort, vagy csak az elsõt?

Leginkább a 5 külsõ egység miatt érdekelne. Frankón végig lehetne mérni vele egy domboldalt.
#15863
Szép estét !
Természetesen mivel ,hogy már fõállásban írogatok a met mûszerek rovatában...--el ne hidd! kacsint
Bizonyára valamiért tetszett neked a kép amit betettél neved fölé,van olyan fényképezõgéped+hozzá fénymérõd,az is kerül ennyibe,mint a meteorológiai mûszer,a pénzrõl annyi,hogy azért ennyi év után azért kell némi tartaléknak is lenni..fõleg ha már hosszabb ideje készültem mérõmûszereket beszerezni-de csak hagyományos met. állomás létesítésére.
Talajhõmérõket,írókészüléket,aspirátort,Hellman csapi mérõt,stb stb
-egy-egy üveg higanyos hõmérõ is néhány ezres!Bocs:A digi technika csak most ért utol,pótolni kell a technikai elmaradást ezért inkább erre áldozok ,másnak is megígértem!
#15862
Árban hasonló!
Egyébként jól megértettem,de ezt mint mûszaki szakértõ is állítod?

Mondom magam nem vagyok finomkodó mûszerész technikus,soha nem vettem a kezembe,soha nem volt automata mûszerrel meteorológiai mérésem.Magam részérõl Sanyo rádiót barkácsolni az már régmúlté,azóta már mikroprocik stb elektro technika fejlõdés történt a meteorológiában is
Az,hogy össze buverált-eszkábált alkatrészekbõl készülhetett,mit takar,csak nem hogy ócsított érzékelõkkel van megáldva??Csak nyugodtan írjál vissza ,2hónapja keresek automatát,de a bele szerelt technika minõségérõl nem sok elképzelésem van,elsõ a bizalom.(vagy kételkedés) nevet
#15861
Jó sok pénzed van hallod-e! nevet
#15860
Értem, köszönöm! kacsint
#15859
Még annyit, ha a ket mûszert a kezedbe veszed (Tx20 vs. Davis) érezni fogod a különbséget! nevet A két mûszer nem egy kategória...

Havazás előrejelzés

Utolsó észlelés

2024-11-29 20:34:55

Gyõr - Kisbácsa

5.5 °C

00005

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

131646

Hírek, események

Indul a MetNet előrejelzési verseny sorozatának 41. sorozata

MetNet | 2024-11-02 11:38

pic
Kis pihenés után folytatódhat a meteorológiai megmérettetés, immáron 41.