2024. december 02., hétfő

Meteorológiai műszerek otthon

Adott napon: 
Keresés:
Műszer csatlakoztatása a MetNet-re
MetNet WS feltöltő: LINK 
MetNet WD feltöltő: LINK
MetNet cumulus feltöltő: LINK

Figyelem! Akinek Netatmo és Ruuvitag műszere van, az mostantól felkapcsolhatja a MetNet-re is!

Műszereim LINK

Csatlakoznál a légszennyezettség mérő állomáshoz? Olvasd el cikkünket
Kérdésed van ezzel kapcsolatban? Írj nekünk a legszennyezettseg(kukac)metnet(pont)hu címre.
#15709
A szélerõ-mérõ már kiolvadt (már pörög a pörgettyû), már csak a szélirány mérõre kell várni.
vidám
#15708
Ultrasonicos szélmérõvidám Ez bizony nem pörög és azt hiszem még a szél irányát is tudja mérni egyben.
#15707
Ez a karmantyú micsoda kérem szépen? laza
Elég bizarrul néz ki szegénykém. hideg
#15706
Be kell szerezni egy ilyet: Link laza
Vagy el kell költözni melegebb égtájakra. vidám
#15705
Az elmúlt hetek fórumhozzászólásait rendszeresen olvasva, néhány gondolat jutott eszembe, melyeket szeretnék veletek megosztani.
A meteorológiai állomások hatótávolságát illetõen nem szabad szentírásnak venni, amit egy egy gyártó a termékérõl ír. Ezek a mûszerek szinte kivétel nélkül elemrõl mûködnek. Minden gyártó arra törekszik, hogy a korlátozottan rendelkezésre álló energiaforrással a lehetõ legtovább üzemeljen az eszköz. Ebbõl következik, hogy a kisugárzott teljesítmény nagyon kicsi (néhány tized mW). Sajnos nem rendelkeznek megfelelõen méretezett antennával, és ezeket is megpróbálják a szenzoron belül elhelyezni. Az elõbbiek miatt a ténylegesen kisugárzott teljesítmény így még kisebb lesz. Szinte minden típusra igaz a következõ: elméletileg a szabad térben elhelyezett kül- és beltéri egység között 100 m a hatótávolság. Nyilván senki sem helyezi el a beltéri egységét kint a szabadban, hanem a lakásban. Így már minimum egy fallal kell számolni. Tovább rontja a helyzetet, hogy néha nem is egy falon keresztül lehet elérni a beltérit. Meg kell még említeni a néhány olyan zavaró tényezõt, melyek tovább rontják a vételi lehetõséget. Ilyenek többutas terjedés, interferencia, elektromágneses zavarok. Esetleg ugyanezen a frekvencián mûködõ más eszköz. Ha mindezeket figyelembe vesszük, akkor láthatjuk, hogy az elméleti 100 m-es hatótávolság inkább csak 20-30 m stabil összeköttetési távolságra igaz.
Ezek figyelembe vételével, teljesen mindegy hogy mint írnak az egyes mûszerrõl, szinte biztos, hogy stabil vétel 20-30 m felett nem nagyon lesz. Ezzel a gyártók is tisztában vannak, de ennek ellenére csak az elméleti 100 m-es hatótávolságot adják meg. Tisztelet a kivételnek, akik ennél rövidebb hatótávot adnak meg. Ott nem azért kisebb a hatótávolság, mert rosszabb az eszköz, hanem reálisabban adják meg az összeköttetés távolságát.
#15704
Hóóóó, jó pénzért bármit viszek! laza

Télen egyébként bosszantó ez a befagyás, már sokan írtátok régebben is. beteg
Pl egy ónos esõs idõszakkor mit lehet tenni, ami akár napokig is jégbe burkolhatja a mérõt?
#15703
Ha hozol nekem egy 10 méteres létrát vagy egy darut, akkor már csinálom is.
laza
A fákról már csöpög a jéglé, de a szélmérõ mûszer 10 méteren van és az nehezebben olvad ki.
---------
szerk.:
Egyébként az OMSZ professzionális szélmérõ mûszerei nem szoktak ködös, nedves, fagyos idõben befagyni? Vagy azoknál be van valamiféle fûtõvezeték építve az eszközbe?

#15702
Tessék fogni egy hajszárítót és kiolvasztani... laza
#15701
A tegnap esti gyenge pozitív hõmérséklet illetve a szitálás hatására a vízcseppek belepték a szélmérõmet, így ma reggelre a negatív hõmérséklet illetve a jelentéktelen szél miatt befagyott az eszköz.
kacsint
Most nem tehetek mást, várok az enyhülésre. (T akt.: -0,5°C)
Igaz, az árboc ledönthetõ, de azt most kihagyom. Marad a kézi észlelés.
nevet
#15700
Nagyon helyes, új mûszar vásárlásakor érdemes a fórumokat/véleményeket olvasni. És bármit vesz az ember akkor is. Legutóbb egy MTD láncfûrész vásárlásáról mondtam le a rossz vásárlói vélemények miatt. Meteorológiában is ez van.
#15699
Nekem is ilyen van csak más néven Watson 8681. Nálam már volt -20 alatti T és gond nélkül mérte. Már 2 éve mûködik szinte hibátlanul, elemet is csak egyszer cseréltem a biztonság kedvéért, a feltöltés is gond nélkül megy vele. Az igaz, hogy a légnedvesség nálam is 99% ilyenkor folyamatosan.Szerintem megéri az árát.
#15698
Nagyon köszi! Akkor mondhatni megéri az árát és jól teljesít, ez a legfontosabb. nevet
Apukám azt mondta: édes lányom, én télen már nem állok neki neked ilyen építményt csinálni a hidegben(hegesztõ az egyik szakmája), kivárod a tavaszt mert akkor már nem fagynak hozzá a csõhöz az ujjaim. vidám hideg
Ja ami a fõ, a mûszer árát nekem kell összeszedni, õ csak az árbóc szerkezetet és az anyagot állja, no meg a felépítést. nevet Így Karácsonyra elõre szóltam mindenkinek, nem kell semmi ajándék, pénz adjatok met. állomásra! Néhányan kicsit furcsán néztek rám a családból. laza
#15697
Gyári adatok:
Rádiós hatótávolság 100 m szabadtéren
Mérési tartomány -40 - +65 °C
Kijelzés 0,1 °C
Mérési tartomány Relatív páratartalom: 10-99%
Csapadékmennyiség: 0-9999 mm
Kijelzés: 0,1 mm (1000 mm felett 1 mm)
Szélsebesség: 0-100 mph
Mérési intervallum hõm./páratart. 48 másodperc
IP-védettség: IPX3
Tapasztalat: csapadékot 0,3 mm-enként méri, csak tájékozódás szintjén jó. Pontosan csak kézi méréssel lehet megfelelõen csapadékot mérni (Hellmann, vagy Hell-Taki). T/RH/Légnyomást/szelet pontosan méri, a számítógépen megfelelõ progival rengeteg egyéb dolgot is kilehet belõle hozni.... nevet
#15696
Szia!

A kültéri és beltéri közt egyszer csak megszûnt a kommunikáció. A kültéri -úgy tûnik- adja a jelet, legalábbis a megfelelõ idõközönként villan, de a beltéri nem fogadja.
#15695
Természetesen nem baj. nevet

Köszönöm az információkat.
#15694
Szia!
Meg szabad tudnunk, hogy 1,5 év után mi történt vele?
Köszi!
#15693
Én is válaszolok, ha nem baj. szegyenlos
A légnyomást mindvégig hibátlanul mérte és méri most is, mert a beltéri továbbra is mûködik.

-20 °C nem volt sokszor kacsint , de a két tél alatt végig korrekt adatokat adott.
#15692
Én a légnyomás adatokra volnék kíváncsi, pontosan méri?
És mennyi a maximális minimum amit tud mérni? Mert sok ilyen állomás "csak" -20fokig tudja mérni. Az nekem kevés, mert itt volt már példa nem egyszer ez alatti hõmérsékletre is.
#15691
Nekem is volt ilyen (FWS 20). 1,5 év után adta meg magát. Viszont addig megfelelõen mûködött, csak ritkán volt jelkiesés.
#15690
Nekem is hasonló van: FWS20. Ennek a beltérije más, érintõképernyõs, nem nyomógombos. Számomra ennek nincsen jelentõsége, mert gépre van kötve és ott kezelem az adatokat. Több, mint egy éve üzemel mindenféle gond nélkül, az online adatfeltöltéssel sem volt eddig gond, stabil mûszer. Nálam az elmúlt napokabn folymatosan 99-100 %-os Rh-t mér. Gyorsan reagál a változásokra, a szélmérõje kanalas. Nem tudom mi érdekelhet még benneteket, ha van kérdés szívesen válaszolok! nevet
#15689
A hétvégén -ha lesz idõm (remélem lesz)- összerakom, és utána beszámolok az eredményekrõl a késõbbiekben.

Különösen a 868 IT+ technikára leszek kíváncsi (hatótáv, jelkiesés stb.).
#15688
Az én mûszerem jóval olcsóbb és kisebb tudású de szerencsére az RH-t jól méri.
Néha van jelkiesés, de szerencsére minden más jó. nevet
Mondjuk ez csak egy kis ócó SWS60-s. vidám
#15687
Amin meglepödtem reggell mért 99 páratartalmat. Ez is ritka.
#15686
No igen, így tényleg nehéz. laza De lesz itt még szél meg minden, mi szem-szájnak ingere, vagy elõbb vagy utóbb. vidám
#15685
Mitnt mondtam tesztelem. , hatotávteszten vagyok egy hete, Sajna sem szelet nem tudtam méri max 9,6 km/ ora volt , csapit sem. Nehéz igy tesztelni... laza
#15684
Akkor nem lesz rossz befektetés ha majd telik rá.. hideg És mik a hibái ha el lehet mondani?
#15683
Egy hét proba után, jo kis kütyü. Vannak hibái, de.. Anno ws 3500 veri .. nyelvnyujtas és a vmr928 at is [esõ]
#15682
A primusnak csak 50méter hatótávot írnak jó helyzetben ,a többinek általában 100m jó rálátással.-nem kevés az az 50méter?
Még csapadékhenger is az.
A tesztek eredményeirõl informáljuk a közönséget.--a szélmérõ jól mér?csapadék mérõ is ki lett próbálva,mit jelzett,milyen a felbontás?
#15681
Bocsánat--
nem az induló mérési értékekre gondoltam((csapadéknyom felett mért 2-5 tized (1,0mm)mm mérés kezdet elfogadható lehet!
Szerintem a továbbiakban lehetségesnek kell lenni az 1-max 2tizedes mérés felbontásnak is. pl(2,3mm(2,4mm)2,5mm (5,4mm)stb..bár nem feltétlenü nevet l fontos,de ha egy év alatt összeadjuk a tizedeket lehet hogy 10-30liter hiányunk,vagy többletünk is kijön a kerekítési szabályok szerint.
#15680
Várom az információkat, ilyenre gyûjtök már egy jó ideje. nevet
#15679
Link
Én öt teszelem . elsõ körben a hatotáv . 60 méter két falon keresztül,jelkiesés egy hét alatt nem volt.
#15678
Szerintem az a leírás megtévesztõ. Azt jelenti mindössze, hogy a mérõ tizedeket is regisztrál. Nem ismerem a billenését, de azok összeadódásával mindenféle tizedre végzõdõ értéket megjelenít. Ennyi az egész.
#15677
Egy sor mérõnél írnak 0,1 -es felbontást csapadékból, ez nem igaz, még a Davis is 0,2-es felbontásúés a WS550-es is 0,3 mm-es felbontású. 100 ezer alatt én nem láttam még 0,1-es felbontású digitális csapadékmérõt Integrált komplett állomáshoz/rendszerhez.
#15676
Szerintem ugyanaz a készülék, -csak más néven- mint amit linkeltél.

Semmiféle kábelezés nincs hozzá, rádióhullámon adja az adatot a beltéri egységrõl a számítógépre. Jár hozzá egy USB-dugó, ami veszi a jelet.

Semmibe nem került. Kipróbálásra kaptam.
#15675
Azóta már szélesebb látókörrel rendelkezem,tegnap este megnéztem a WS2800/801-t hogy mit írnak a francia amatõr meteorológus megfigyelõk,igen kisebb jel problémákról szóltak.Látványos nekik is a térképeik megjelenítése..Heavy WEather Pro szoftver kell hozzá..
A tipus vajaz erre--))sinusra Link
Olcsóbb..
Azt még nem tudom,hogy USB kábelezés jár hozzá??Azzal is mûködtethetõ Sófokon?
A franci lapról Kinyomtattam a 2800- és 2801 típus tájékoztatásait.
különbség A CSAPAdékMÉRÕ FELBONTÁSA(2800-nál 0,5mm,míg a 2801-nál már 0,1mm és az LCD képernyõ kontraszt állíthatóságát is kétszeresére emelték.
Mennyibe került a géped?garancia,
WS 2300/és 2350-hez gyári kábel is jár és 8sec alatt méri a szelet,ez jobb lehe nevet t?
#15674
Ha a WS 2800-ra gondolsz, akkor az Technoline. Megnéztem a La Crosse-nél, ugyanazok a paraméterei, kinézete.
Hétvégén vélhetõen üzembe helyezem kipróbálás céljából.
#15673
Üdvözlet!
A korábbi érdeklõdésekre reagálok.
Milyen gyártmányú és és hol forgalmazzák,én láttam ilyen automatát a francia cégnél(koppintott a változat amerikából? -nem tudom,de az automata fut La Crosse néven is.
A forgalmazókat -(külföldieket és itthoni képviseleteket)- is elnézve hasonló lehet ,mint 2801 széria,de láttam már 281..is videón!Magam is érdeklõdöm a tip havazas us után,ha megtudok többet üzenek!
(nem tudom ,hogy a jeladásban,vagy a szenzor függvényében különbözik-e.(?)
#15672
Ismét szép kacsint napot!
Talán forintban a TX 20-as olcsóbb lehet Magyarországon?A konkurens oldalon is talán megrendelhetõ külön a szélmérõ--ha együttmûködõ a többi automata programmal" akkor valószínû lehet csatlakoztatni..úgy olvastam a WS2300 az lehet!
#15671
Szép napos idõt kívánok(mgj:itt egész nap az volt)!
--))))) [esõ] HOGY MICSODA, KOMOLYAN JELÁTVITELI PROBLÉMA lehet a WS2801-nél!!(Az olyan lenne ,mintha vadász puska nélkül menne nagyvadra!
Az árú forg.értéke a legtöbb dolgozónál egy havi fizetéssel felér! szomoru
Már ismét van raktáron(ezek szerint veszik az emberek)-na most megint utána járhatok a Weblapokon ,hogy mik a hibaszázalékok?Kissé elbizonytalanodtam,de a megvételtõl számítva 2év gyári garancia jár a legtöbb automatára,ezt törvényi rendelet havazas írja elõ.
#15670
Hirtelen ezt a brit oldalt találtam:
Link (külsõ T/RH szenzor)
Link (TX 20-as szélmérõ)
#15669
Külön szenzort külföldrõl tudsz rendelni. Azt hiszem volt már itt link a német kereskedéshez. Ugyanott tudsz szélmérõt is endelni (TX 20-as kell hozzá).
#15668
A WS2801-re én is kíváncsi leszek, fél éve szemezgettem vele akkor új mûszer volt. A magyar partner nem ajánlotta mert a jelátvitelével problémák voltak, de lehet az újabb változatnál már ezt kijavították.
#15667
WS2300-hoz szeretnék termo-higro szenzort. Be akarom állítani a régi gépem (is). Hol tudok ilyet vásárolni? A másik kerekes szélmérõ helyett ugyanehhez a mûszerhez szeretnék kanalas mérõt, van kompatibilis változat ?!?!
#15666
Sztem vegyél csak olyan mûszert ,ami adja az alap adatokat,pontosan. Nem éppen szükséges a szél irány, erõsség, meg egyéb csapi billenés mértékek leadása, csak bezavar. A személyes észlelés a leg - pontosabb.!!
Az viszont legyen naprakész. nevet
#15665
De az ártól függetlenül nagyon jó kis mûszernek tûnik az általad leírtak alapján.
Máskor is szívesen veszek ilyen összehasonlítós "tesztet".
#15664
Az árral nagyon nem foglalkoztam, de valóban nem olcsó, ezért is írtam, hogy a másik talán kézenfekvõbb.
#15663
Én annyit megjegyeznék,hogy ahhoz képest,hogy a WS 3500-hoz nincs csapadék és szélmérõ irreálisan soknak tartom az árát.
Ennyiért, vagy picivel többért, már lehet olyan korrekt állomást kapni ami méri a szelet és a csapadékot is.
De ez csak az én véleményem. nevet
#15662
Két -a piacon viszonylag új- készüléket hasonlítottam össze 1 hónapon keresztül. Az egyik készülék WS 8610, a másik WS 3500. Mindkettõ a "Technoline" cég terméke. Megosztanám a tapasztalataimat.

Mindkettõ számítógépre köthetõ. Mindkettõ csupán a kinti hõmérsékletet (harmatpontot) és páratartalmat méri (a 3500-as benti része légnyomást is, ráadásul nagyon pontosan!). A WS 3500 a WS 3600 "lebutított" változata (errõl már volt szó korábban). Mindegyik soros porton keresztül kapcsolódik a számítógéphez. A WS 3500 automatikusan tölti be az adatokat, a WS 8610-nél "data import"-tal kell ezt elvégezni.

Mindkét készüléknél óránkénti és fõterminusi méréseket végeztem egy hónapig, ezeket hasonlítottam össze.

Amint már más fórumon szóba került (antibulvár) az óránkénti és fõterminusi átlagban gyakorlatilag semmi eltérés nem volt. A WS 3500-nál szó szerint, hiszen ezredre ugyanannyi lett a végeredmény, míg a 8610-nél 0,003 °C eltérés mutatkozott, ami elhanyagolható.

A két készülék összehasonlításánál már érdekesebb a helyzet. A WS 8610 átlagban 0,1 °C-kal mért kevesebbet. A napi átlag szórása 0,000 és 0,208 °C közt volt. Ebbõl is kiderül, hogy a napi átlag csupán egyszer volt azonos, a többi esetben mindig a WS 3500 mért magasabb átlagot.

Az adatokon kívül az összbenyomásom a két készülékrõl kedvezõ volt. A WS 8610-nél (nem állítható az intervallum, minden 5 percben küld adatot) egyetlen fals mérés, adatkiesés nem volt, míg a WS 3500-nál (én 15 percre állítottam az adatközlést) összesen 8 alkalommal fordult elõ adathiány, de minden alkalommal magától újból megtalálta a jelet.

Ezek alapján otthoni használatra (ha csapadék- és széladatra nincs szükség) bátran ajánlhatom mindkettõt, a WS 8610-et (bár az adatbetöltés nem automatikus) áránál és egy havi tökéletes adatközlésénél fogva talán inkább.


Nem tudom, hogy kinek van tapasztalat a WS 2800 IT+ készülékkel. Én most fogom ezt tesztelgetni, a késõbbiekben pedig -ha valakit érdekel- be is számolok majd tapasztalataimról.
#15661
WMR200 (WMRS200) csapadékmérése könnyen, olcsón finomítható.Többen 0,2mm-el használjuk, de van pár 0,1mm-es is.

WS2801 asziszem nincs (még) senkinek, te leszel az elsõ.
#15660
Szép napot kívánok hideg -3°c!
Köszönöm az érdeklõdést,mivel az olcsóbb használt automata vételétõl elálltam ,így megrendelésre került egy gyári új!-(tervbe volt egy olcsóbb változat,de hát az elsõ automata inkább garanciás legyen)-
Egyenlõre technikai probléma van,nincsen a készülékbõl pár nap múlva hoznak...a RENDELÉST MEg kell ismételnem.
WMR200-t sokan "építõen kritizáltuk",de dicsértük is ,nekem a csapadékmérése aggaszt,az 1mm egységgel regisztrál ezért nem rendelném meg,ezt ajánlották a WS2801 helyett.--(ennek az ára inkább összegyûjtök némi adatot a böngészõben,videókon és megoldom a szélárboc problémát. havazas Remélem nem fogok csalódni...(?)

Havazás előrejelzés

Utolsó észlelés

2024-12-02 02:17:41

Dorog - (137m tszf)

-1.5 °C

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

131646

Hírek, események

Indul a MetNet előrejelzési verseny sorozatának 41. sorozata

MetNet | 2024-11-02 11:38

pic
Kis pihenés után folytatódhat a meteorológiai megmérettetés, immáron 41.