2024. november 30., szombat

Meteorológiai műszerek otthon

Adott napon: 
Keresés:
Műszer csatlakoztatása a MetNet-re
MetNet WS feltöltő: LINK 
MetNet WD feltöltő: LINK
MetNet cumulus feltöltő: LINK

Figyelem! Akinek Netatmo és Ruuvitag műszere van, az mostantól felkapcsolhatja a MetNet-re is!

Műszereim LINK

Csatlakoznál a légszennyezettség mérő állomáshoz? Olvasd el cikkünket
Kérdésed van ezzel kapcsolatban? Írj nekünk a legszennyezettseg(kukac)metnet(pont)hu címre.
#15058
Óóó..., persze. nevet
A szenzort nem a házikó aljára kell tenni. Szóval nem úgy kell elhelyezni, hogy a falapra simán ráállítod. Nekem van egy L alakú kis valami fából és az van a házikó közepébe becsavarozva és arra van felakasztva a szenzor. Ne a házikó talpán álljon a szenzor, hanem legyen megemelve.
#15057
Értem, egyébként este még sokat gondolkodtam/tunk rajta itthon, amire még jutottam, hogy a mûszer az aljában van, aminél lehet nem akkora a légáramlás, holnap még annyit kifogok tesztelni, hogy kb a doboz közepébe teszem be, lehet ezzel szinte semmit sem fogok változtatni, de egy próbát meg ér.
Ilyen tesztet azért nem hajtottam végre, amit írtál.
Természetesen kíváncsi leszek az árnyékolóra és beválik-e, vagy tényleg nálam ily meleg és valami érdekes mikroklíma talált itt otthont a kertben. laza
#15056
Egyébként továbbra is azt gondolom, hogy a Taki-féle árnyékoló a legkézenfekvõbb megoldás. Taki pontosan kifejlesztette, kitesztelte a tányéros árnyékolót, ami mindenkor remekül ellátja a feladatát.
A házikónál az a srác, aki nekem csinálta nagyon élvezte ezt a munkát és még olyat is megcsinált, hogy befüstölte a házikót és oldalról különbözõ szögben megfújta kívülrõl porszívóval zivatar , kompresszorral a házat és néztük, hogy hol jön ki a füst (és milyen gyorsan). Ekkor jött rá, hogy a tetõ alatt rést kell hagyni, hogy a kavargó füst (alap helyzetben a meleg levegõ) gyorsan és akadálytalanul távozzon a házikóból.
Szóval nem volt egyszerû.
#15055
nevet
- az 50cmx50cm méret szerintem kevés
- a lamellák vastagsága képrõl valóban többnek tûnt, nálam 0.5 cm
- én látom a faerezetet a festés alatt a képen, olyan legyen a festék takarása, mint egy fehérre zománcozott radiátornál nevet
Nem-nem, északi irányba kell, hogy nézzen az ajtó, jól tudod. Csak nálam nem sikerült tökéletesen É-i irányba állítani.
#15054
Értem,
Természetesen köszönöm az észrevételeket, és nincs ezzel semmi baj, nevet csak mikor naponta vagy pár naponta megszólnak, értem én az alapját, de akkor is kicsit bánt már. szomoru

- pedig a belsõ mérete 50cmx50cm.
- a lamellák pedig 0.5 vagy 0.7cm vastagok, esetleg a képen tûnik vastagabbnak. Azért lett bordás a vége, mivel így arra gondoltunk szebb is egyben. Egyébként a lamella egyben lambéria is.
- hát olyan festék volt, amiben van alapozó, a fényesség szerintem azért olyan, amilyen mivel éppen erõsen felhõs egünk volt, de holnap megvizsgálom a fényességét azért.
- Ha megoldható valahogy csinálunk rá rést. Egyébként apa az elejét is beakarta deszkázni felül, de végül oda is csináltam kicsi rácsokat.

Az ajtócska északi irányba néz.(Az északkeleti ajtóállásról most hallottam elõször, de ezzel is okosabb lettem.) Természetesen tudom a szabvány elhelyezés feltételeit, de sajnos ezt nem tudtam megvalósítani sehogy sem, viszont a legközelebbi épület, ami mellék épület, tehát télen nincs fûtve 10m-en kívül van.
#15053
Szia Tomka,
Elnézést kérek. Tudom, hogy már ki lett "vesézve" a hõmérõházad és nem is szeretnék ezen tovább lamentálni, csak néhány kommentet még szeretnék tenni a fotódat jobban megvizsgálva. Csak tanács, semmi más. nevet
Szerintem:
- a házikó nagyon kicsi
- a lamellák túlságosan vastagok (nem csak a lamellák közti hézag a fontos, hanem magának a lamellának a vastagsága is)
- a házikó festése nem tökéletes (nincsen jól lealapozva és a fedõfesték sem csillogó, fényesfehér színû)
- a ferde tetõ alatt nem kell "bedeszkázni", azaz a tetõ alatt közvetlenül is legyen rés
#15052
Én is felajánlottam (mint ahogy most is felajánlom) az általam szerkesztett, 3D-ben modellezett hõmérõház tervezetét (OMSZ szabvány), amiben az állványt is megszerkesztettem, minden furat, csapolás, mütyür a helyén van, csak a lépcsõt nem készítettem el még hozzá. laza Ezen kívül van egy nagyszerû õsrégi angol nyelvû anyagom különféle méretû és kialakítású (ám szabványos, angol rendszerû) hõmérõház készítéséhez. Az utolsó csavarig le van írva mibõl mennyi kell, mekkora, mit hogyan. Van továbbá egy szénné fotózott, mindenhol megmért OMSZ szabványú, korábban szolgálatot teljesítõ hõmérõházról készült fotósorozatom és ennek a típusnak a mûszaki rajza. Ez utóbbit és a fotókat egy korábbi észlelõtársunk készítette.
Akinek tudok szívesen segítek, ha hõmérõházikó készítésére adná a fejét. A festésrõl pedig BB írt megcáfolhatatlan precizitással. Az is visszakereshetõ.
Persze nem olcsó móka, az OMSZ rendszerû házikó házilag készítve, csak az alapanyagokat megvásárolva is 50 ezer feletti összeg, ha pedig asztalos készíti (rengetes marás, nútolás kell hozzá, a keretnél ahol a lamellák csatlakoznak úgy néz ki, mintha egy totemoszlop lenne laza), akkor biztosan 100 ezer feletti lesz a végösszeg. Inkább 150 környékére saccolnám. zavarban
Cserébe lesz egy gyönyörû, hófehér dekoratív házikónk, ami a kert dísze lehet, nem mellesleg még méricskélhetünk is benne, remélhetõleg kielégítõ pontossággal. nevet
#15051
Mindenki a Szerelmét szereti,ez így van jól. vidám
#15050
Igy van, nem válnék meg tõle. nevet
Viszont azt mindenképpen hangsúlyoznám (azok számára, akik hõmérõház készítésére adnák a fejüket), hogy a hõmérõház nem egyenlõ egy dobozzal. Aki ezt a megoldást választja annak tisztában kell lennie azzal, hogy meg kell vennie a jó minõségû alapanyagokat és az sem árt, ha szakember (asztalos vagy famunkához értõ személy) segít az elkészítésben. Mindenképpen szellõs kell, hogy legyen a házikó és elég sok "macera" az állagmegõrzés is (idõnként pl. le kell csiszolni/festeni fényes fehér festékkel).
Szerk:
Akinek nincsen kedve, ideje ezzel foglalkozni és tökéletesre megcsinálni a hõmérõházat, annak a Taki-féle árnyékoló a legmegfelelõbb megoldás. A pontosság a Taki-féle árnyékolónál minden esetben kiváló, míg a hõmérõházikónál nem garantált a jó eredmény.
#15049
laza kacsint
#15048
Neked bevált. Van A akinek a barna ... laza Én sokat szenvedtam miatta. Nekem amit Taki adott az jó laza
#15047
Meg fogsz lepõdni, de általában (télen, nyáron) a budapesti és környéki észlelõk közül én mérem a legalacsonyabb Tmin-t. kacsint Igaz, ami igaz elég alacsonyan mérek (100 m körül vagyok).
#15046
A rendelésbe HellTakiDig et írj . laza
#15045
Tomkának. Azért jobb lesz az árnyékoló vidám Wtch . Azért a T minimumnál én az árnyékolót választanám.
Hogy miért,? vidám
#15044
Nah! nevet

A lényeg! Én még fél évig problémásan távol vagyok az otthonomtól! Hetente járok haza, és úgy nemtudom napra pontosan felírni a csapadékot!

Digitális mérõm van, de szeretnék egy analógot it! Pld HELLTAKI-t! Pénz nem lenne annyira gond! Viszont az már igen, hogy nemtudok napra pontosan mérni!
szomoru
#15043
Én magam nem lettem volna képes az elkészítésére, egy asztalosmester barátom készítette el nekem a házikót. Csak maga a faanyag 2007-ben 50.000 Ft volt + a festéshez használt anyagok sem voltak olcsók. A munkadíj szerencsére néhány sörben merült ki laza .
#15042
Huhaa, én még 17 vagyok és barna hajú. Még "csak" a második házikónál tartok. laza
#15041
Akkor gratula! vidám Én beleõszültem a hõmérõházak gyártásába,és felhasználásába. laza
#15040
Áthelyezve innen: Párbeszéd a moderátorokkal (#12364 - 2011-07-07 17:46:22)

Az Összes hõmérõházat kitiltanám az egész bolygóról .
Pl.58.0 Líbia Al Aziziah 1922. szeptember 13. laza Mindenki a hõmérõre fogja... Szerintem részeg katona. vidám
#15038
Áthelyezve innen: Párbeszéd a moderátorokkal (#12368 - 2011-07-07 19:04:20)

Igen, egész nap süti a nap. A hõmérõháztól jobbra kelet van, balra pedig nyugat (É-i, illetve kissé ÉK-i tájolású a hõmérõház ajtaja), ahogyan az a "nagykönyvben" meg van határozva.
Közben áthelyezem majd magunkat a met. mûszerek fórumba. nevet
#15037
Áthelyezve innen: Párbeszéd a moderátorokkal (#12367 - 2011-07-07 18:59:14)

Napon van a házikód 11 és 15 között?
#15036
Áthelyezve innen: Párbeszéd a moderátorokkal (#12366 - 2011-07-07 18:47:26)

Szerencsére a jó anyagból készült, megfelelõ szellõzésû, folyamatosan tisztogatott/karbantartott, kívûl-belûl hófehérre lefestett hõmérõházzal semmi gond sincsen. Tehát általánosságban nem igaz, hogy a hõmérõház nem megfelelõ a szabványos mérésre, sõt....
Link
A túlságosan kicsi, nem megfelelõ faanyagú, rossz szellõzésû házikó fölémér (befülled), ez igaz.
#15035
Áthelyezve innen: Párbeszéd a moderátorokkal (#12363 - 2011-07-07 17:36:15)

Nem megsértõdni kell........ha figyelnél kicsit, a (valószínû) megoldást ajánlottam. zavarban
#15034
Áthelyezve innen: Párbeszéd a moderátorokkal (#12362 - 2011-07-07 17:34:15)

Jó leállítottam a mûszert és akkor nem lesz fent az adat sem.

Szerk.: Figyeltem, és írtam levelet is, amiben olvashatod, hogy köszönöm szépen. nevet
#15033
Áthelyezve innen: Párbeszéd a moderátorokkal (#12361 - 2011-07-07 17:27:14)

Ezt gyorsan rövidre kellene zárni. Küldök neked (saját költségen) árnyékolót, amennyiben vállalod, hogy a szenzorodat a házikóból átszereled belé. kacsint
Tudom, sokan, sokat foglalkoznak veled, (sajnos) véleményem szerint a hõmérõházad befülled, túlmelegszik jelen idõjárási helyzetben.
Amennyiben ez bebizonyosodik és a továbbiakban az árnyékolómat hajlandó leszel használni, annyit fizetsz érte utólag, amennyit akarsz. Sajnálom a folyamatos baxtatás, de ezt a szappanoperát, hogy felül mérsz sokak szerint, le kellene végre zárni. Gyorsan dönts, mindjárt vége a nyárnak! kacsint Én így tudok segíteni, de a 35°C Tmax súlyos....... szomoru
#15032
Sok minden más is számít, nem csak az, hogy átfér-e az ujjad.
A bedöntés szöge; ha túl meredek, túlmelegszik a fa-lamella, betermeli a hõt a házikó közepébe, és a másik, a szél, vagy a légáramlat amit egy veréb is kelt nem jut át rajta, torlódik, nem öblíti ki a "közepét". Késõn melegszik, késõn hûl eset.

Utaltam más helyszínekre is ez ügyben, de az más éghajlati tényezõkön alapszik.
#15031
Jó természetesen megértem, el is fogadtam. Mihelyt megjön fel is lesz szerelve és indul a tesztelés, ha minden igaz a hõhullámnál már bevetés is lesz, kíváncsi leszek maradnak-e a túl mérések.
De ennél is kicsi a zsaluzás? A rések között átférnek az ujjaim. Link
Na m1, majd lesz valahogy. Addig azért leállítottam a feltöltést. nevet
#15030
Tomka becsülettel, megköszönve elfogadta az ajánlatot, respect neki és kérem, ne piszkáljuk tovább. Sokat dolgozott azon a házikón, akár hogyan mér, az érték! A jövõ héten meglátjuk, hogyan mér tányérosban, az is lehet, rosszabb lesz a mérése. Lesz rá alkalom a modellek szerint, hogy kiderüljön. Kedden nála lesz a tányéros. Vele szemben türelmet kérek, õ mindent megtett, amit lehet. nevet
csapadékmérõ edényt tudok küldeni, üvegbõl, a többit nem igazán értettem, de lehet, nem is szeretném. kacsint Bõvebbet PÜ-ben.
#15029
Eszmecserét folytatva, ill. lezárva; Tomka házikója nem éppen jól adja az adatokat. Tudom sok sok órai munka, méricsgélés, anyagválogatás, stb. van mögötte, de Taki is rávilágított arra, hogy túlmelegszik, befülled a házikó. Takinak is sok hónapjában..évében van, az hogy rágyüjjön a optimális megoldásra...

Régebbrõl írtam; a fényképen is látszik kicsit a zsaluzás túl sûrû, közel vannak a lamellák, és a döntés is meredek, így nem tudja a levegõ átjárni a közepét. Persze vannak idõjárási szituk amikor minden ok. pld. borult idõ, õsz-tél, gyenge- mérsékelt szél. Akkor jól mért.

Az a javaslatom, fogadd el Taki barátunk ajánlatát, és az új fészket! nevet
( a szélmérõt is olajozd meg néha... he.. he.. laza

Ui.: Takinak; eltörött a Hellmanra kalibrált üveg mérõ hengerem.( a teteje tört a 10 ml.felett, és az alja talpa karimája. De.. még mér, mint egy hadirokkant.. De jó volna egy új.. mûanyagból. Az átszámítási szorzó esetleg mennyi, ha ki tudod számítani. De majd viszonyítom a müa. vietkongihoz ha más nincs.
Köszi a választ várom; Bubu!
#15028
Szerintem jó ez itt. Hol lenne jobb helyen? nevet
#15027
nevet
Látom, jól kitárgyaltuk itt a Föld legmelegebb pontjait (és persze bennem felvetõdött: hol volt a leghidegebb észlelt?), nade ebben a fórumban???
A diszkusszió tized-fokos eltérésektõl indult... (ami azért talán érdekesebb nálunk vidám )
(tán majd lesz egy moderátor, aki ezeket a hozzászólásokat a helyükre rakja...) Üdv
#15026
.....mert nincs egy normális árnyékolójuk! laza
#15025
Akkor jól gondoltam az iráni medencére sajnos csak mûholdas megfigyelések vannak, mérések nincsenek. ezeket mûsorokat megismétlik én is láttam már ezekrõl az extrém helyekrõl mûsort. Ojmjakont meg már lehetett tudni, mióta ott is vannak megfigyelések rendre veri Verhojanszkt.
#15024
Mûholdas mérések alapján a föld legmelegebb pontja valamelyik iráni medence és nem az arab tábla. Pontosan a nevére nem emlékszem a medencének, de minden bizonnyal megismétlik a mûsort. És ami érdekes Szibériában Omjakon a leghidegebb és nem Verhojanszk. Télen a teheneket pl föld alatti bunkerekben tartják, amikor kijönnek a tõgyüket felkötik, hogy le ne fagyjon. Nagyon érdekes film volt. Sajnos eltérések lehetnek a mûszerekben. A Poroszlói Automatát is nézegettem télen. Tudom hogy egész nap fagyott mégis + hõmérsékletet adott aznapra Tmax.-nak. És ez került be hivatalos adatnak.
#15023
Az 58,0 fok, de én biztosra veszem, hogy ott nem alakulhat ki még 55 fok sem, extrém esetben sem. Így az biztosan hibás, és tényleg ahogy írtad mindig mást és mást mást olvastak le a mûszerrõl. Azonban a legmelegebb pontok az Arab-táblán vannak, és ott azt is biztosra veszem, hogy 60 fok közelében is volt a hõmérséklet. Ott az iráni-medence, Kuvait, Omán a szaúdi rész belsejében ezek voltak nem mérték ugyan de én 100%-ra teszem ennek a lehetõségét. Az is vicces, hogy Ázsia rekordját Izrael tarja 53,9 fokkal, nagyon meleg az a medence, de ettõl ott volt magasabb érték a kontinensen. Amerikában a halál völgy területén mértek 56,7 fokot, ez valószínû, hogy létezõ adat, ott az a katlan tud ilyet. Szóval van sok hiba, de ezek kerültek bele a könyvekben mert cáfolni nem lehet, illetve lehetne, de sok propaganda miatt nem teszik sajnos:-(
#15022
A Spekrumon volt 1-2 hete egy dokumentumfilm a föld szélsõséges pontjairól. Volt benne a Líbiai Al-Azizija, és amióta ott mérték az abszolut maximumot azóta még csak a közelébe se ment a hõmérséklet. Egy Olasz katona mérte a hõmérsékletet, a Tripoli meteorológusok nem akarták elhinni a hõmérsékletet kétszer küldték vissza az ipsét, mindkét esetben más hõmérsékletet mért. Gyakolratilag biztosra veszik, hogy a hõmérõ romlott el, bizonyítja ezt az hogy azóta a közelébe se ment a hõmérséklet ennek az értéknek. Mégis ezt az értéket tartják ma a rekordnak (1922 Szeptember 13-án , 57,8 c fok)), holott egyre nyilvánvalóbb hogy a mûszar hibája lehetett. Röviddel egyébként szeptember 13 után cserélték a maximum hõmérõt, de mégis ez az érték "lovagolt" be a történelembe és tanítják ma is ezt az iskolában.


Ennyit a mûszerek pontosságáról.
#15021
Ezt a véleményt én is osztom.
Nekem van két olyan szenzorom, ami ugyan +-0,1 fokot tér el, de a kérdés, hogy a szenzor öregedésével milyen mértékben és merre változik az eltérés.
Szerintem, törekedni kell a jó szenzorokkal való mérésre és a jó elhelyezésre, de azért egy két szenzor néhány tizedes eltérése nem a világ vége.
Igazából az egész hõmérõ hálózat egységesen, ami igazán számíthat, és nem néhány tized.
Tehát véleményem szerint egy jó sûrû hálózat amire szükség van.
#15020
A két évvel ezelõtt megtartott kalibrációs talákozón az OMSZ-nél labor körülmények között mértük az állomások hõmérõ szenzorait -10°C és +30°C-os tartományban. Az etalonhoz képest elég nagy szórást mutattak az egyes mûszerek. Általában 0,1-0,4°C eltérés volt + és - irányba is. Az egyes szenzorok eltérése sem volt állandó a teljes vizsgált tartományban, volt hogy kevesebbet, de többet is mért a hiteles érték helyett.
Ebbõl azt a következtetést lehet levonni, hogy nem szabad nagy jelentõséget tulajdonítani néhány tized fokos eltérésnek.
#15019
Mégis csak lefényképeztem a helyzetet; röviddel 12 óra elõtt: szezor 1:
Link
Szenzor2:
Link
Éppen most egyezõ. Az relatív nedvességben van 1% eltérés. Ez is szerencse.
A müszer: Te653EL, a szenzor:
TS13F
Meg vagyok velük elégedve. nevet
#15018
Ahogy írtam, nem egyeznek. Új elem,asztali újságpapír alájuk teraszos mérés; a két éves öregebb szenzor 1 tizeddel mért csak többet! És ez van most a terepes éles mérésnél is. A nagyobb eltérés csak éjjel-hajnalban jelentkezik , ahogy írtam a 0.2, esetleg 0.3 fok, de az a tavaszi fagyos szenteknél volt.
Ma reggel 11,5 a régi, 11,4 az új szenzor.
nevet
#15017
Szia! Az természetes, hogy amatõr mûszereknél +/- 1°C bõven belefér az adott mûszer gyári specifikációjába, és semmi köze pl. a Taki-árnyékolóhoz.
Na ezért gyûjtöttem be azt a kb. 20 T-szenzort, hogy tudjam hasonlitani... ami nagyon pontatlan (?), hát azt pl. a konyhába vagy a klotyóba raktam... nevet (hogy azért lássak mindenhol itthon legalább közelitó hõmérsékletet...) Üdv.
#15016
A szenzorok (itt most konkrétan az érzékelõre gondolok, amilyeneket pl. a januári elõadásom alatt is körbeadtam) gyártói az adott termék adatlapjában részletesen foglalkoznak a pontossággal. Azonos típusú szenzorok esetén a gyártástechnológia okán igen nagy valószínûséggel eltérés lesz azonos körülmények esetén is. Két azonos értéket mérõ szenzort kifogni azonos sorozatból óriási szerencse, különbözõ típusoknál pedig még annál is nagyobb mázli. Az, amelyik eltérõ adatot szolgáltat, nem biztos, hogy rossz, hanem inkább a gyártó által megadott tûréshatáron belül mér. De ezt csak kalibrálással lehet eldönteni. Augusztusban errõl (is) beszélek majd a szabadegyetemen. Élõ példa volt három WS, amibõl kettõ azonos sorozat volt. Azonos hõmérséklet/RH mellett, azonos idõben három eltérõ értéket mértek. Igaz, a hiba mindnél amatõr körülményekre vetítve tûrésen belüli volt.
#15015
Apropó: a WS gyûjteményem (kép) Link
ma egy (HeavyWeather.de, a magyar forgalmazók nagyon drágák...) újabbal gyarapodott: WS9040 (de ez még nincs beépitve a sorba...)
#15014
Taki, azért én is tesztelek "párat"... vidám
Immár kb. 20 T/RH szenzorom van itthon, 3 különbözõ rendszer/gyártó szerint. 2 árnyékolód van fenn a tetõn: egy szellõztetett (THGR810, OS 3.0 protokol/WMR200) és egy natúr, amiben 2 különbözõ rendszerû szenzor van: 1 db. OS 2.1 (WMR928NX) és 1 db. TechnoLine. Legalább 1 hónapja tized-pontosan együttmérnek nevet
Természetesen minden szenzort ki kell próbálni: az én egyszerû "házi" módszerem, hogy egymás mellé teszek pl. ötöt.... (azonos körülmények, legalább 24 óra akklimatizáció).
Nyilván ha 4 azonosat mér, és az 5. pl. 5-tizeddel magasabbat/alacsonyabbat, hát az "kuka" szomoru
Az Oregon szenzorokban elég nagy a szórás, de a TechnoLine WS mûszerek/szenzorok kiválóak!
Az RH-méréstõl pedig ne várjunk nagy csodát: minden kezelési utasitásban le van irva, hogy gyárilag +/- 10% a pontossága... szomoru Ebben is a TechnoLine vezet nálam, mert 5%-on belül van 5 szenzoruk! nevet Üdv.
#15013
Erre azért ne vegyél mérget. Mi indokolja, hogy a két szenzor azonos idõben tizedre pontosan mér?
Mert én teszteltem már párat, de nem találkoztam egyezõséggel.
#15012
Szia! Megvan az oka, hogy nálam miért olyan irányból fújt a szél. Elfordult a szélmérõ az árboc végén. Mondjuk csak egy fél égtájat de már az is elég sok zavarban
Köszi, hogy "figyelmeztettél" a hibára! nevet
#15011
Nekem van egy érdekességem. A Taki-árnyékolómban két szenzor van, mindkettõ azonos gyártmányú. Azért hajtatom a kettõt, mert van néha, hogy elvész a jel, akkor csak kattintok a a Chanel gombon, és veszi a másikat.
Az érdekesség; az egyik állítva a függ. oszloptartón középre nézve, azon most 24,6 fok van. A másik pedig mellette de fektetve, a müa.talapzaton. Az 24,5 fokot mutat. Az árnyékolóm 2 méteren van. A fekvõ szenzor a kevesebbet mérõ jobban átveszi a tárgy hõjét, mint amelyiket körül járja a levegõ. Sõt éjjel még kevesebbet is mutat,kb:0.2-0.3 fokkal (a kisugárzási hõveszteség, bár a fûtõl 2 méterre van.)
nevet
#15010
Nemsokára én is fogok feltölteni adatokat Soltvadkertrõl. Majd 1 havi adatmennyiséget rögzítek jövõ hétvégén. vidám Kíváncsi leszek az eredményekre majd. Remélem nem lesznek nagy eltérések, bár a speciális hely miatt nem kizárt.
Egyébként kisérletezett már azzal valaki, hogy mekkora T eltérések lehetnek, ha a szenzor mondjuk nem 2 méteren van, hanem 160-170 centi magasan??
#15009
Jól van na, elfogadott az adat. Lehet, hogy én vagyok türelmetlen, elnézést.

"Errefelé" F.háza-Jsz.lászló-Petõfiszállás- Majsa- Halas-J.halma-meg már Borota-Fsz.iván-Tataháza-Madaras sorakozik fel szép zsinórban az észlelésekkel.
Természetesen 20-40-vagy már 60 km. már sokat számít, persze, hogy vannak eltérések T.aktokban, és szelekben.

Havazás előrejelzés

Utolsó észlelés

2024-11-30 07:27:54

Gyõr - Kisbácsa

-0.2 °C

13502

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

131646

Hírek, események

Indul a MetNet előrejelzési verseny sorozatának 41. sorozata

MetNet | 2024-11-02 11:38

pic
Kis pihenés után folytatódhat a meteorológiai megmérettetés, immáron 41.