2025. május 10., szombat

Agrometeorológia

Adott napon: 
Keresés:
#6146
Növényvédelemben jártas szakembertõl kérdezném:
A Calypso 480 SC és a Biscaya 240 OD-ben a hatóanyag és a gyártó is azonos. Mi indokolja azt, hogy a Calypso esetében az engedélyezett kultúrák között szerepelnek a csonthéjasok és az almatermésûek, a Biscaya esetében nem?
#6145
Pálosvörösmarti (Mátra) györöki fügék 260m-es magasságban: Link Link Link Link Link Link Link
Odafelé menet néhány autóból készített kép: Link Link Link Link Link
#6144
Köszi, jó hogy írtad ezeket. Még szeretnék beszerezni bazsalikomot is, mert szeretem az ízét az olaszos ételekben.
Szeke, majd odaügyelek nevet
#6143
Néhány kép az elmúlt napokból:
06.22.
napraforgó: Link
jujuba: (a korábbi évekkel ellentétben idén megszállták elõször a darazsak, majd a méhek, a termések ilyen korán való kötõdése sem volt eddig jellemzõ) Link Link Link
minikivi: (néhány kivételtõl eltekintve már elérték a végleges méretüket, a szüret majd õsz közepe-vége felé lesz) Link Link
06.23.
szõlõ, furmint: Link Link Link
akác: (egy kis másodvirágzás) Link
06.26.
selyemakác, fenyõfák társaságában: Link Link Link
06.27.
napraforgó: Link Link Link

beillesztett kép

#6142
A borsmenta nem egyenlõ a zöldmentával. A zöldmenta másik ismert neve a fodormenta (legalábbis felénk). Ettõl függetlenül abban igazad van, hogy a menták kúszó gyöktörzsükkel sokfelé elérnek, olykor olyat is kiszoríthatnak, amit nem szeretnénk. De azért nem annyira invazívak (én legalábbis nem ezt tapasztaltam). Amíg nem erõsödnek meg addig a szárazság, a gyomok simán kinyírhatják, szóval én az elején nagyon figyelnék rá, utána pedig arra, hogy a közelében élõ többi kultúrnövény is kapjon megfelelõ teret. nevet
#6141
A borsmenta a leginvazívabb növények közé tartozik, mindenképpen érdemes valamilyen keretbe ültetni, hogy abból ne bírjon továbbterjedni! Csak így tudod kordában tartani!
#6140
Menta napos nedves helyet szereti, a citromfû kevésbé napos helyen nagyon szapora, sztivia- stevia - jázmin pakóca napos helyre mint a menta ezt télen be kell vinni meleg helyre.
#6139
Hát nem tudom, majd megkérdezem a fatert.

A hétvégén vettem zellerpalántát, és a megmaradt apróból mondtam a fickónak adjon még valamit. 1 zöldmentát, 1 citromfû palántát és 2 sztívia palántát adott. Ezekrõl mit érdemes tudni valakinek van velük tapasztalata? Kedvet kaptam egy fûszernövény sarok kialakításához nevet
#6138
Nálam meg az ellenkezõje, itt-ott lesz csak pár páros mogyi. Megártott a márciusi hideg? Lehet hogy a porzók fagytak meg, mert van olyan képem, ahol "roskadozott" a hótól. szomoru
#6137
Az elõbb elfelejtettem, hogy a lakótelepi mogyorófák szó szerint roskadoznak. A kertemben a bokrok is. Nagyon jó "mogyi" termés várható. nevet
#6136
Elkezdett nyílni a hibiszkusz is. A magyar nyelv védelmében: mályvacserje.
#6135
De mikor vetetted el a magokat?
#6134
A nagyobbakat ápr. végén, a kisebbeket május végén ültettem ki.
#6133
Az igen! Ezeket mikor vetetted?
#6132
Néhány kép a paradicsom és paprika állományról. Jelen állapot: Link Korai fajta, balkonparadicsom Link A kicsik és a nagyok nevet Link A C vitamin tabletták helyett Link Link
#6131
Szépek a kivik, és a selyemakác! nevet
Rengeteg másod virág-tányér látszik, szinte folyamatos a virágzása egész júl.aug.-ban. Enyhe bódító méz-citrus illata van,de a végén eléggé szemetel az elvirágzott ernyõ. Terebélyes koronát nevel, kell neki a 3*4 méter, felfelé meg az ereszcsatornán túl is nyúlik.Az öreg fámat(8év) a végén egy fekete levéltetû,vagy atka féle támadta le, a hangyák is járták nyaldosni, ebbe halt meg. De van utánpótlás, hsz.lejjebb.


#6130
A meteorológiai viszonyok ellenére (vagyis éppen azért) az átlagnál valamivel jobb búza- és árpatermésre számítanak. Az õszi búza esetében 4,5-4,7 t/ha, az õszi árpa esetében pedig 4,6 t/ha termésátlaggal számolnak most. A búzatermés így 5,5 millió tonna, az árpa pedig több mint 900 ezer tonna lehet.
#6129
Floo. Ekkora selyemakácot én még nem láttam. Köszi a képet. Itt is virágoznak. Gyönyörûek. Sok helyen jukkákkal nyílnak együtt. Jó párosítás.
#6128
Nagy meglepetésemre megérett egy füge az ültetvényben Link Link
Sõt, túlérett volt, azt hittem álérett lesz, de nem, finom, édes, leves volt.
Ezt az egy darabot találtam.
Sajna a belsejérõl készült képet elrontottam, homályos lett Link
A kivin szépen nõnek a gyümölcsök Link Link
Csörnyeföldön a legelõször virágozni kezdõ selyemakác virágba borult Link Link Link
#6127
Ez a fa egy darab termést nem hozott Link , de ettõl függetlenül nem tûnik rossznak a környéken a baracktermés.
Elsõ terméseit hozó kis pannóniámról a (35 mm csapadékot és kevés jeget produkáló) tegnapi vihar levert 1 darabot, de még így is maradt fenn 14 db! Gondos gazda vagyok, minden nap megszámolom õket! vidám
#6126
Májusi paradicsom palánta piacon véve:
Link
Málna sövény most:
Link
A selyemakác csemetém, megmenekült a tavaszi átültetéstõl, majd õsszel..:
Link
nevet
#6125
Nálam is! A napfény sokat dobott rajtuk!
#6124
Sziasztok. Baromi sokat nõttek most a paradicsomok. A saját nevelésû "faparadicsomokon", amik március elején lettek vetve szobába, és május elején kipalantálva, már apró termésekkel van tele. Tavaly nem gyõztük szedni, annyi termett rajtuk.
#6123
Köszi. Sajnos én lemaradtam a legszebb etapról.
Tegnap: Link
#6122
Gyönyörûek! nevet
#6121
Az ígért képek:
Link Link Link Link Link Link
Link Link Link Link Link Link
--
Link Link Link
#6120
Hsz: 6079-6080-6081. laza
Most éppen meg azon drukkolok, hogy ez a kukorica meg ne süljön. Nagyon kellene ez a kérõdzõ állatoknak,ne csak kényszer silóba menjen.
Conti, és mások, lesz ugye csapadék, mert még most kibírja a gyökérzet, de egy hét, és kisül megint... kacsint szegyenlos
#6119
Vannak elõzetes becslések, hogy milyen lesz az idei búza/árpatermés? Elvileg volt kellõ csapadék, amikor kellett, most van tûzõ napsütés, ezek alapján én jó termésre számítanék.
#6118
Ma este Kanizsán láttam filamentosákat virágozni, negyedük ki volt nyílva.
#6117
Na akkor küldd csak majd el privátban a pincészet nevét, hogy tudjam, kinél is kell jelentkezem a jól megérdemelt részemért...nevet Egyébként meg egs'!
#6116
Köszönjük a képeket. Jó reklámot csináltál a bornak, fel is bontottunk egy tállyai sárgamuskotályt nevet
#6115
2/2 - szõlõ, szelídgesztenye és egyebek:
06.08.:
Link Link Link Link
Link Link Link Link
06.16.:
Link Link Link Link
Link Link Link

beillesztett kép


#6114
Az elmúlt 1 hónapról képes szösszenetek:
2/1

05.16.: /mandula, cédrus/ Link Link Link
05.25-26.: Link Link
05.31. /20+ éves kivi, jujuba/ Link Link Link Link
06.01-07.: Link Link Link
#6113
Nagy "szupermarketekben" nem kapsz rendes paradicsomot. Piacon vegyél ott sokkal finomabb.
#6112
Hali! Virágzik. Majd hozok néhány télállós képet.
Az az egyetlen Yucca recurvifolia amivel tegnap összefutottam már elvirágzott.
A Y. filamentosa pedig így áll: Link Megjegyzem, tavaly június 1-jén nézett így ki! nevet
Egy csemegeszõlõ: Link
#6111
Olvastam róla a goglén. Használhatod, de csak 1-2%-os oldatban kipermetezve. Ha csak kis mennyiség van, akkor az a kézi pumpás permetezõvel megoldható. De vigyázz %-ra, 10 literbe ugye 1-2 deci, 1 literbe 10-20 ml. (vagy másként 3 cl. egy feles pálesz 3/4-e) laza
Leíratban ott van; Levélkezelésre... és talajra ültetéskor.. elég hetente egyszer, és/vagy egyéb növ védõ szerekkel is keverhetõ. A rézgálicos lébe azért ne tedd, mert kiválhat az alkotó elem.


#6110
"fóliás paradicsom" alatt mire gondolsz? Vannak ugye a tálcás-fóliázott paradicsomok, az szerintem nem magyar.Valami védõgázas hókuszpókkal van tartósítva, szinte leblokkolja a bogyó éredését.
A piacon, és a zöldségesnél vannak szép piros-bordós, és fürtös paradicsomok, igaz oda van írva, csak fürtben kapható, nehogy valaki lebogyózza a legjavát.
Az igazi paradicsomnak meleg és napfény kell, és tudjon "lélegezni" attól van az a sajátos zöldlevél illata, és zamata, mint a kertedben is van. vidám
A leszedett érett parit még lehet pár napig is hagyni, kicsit utóérõ fajta.

#6109
Nálam beérett az elsõ paprikám. Link A többi is szépen cseperedik. Jót tett a paradicsomnak is napsütés, mert elkezdtek pirosodni. A koleszban már 1 hete szedem balkon parit. Meggyfa is szépen termeli a garabolynyi adagokat. Nem unatkozom folyton akad valami. Lenne egy kérdésem a tápoldattal kapcsolatban. Van itthon makrosol univerzálisom, amit a címke szerint ültetés elõtt kell használni. Alkalmazhatom-e növekedés közben is?
#6108
Sziasztok.
Most ettem az elõbb boltban vásárolt magyar fóliás paradicsomot. Hát ez valami katasztrófa. Íztelen és semmitmondó. Össze sem lehet hasonlítani a nálam szabadban neveltekkel. Elismerem, hogy valakik ebbõl élnek, de többet nem kérek belõle.
#6107
Tudom, tudom! Csak itt aza gond h minden évben szinte tarra vágja. Jó hogy nincs rajta neki semmi. laza
#6106
Nálunk ma adott le utoljára egy 20 literes vödörnyit, pedig 10-15 liternyit már leadott.
Szó szerint bõtermõ volt (amellett kertünk jelképe, imádom). nevet
Nem bánom, hogy tavaly ültetem még egyet.
A másik megmaradt nagyobb meggy, az újfehértói fürtös egy 5 literes vödörnyit adott le.
Legalább meggyünk lett, ha már a barackok kimentek (két ifjonc még két éven belüli) és a szilvák is küszködnek.
Az alma az ami még szép termést ígér.
#6105
Igaz ez a termõs, közép idõs, vagy az öregebb fákra. Az un. ostor vesszõket kell csak vissza vágni a legutolsó elágazásig, termõ bogig.
Most sok oldalvesszõket nevel ,ami majd lesz a jövõ évi termõalap, de ha sûrû, akkor visszavágandó a kétéves alapig, tehát tõbõl. Az õszibarackot kell olyan sok elágazásra hagyni, de ott is a legjobb a ceruza vastagig lemetszeni.
#6104
Nem tudom, hogy egy szentimentális (érzelgõs) ember hogyan metszi a fát, de az biztos, hogy a meggyet minden évben metszeni kell, mert ha elmulasztod, elõbb vagy utóbb így fog kinézni, mint egy fûzfa. Ugyanis a meggy mindig a hajtásvégen neveli ki a következõ évi termõ vesszõt. Ezért a megnyúlt hajtásokat vissza kell vágni, hogy nem csak a végén neveljen új hajtást.
#6103
Az a jó, hogy hajt. Jövõre szakadni fog le a fa, ha odafigyelsz rá. Nekünk van az utcában egy szentimentális ember, aki mindig úgy metszi a meggyfákat, mint a õszibarack fákat.... Alig van rajta termés, állandóan hajt a fa mint a bolond vidám pedig, ha 1 évben nem metszené így vissza tömve lenne a fa.
#6102
Kess! Hogy áll nálad a Cylindropuntia imbricata? Nálam ma nyílt ki rajta az elsõ virág. 50 bimbó van a 2007-ben ledugványozott, mostanra derékig érõ példányon. A Yucca recurvifolia virít, de már potyogtatja virágait, ezután a törzs nélküliek nyílnak majd.
#6101
Érik a korai kajszi Link Link
#6100
Van az elõkertben nekem is érdi bõtermõ, most 3 éves fa. Alig hozott vagy 10 szem gyümölcsöt, mert elvágtam az oldal vezér ágakat, viszont hajt mint a bolond. Megfogadtam, õsszel-tavasszal nem nyúlok hozzá ollóval, hozza formáját ahogy kell.Csak ritkító metszést kap, ami ágak-vesszõk rossz irányba állnak azt le vágom tõbõl. szomoru
#6099
Érdi bõtermõre tippelek, nekünk is most érik. Édeskés ezért is a kedvencem.
#6098
Lehet cseresznye volt csak apró! vidám
#6097
Vasárnap óta jó utó-érett lehetett, meteor,és cigánymeggy biztos nem lehetett, valami érdi bõtermõ,de annak se most van az ideje. Vannak olyan se cseresznye se meggy klónok, abból lehetett az.

Utolsó észlelés

2025-05-10 14:59:38

Szolnok

20.0 °C

27005

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

139227

Hírek, események

Indul a MetNet előrejelzési verseny sorozatának 42. sorozata

MetNet | 2025-05-01 14:48

pic
Kis pihenés után folytatódhat a meteorológiai megmérettetés, immáron 42.