2024. december 04., szerda

Meteorológiai műszerek otthon

Adott napon: 
Keresés:
Műszer csatlakoztatása a MetNet-re
MetNet WS feltöltő: LINK 
MetNet WD feltöltő: LINK
MetNet cumulus feltöltő: LINK

Figyelem! Akinek Netatmo és Ruuvitag műszere van, az mostantól felkapcsolhatja a MetNet-re is!

Műszereim LINK

Csatlakoznál a légszennyezettség mérő állomáshoz? Olvasd el cikkünket
Kérdésed van ezzel kapcsolatban? Írj nekünk a legszennyezettseg(kukac)metnet(pont)hu címre.
#13809
A csacsi kérdése:
A WD-t használók teszt adatai most hol érhetõk el?
#13808
Aki még karácsonyig szeretne árnyékolót, vagy csapimérõt rendelni, kérem, hogy e-hét szerdáig (12.15-ig) jelezze, mert utána nem fogom tudni megcsinálni, olyan sokan rendeltek hirtelen.
Csak emlékeztetõül:
Árnyékoló: 9.500 Ft
Csapadékgyûjtõ és mérõ henger 15.500 Ft



Mindkét ár tartalmazza már a csomagolás és a postai utánvét költségét is. Veszprémi, személyes átvétel esetén kb. 2.000 Ft-al tud olcsóbb lenni. Mivel sokat járok az országban, mindenki kérdezzen rá, lehet, éppen megyek felé a köv. idõszakban.

szerk: akik az elmúlt napokban rendeltek, mindenki megkapja idõben a cuccost. nevet

#13807
De kell, 5-ig! kacsint
#13806
Hogyan lehetsz akkor tanár , vagy ott nem kell számolni?
#13805
Köszi fiúk, csak én síkhülye vagyok mindenhez amihez számok tartoznak laza
#13804
A csapadékot úgy számoljuk, hogy az egy adott területre érkezõ térfogat.
CSAPADÉK=TÉRFOGAT/TERÜLET

Mivel te azt írtad, hogy a mérõidnek a csapadékbefogadó átmérõje különbözik, tehát a befogadó TERÜLETÜK nem egyezik meg, ezért ugyanakkora beleöntött TÉRFOGAT (amikor átöntöd az egyiket a másikba, a térfogat nem változik) nem adhatja ugyanazt a CSAPADÉK eredményt.

Ha átöntés után ugyanannyit mutatna a másik mérõ is, akkor az egyik biztos, hogy rossz lenne.
#13803
Úgy kéne kipróbálnod, hogy mindkettõt kirakod csapadék mérésre, mert amit írsz az természetesen mindig eltérõ értékû lesz.
#13802
Akkor rosszul fogalmaztam. A régi zöldbe öntöttem 10 mm-nyi vizet és ezt átöntve mutatott 7 mm-t az új lila. Tehát valamelyik rossz.
#13801
Értem. zavarban Privátban írtam.
#13800
10 mm esõnél reméljük mindkettõ 10 mm-t fog mutatni. Én úgy értelmezem, ugyanazt a vízmennyiséget töltötted a két csapadékmérõbe, amiknek különbözõ a befogadó felülete. Akkor persze hogy más vízoszlop-magasságot fog adni (képzelj el két hengert, amiknek az alapja különbözõ méretû, de a térfogata ugyanakkora).
#13799
Két dolog kimaradt.
Nem a tetõn kell elemetcserélni, elem csak az ISS-ben van, illetve ha lesz akkor a szélmérõ transzmitterébe, azt meg célszerû a gyári 12m madzag végére tenni, elérhetõ közelségbe.

Még nem említette egyikünk sem, de talán megragadta a figyelmed valahol a leírásokban, 2,5másodpercenként küld széladatot. kacsint
#13798
Kérdésedre Zoli reagált már. Szerintem folytassuk itt, hiszen másnak is hasznára válhat...
A szélmérõ önmagában nem képes rádiós kapcsolatra,ahhoz kell a transzmitter - de ahogy Zoli is írta - ha be tudod kábelezni, akkor a transzmittert meg lehet spórolni.

Az árnyékoló amit ajánlottam kényszerszellõztetett, tehát egy ventilátor gondoskodik a megfelelõ szellõzésrõl. Azért ezt a típust ajánlottam, mert ez a tuti!

A pontosságával nem lesz gond semmilyen tekintetben! A hõmérséklet, páratartalom, légnyomás kalibrálható is...
#13797
Sok néven fut. Nekem is ilyen van otthon, eddig szuper.
Adatfeltöltést is tud, de majd akkor aktivizálom, ha itt a Metneten is publikussá válnak az adatok.
#13796
Gyorsabban haladsz ha én is bekapcsolódom. vidám
A szélmérõje is rádiós, gyárilag 12m kábellel csatlakozik az ISS-nek nevezett egységhez, a csapimérõ és a T/H szenzor is kábelesen csatlakozik, csak azoknak mivel közelebb vannak kb. 60cm madzagja van csak.Az ISS tart rádiókapcsolatot a beltérivel.

A 1,5km-es hatótávhoz azért már vásárolni kell dolgokat, de megoldható.

A szélmérõ kábele, ha jólemlékszem 73m-ig hosszabbítható, igaz valamelyest csökken a mérhetõ max szélsebesség így.Ha megoldható nálad ez akkor megtudod spórolni a szélmérõ transzmittert, ... majdnem 200 Euro.

A mûszer a hobbi, félprofi kategória legjobbika.A hozzáadott árnyékoló teljesen emgbízható, amit Zoli ajánlott az szellõztetett is.
Adatátvitelhez kell venni egy dataloggert.
Link

#13795
Tehát a szélmérõ nem rádióadós??? Magyarul minden egység napelem és akksi, csak 2-3 évente kell felküldenem valakit a tetõre?? Ahogy nézem itt akár 1.5km-es hatótávot is el lehet érni ezzel a mûszerrel. A szélmérõ kábelessége viszont gáz, de a padlásig meg tudom oldani a levezetést. Mennyire pontos a mûszer egyékbént?? nyilván az egyik legjobb, csúcstechnikát képvisel, de itt a hõmérésklet mérésére gondolok, hogy amit adnak hozzá árnyékoló az mennyire használható! Adatátvitel gépre hogyan történik?
Bocs a sok kérdésért, de lehet priviben kellene folytatnunk mert lesz még pár szerintem.nevet
#13794
A Vantage Vue-t nem ajánlom. Ezt csak igazán nyílt terepen tudom elképzelni. A hõmérsékletet amúgy sem ildomos tetõn mérni. Én ezt ajánlom: Link a szélmérõhöz még ezt Link Így külön kapcsolódik a beltérihez,
Ezek az egységek napelemmel és akkumulátorral mûködnek, 2-3 évente cserélni kell az akksikat. Az anemométernek 12méteres kábele van, azt kell a transmitterbe (rádió adó) csatlakoztatni, tehát azt már nem feltétlen kell a tetõn elhelyezni.
#13793
Köszönöm a válaszokat. A Vantage Vue-t néztem még ki az oldalon, szerinted az jó? Mert én úgy látom pici, jól szerelhetõ, profik mérõegység, csak nem értem mi a tápforrása a szenzoroknak. Mert ha nekem egyszer felrakják azt a tetõre akkor én oda nem tudok felmenni.
#13792
26 forintért árulták itt 2 éve,most olyan 30 körül lehet .Link
#13791
Köszönöm.
#13790
Hellóóó!

MSN-en nekem azt írta ki, hogy nem vagy elérhetõ, de én láttam mindent amit írtál és próbáltam válaszolni is.
#13789
=Watson 8681. Link
Legalább is a belseje ua.
#13788
Egy buta kérdés: WH-1080 = FWS-20 ?
#13787
És még annyit, hogy 10mm esõnél melyik adatot írjam, hisz valamelyik rossz lesz! zavarban
#13786
Ha megfogadod Zoli barátom tanácsát megspórolhatsz egy árnyékolót. laza vidám
#13785
Én ezt javaslom, nekem is ez van, ugyanitt vásároltam: Link Szélmérõhöz a rádiós összeköttetéshez Link stb Itt egy kép az elhelyezésrõl nálam: Link
#13784
Áthelyezve innen: Meteorológiai társalgó (#6900 - 2010-12-12 14:25:17)

Sziasztok!
Aki képben van ezzel a témával kapcsolatban annak szeretném a segítségét kérni. A WS-em kivégeztem a nagy mûszert és újat szereznék S.O.S beszerezni. Mivel sok idõm nincs, és bízom benne, hogy valaki képben van ezzel és gyorsan tud válaszolni. Az igények:
mérjen mindent, a szenzorai napelemesek legyenek, ugyanis minden szenzor máshova kerül, vezetékes megoldásre nincs lehetõség. Csak minõségi legyen. Adatsorokt rendszeresen le lehessen tölteni.
Továbbá szeretném valaki segítségét kérni kültéri webcam beszerzésével kapcsolatban. Szintén komoly minõség és megbízható termék érdekel csak. 24h-s mûködtetésre kellene.

Segítségeteket elõre is köszönöm.

bocs, hogy ide írtam nem a mûszeresbe, de itt talán gyorsabb lesz a válasz, és még jövõ héten szerelné a tetõfedõ ember
#13783
Szeva Taki!
Az lenne a kérdésem, hogy a Te féle árnyékolódat meg lehet szerezni valahogy? Árulod ezt vagy csak az elv van meg és csinálja mindenki maga? A kérdésem azért lényeges, mert ugyan nekem megvan cserépalátétekbõl csinálva egy ilyen, alulról ventillátoros szellõztetéssel, de már nagyon oda van szegény, és cserélném egy Te félédre, amibe alulról felszerelném ugyanúgy a ventillátort.
#13782
FWS-20: Bocs, most nem néztem utána... még a 43 ezres árra emlékeztem, ez alá próbáltam kinálni laza
De azért, mivel árnyékolóban is van, 27 ezer az ajánlatom kacsint Üdv mindenkinek
#13781
Köszi. Már csak abban kéne megbizonyosodnom, hogy a régi mennyire jól mér, mert a Conrád-féle digitális(1 billenés=0,4 mm, átmérõ 12 cm))bizony gyakran jóval kevesebbet mér a mûanyagnál, pedig egymás mellett vannak. Egyszer elviszem kalibrálni valamelyiket. vidám
#13780
Akkor ha jól számolok, a régibe öntött 10 mm-nek az újban kb. 7,7 mm-nek kell lennie. Tehát annyira nem rossz az új mérõd.
#13779
A típus kiválasztásnál inkább azt tartsd döntõ szempontnak, hogy melyik készülék milyen gyakran küldi a mért adatokat. Minél gyakoribb a mérés annál pontosabb.
Tudtommal bizonyos routerek (szoftver csere után) tudják az USB-s (vagy ha van, soros porton) kezelni az idõjárás mérõ állomást. De csak egyes típusokat. Szerintem amit automatikusan adnak az állomáshoz az egy RS232/USB átalakító. A ws3650-et viszont NEM tudja a router kezelni sem soros sem USB porton.
Szerintem ide a METNET-re nem tudsz feltölteni vele.
A WD (weather display) program clientraw.txt file-ját fel tudod tölteni bármelyik idõjárás oldalra a saját feltöltõ programjával, (mármint az oldal saját feltöltõjével).
Nem tudom mi maradt még ki a válaszból. Egyébként felvettelek MSN-re, ott megtalálsz.

#13778
A csapágyazással kapcsolatban szerintem nem sok információ van, én 1x szedtem szét a TX-20-at de õszintén nem a csapágyazást néztem, de mintha golyóscsapágyat láttam volna benne. De hidd el bármilyen is a csapágyazása, az nem fog kikopni soha az életben, mert szinte semmi súlya nincs a szerkezetnek.
#13777
Amit én ismerek PC mentes megoldást az nem támogatja a kiszemelt mûszereket.
Ettõlfogva az ár csak azt mutatja, hogy mennyi pénzt spóroltál meg, hogy nem tudod ezt használni. kacsint

Link

Nem ismerek olyan mûszert amihez a PC mentes megoldást automatikusan adnák.(Olyat ismerek, hogy ha PC-hez akarod csatlakoztatni külön kütyüt kell venni hozzá.)

Továbbá, vannak mûszerek amelyeket a WD csak ugy kezel, hogy fut a HW is és abból olvassa ki az adatokat.

A golyós vagy csúszócsapágyas kérdésed élét nem értem, volt már pár mûszerem, egyiknek sem tudtam a csapágyazását, nem is szedtem szét egyiket sem, nem is volt gond egyikkel sem, innét teljesen mindegy, hogy milyen.
#13776
Ha valaki tudja a választ a 13770-13771 -ben felvetett kérdésemimre, az legyen szíves írja le, fontos lenne! Köszönöm!
#13775
Link laza
#13774
Bocs, hogy csak most válaszolok. A régi zöld átmérõje 7 cm, az új liláé 8 cm.
#13773
Link laza
#13772
Mûszert keresõknek: eladnám az FWS-20 állomásomat (oka: ez csak másodlagos). Tökéletesen mûködik minden szenzora (árnyékolt TH-szenzor), ráadásul pontosan! Ajánlati ára: 30 000 Ft.
#13771
És még két kérdésem lenne (lassan kifogyoknevet):
-Van egy eszköz (most nem tudom a nevét), amivel számítógép nélkül is lehet adatokat feltölteni. Az lenne a kérdésem, hogy azzal meg lehetne -e oldani, hogy a MetNet -re töltsem az adatokat? Úgy tudom, hogy a WS 3650 -hez például automatikusan adják az eszközt; egyébként mennyibe kerülne?
-Írtátok, hogy a WS 3500-3650 mûszereknél csak 2 program futtatásával lehet megoldani, hogy más program is tudja olvasni a WS adatait. Ez pontosan hogy mûködik, valamint lehet -e így a MetNet -re is tölteni az adatokat?
#13770
Egyébként a szélmérõk golyós vagy csúszócsapágyakkal vannak megoldva? Ha változó, akkor a WS 1600 -é és a WS 3650 -é érdekelne.
#13769
Én a 2350-et javasolnám, mérési gyakoriság szempontjából is jobb mint a 3500 vagy 3600.
(vezetékes kapcsolatnál persze)
És a 2350-et sok helyen kanalas szélmérõvel forgalmazzák.
Másrészt a 3500-at és 3650-et csak a hozzá kapott HW program tudja kiolvasni, a WD program közvetlenül nem kezeli ezt a 2 mûszert, csak a HW programon keresztül. Tehát a grafikonok megjelenítéséhez 2 programot kell futtatni.
A 2350-et közvetlenül ki tudja olvasni a WD program.
#13768
Akkor nézd meg a gyártó oldalát, talán ott a pontos paraméterek vannak.
#13767
Itthol csak komplett állomást kapsz.
Ha részegység vagy szenzor kell, marad a külföldi beszerzés.

Link
#13766
Szia
Köszönöm, eddig én is eljutottam!
De ha megfigyeljük egyes oldalak mást írnak a készülékrõl, és így nehéz eldönteni mi az igazság!
Jártam már úgy (WS777), hogy a leírás nem tükrözte a valóságot!
Ezért kérdeztem, aki rendelkezik, ezzel a készülékkel segítsen nekem, az a biztos!
Köszönöm szépen!
#13765
Link
#13764
Sziasztok
Érdeklõdni szeretnék, aki rendelkezik WS3650 idõjárás állomással ossza meg velem tapasztalatait.
Pontosabban a mérési idõközökre gondolok,Termo-higro és a szélre.
Elõre is köszönettel Péter.
#13763
Nos, ezek után lesz idõm gondolkodni a dolgokon, bár szerintem még a hétvégén döntök. Mindenesetre mostmár 3 mûszerre szûkült a kör: WS 2350, WS 3500 és WS 3650. A mostani WS 1600 -am eladását (4 éves, minden egysége jól mûködõ) is tervezgettem úgy 15 eFt körüli árban, csak a szélmérõt sajnálnám igazából, mivel az egyik ismerõsömnek a turbinás szélmérõje pár év alatt gallyra ment, és mindenféleképpen a kanalasat ajánlotta. Ezért is szeretném legalább a mostani kanalas szélmérõmet megtartani, de ha esetleg nem sikerülne, akkor egy új, a mûszerhez kompatibilis megvételével is kielégednék, csak éppen az árakat nem tudom, már ha így külön akarom venni. nyelvnyujtas
#13762
Szia!
Igen, használom a csapadékmérõjét, és meg vagyok vele elégedve.Pontossága elfogadható.
Sajnos a TH szenzort és a csapadékmérõt biztosan sem tudod használni. A 2350-es 433 MHz-en, az 1600-as 868 MHz-en tartja a kapcsolatot a beltérivel. Az adó a TH szenzorban van, így az eltérõ frekvenciák miatt nem lesz adatátvitel. A csapadékmérõ fizikai kialakítása más, és ha jól tudom, az egy billenés értéke is eltérõ. 2350-nél 0,514 mm egy billenés. Ha a szélmérõ TX20 típusú, akkor az használható.
#13761
Nagyszerû! Akkor már csak el kell végeznem az egyetemet! nevet
#13760
WS 2350, néhány link:
Link
Link
Link
Link

És találtam egy új mûszert: Link
Szintén jónak tûnik.

Havazás előrejelzés

Utolsó észlelés

2024-12-04 21:15:21

Sopron - Felsõ-Lõvérek, 243 tszf.

3.3 °C

00000

RH: 68 | P: 1025.9

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

131646

Hírek, események

Indul a MetNet előrejelzési verseny sorozatának 41. sorozata

MetNet | 2024-11-02 11:38

pic
Kis pihenés után folytatódhat a meteorológiai megmérettetés, immáron 41.