2024. november 25., hétfő

Agrometeorológia

Adott napon: 
Keresés:
#3385
Bámulatos, hogy meg lehet védeni permetszerû öntözéssel a növényeket a fagytól.
nevet
Nagyon jó a szomszédod növényeivel való összehasonlítás.
Miért nem leste el tõled a praktikát?
#3384
Más.
A paradicsom palántákat csak vasárnap ültetem ki. Mivel permetezzem és mikor?
#3383
A fába oltani más fajtát csak olyan mértékig akarok, ami segíti a fa beporzását. Különben is inkább csak elgondolni egyszerû a csonthéjasok oltását, az almaféléket sikeresebben lehet oltani. Minden bizonnyal gond lehet már az elöregedés is, vannak ostorszerû gallyak bõven. A Pándy meggy minõsége bõven kárpótolja az egyéb fajtákhoz viszonyított kevesebb mennyiséget. A fa igazán egészséges, életerõs. A csonthéjasoknál már ilyen tájban , de júniusban mindenképp szoktam hajtást válogatni, fõleg a még korona kialakítási szakaszban lévõ fák esetében. A krumpli borítékolhatóan csillagászati összegekbe fog kerülni, akárcsak az alma a fagyok miatt zavarban
#3382
Vikarel; nagyon szépen mûködtél közre, mint egy színházban a felvilágosító! Tipikus jelenés volt nálam is régen a lógó jégcsapok, megnyúlt cseppecskék...stb. nevet
A lejegesedés után a még rálocsolás nem hatásos már, letörheti a súly a levél nyelet. A kiolvadás hõelvonása pedig pár percig tarthat ,ami miatt a nedv szállító szövetek még nem roncsolódhatnak. A tartós, fél-1 óránál tovább tartó fagyok a veszélyesek. Hasonló ez mint nálunk az oxigénhiány az agyban, bár az pár perc csak.

A meggyfákra vissza; a meggyek, a Pándy pedig fõként fogékony a felkopaszodásra, a lelógó ostorok végén van csak virág bog. Most hagyni kell, ha leérnek a végei, akkor júl.20 után ki kell vágni ezeket az ostorokat, a törzshöz legközelebbi, és utána még kedvezõ nyári rügyezésig. A csonthéjasok ritkítása, zöld metszése augusztus eleje, hogy a megmaradó leveles hajtások még beérjenek lombhullásig. Ez van a diónál is, azt õsszel ritkítsuk, bár kicsit késõbb szept. elején, akár zölden, burok repedés idején érdemes leverni, és vagy lefûrészelni az öreg ágat, mert akkor nincs a diónál erõs nedvkeringés, nem úgy mint tavasszal akkor szinte elvérzik a fa.
#3381
Köszi szépen, valóban sikeres volt: Link Link Egy fagyott tövet sem látni benne. Sajnos a szomszédé már nem ilyen szép, õ nem védte semmivel: Link A babja: Link egy másik helyen, ahol átlátszó fóliával volt takarva, ott a kimagasló bokrokat megcsípte, mert ezek hozzáértek a fóliához: Link Ahol fekete fóliával volt takarva ott semmi sem károsodott, az sem ami hozzáért.
A diófán is akad egy-két megperzselt levél: Link Ami komolyabban károsodott az összesen két tõke szõlõ: Link Link

A károkat szenvedetteknek együttérzésem.
#3380
Nálam talajmenti fagy sem volt, ugyanakkor hallottam már, hogy a város alacsonyabb részein volt. Igaz "csak" reggel fél hétkor keltem, Izgatottan vizslatva a dér nyomait, tehát tõlem aztán gazdálkodhatott volna a fagy. A babfélék még nem kelnek, krumplit nem ültettem, a szilva, körte, õszi, cseresznye kibír -1, -2 fokot, a kajszi már kérdéses. Egyedül a szamócát takartam.(-1, -2 fok alatti T2m alatti értékeknek igen kicsi valószínûsége volt nálam - megítélésem szerint. Ha itt az alá megy, akkor Zabarban 10 alatt mérnek!)
#3379
Néhány faluval arrébb 250 millió forint értékû szõlõoltvány van kitéve iskolába egy kisebb domb tetejére. Az egyik mérõmet és árnyékolómat adtam nekik tegnap délután, 1,70 magasan tettük ki, a többhektárnyi terület körbe lett rakva szalmabálákkal.
Folyamatos telefonkapcsolatban voltunk.
A tegnapra virradó éjjel éppen csak, hogy megúszták, ha fél fokkal hidegebb van, akkor baj lett volna.
A mára virradó éjjel 4 órakor 0,8 fok volt, ekkor begyújtották a szénabálákat.
A hõmérséklet felment 1,8 fokra, majd 2,2-re, úgy, hogy ugye közben lefelé kellett volna mennie.
A mérõ a többhektáros terület közepén volt, a bálák körben, meg megharmadolva a területet 3 sorban keresztben.
Azt mondják, akkora füst lett, hogy egymást sem látták, teljesen borult lett tõle az ég.
Tehát sikeres fagyvédelmen vagyunk túl mi is.

Vikarel!
Gratula a sikeres fagyvédelemhez.
#3378
Köszi a választ,és gratula a fantasztikus fotókhoz. kacsint Egyébként mikor kimentem harmatos volt minden, gondolom az nem lett volna elég a védelemre.?
#3377
Szép képek ás beszámoló, gratulálok hozzájuk! És természetesen a sikeres fagyvédelemhez is!
#3376
Elvileg az a lényeg, hogy mindig legyen folyékony halmazállapot is a jég mellett, mert a fagyás folyamata során hõ adódik át a növénynek, környezetnek, ami olvadásnál elvonódik onnan. Ez az elméleti része a dolognak, de majd meglátod, lehet hogy sikerül szakaszos öntözéssel is. 87 szórófej, az nem egyszerû, nekem könnyû volt 1-gyel. A színe az enyémeknek is sötét lett, mikor ráfagyott a víz, de kiolvadás után épnek tûnnek, nem is kókadoznak, mint a szomszédé.
#3375
Mennyire fontos hogy az öntözést addig kell nyomatni míg a jég fel nem olvad? Mert nálam 85 szórófejjel kellett öntözni és a szivattyú egyszerre csak 22 locsolót bír el így folyamatosan 30 percenként állítgatni kellett át egyik pásztáról a másikra.A fõleg késõbbi kelésûeknek elég furcsa színe lett ahogy megfagyott rajta a víz,majd most akarok vissza menni és megnézni mi lett az eredmény.
#3374
Nagyon szép képek és nagyon korrekt összefoglaló, köszönjük!

Nálunk +0,1°C lett a tmin, csak erõsen korlátozott takarást tudott családom alkalmazni (nekem dolgoznom kellett ám a takarást nem kapott erõs indikátornövények (zöldbab és burgonya) se mutattak reggel még fagyáskárt.
Délelõtt még lesz dolgom a kertben, csinálok fotókat, ám úgy látom, megúsztuk.
#3373
-0,4 volt a mai Tmin, így elkélt a fagyvédelem. Tegnap este letakartam azokat a részeket ahol a szórófej nem éri: Link Ma hajnalban fél háromkor néztem a T-t, akkor 1,6°C volt, irány a kertbe, indítani a szórófejet a burgonya felett, + begyújtani a tüzeket. Itt már kezdett derengeni: Link Mikor kb +0,2°C fokra lement, elkezdett ráfagyni a növényekre: Link Link Link füst is volt: Link Védtelen kajszi levele: Link Link Kel a nap: Link Link Link Amit víz ért onnan jégcsapok lógtak: Link Míg le nem olvadt a jég addig öntöztem: Link Link Összes kép: Link Majd délután hozok képeket esetleges károkról, annyit elöljáróban, hogy a szomszéd krumplija kókadt és feketlik.
#3372
Jó kondíciójú fa, csak a gond az hogy már sok az olyan ág, ahol a végén van virágrügy, el van sûrûsödve is valamelyest, gallyakat, illetve vázágat is kell eltávolítani, illetve sok gallyat visszavágni. Fejben megvan kb. hogyan is lehetne jó a fa, az úgy termõegyensúlyba kerülhet (az is gond lehet az önmeddõ jelleg mellett). Van cseresznye, és egy kb. egyidõben virágzó meggyfa , de viszonylag messze. Elvétve van moníliás gally rajta, a törzse egészséges.
#3371
Volt egy rövid deles napszak, amikor többféle rovar volt a fán, a posza-méh, és kék dongók járták inkább, akik jobban fel voltak "öltözködve".
A szél is besegített, hála nem messze vannak olyan régi keskeny utcáskák, ahol a járda mellé sok meggy, szilva, sõt cseresznye is van ültetve, nõhetett beljebb a kerítés soron is.
Nemrég írtam, hogy a félig kész, abbahagyott utcai ház elõtt a meggyfa tavaly szinte megfõtt a moníliában, most meg a tõsarjak tele voltak virággal, kötõdött is rajtuk, persze gyengén-közepesen.Permetet most se kapnak.
Vissza a beporzás témára:
- nálam a volt hobbi kertben következõ volt a sorban állás Dny- Ékeleti tájolással
Újfehértói fürtös- Cigánymegy C...klón - Pándy üvegmeggy - Érdi bõtermõ.

Én még ültettem cigánymeggyet, faiskolában kaptam, C.. betûs, tehát ceglédi teleprõl származhatott, mint a C235-ös kajszi. Nem messze.
Ezzel a sorozattal is a Pándy csak közepesen hozott, bár nagy szemûsége mégis kiváló befõttet, és ennivalót adott. Szerintem ha van hely, ültess külön fákat is. A ráoltás jó lehet, az alakító-ifjító metszéssel egy különleges fát alakíthatsz ki, ha kondíciója, gyökerei és törzse egészséges. vidám nevet

#3370
Szerintem a szél porozta be a cserkókat, 12 fok fölé nem igazán mentünk a gyakran szeles, idõnként borús idõ mellett. Ilyen viszonyok között a méhek hordása csodaszámba megy. Az önmeddõ fák most biztosan megszívták. A szomolyai közepesen, a germesdorfi közepesnél kicsit gyengébben kötött. A Pándy meggyemen erõsen koncentrálni kell, hogy lássak néhány szemet. Ebben közrejátszik, hogy sajnos nincs porzó fa a közelben (önmeddõ ez a meggy). Nem tudsz valami megoldást? Cigánymeggyet nem kapok. Érdemes lenne ráoltani olyan fajtákat a fára ami ugyanabban az idõszakban virágzik?(úgyis ifjításba kezdek e fánál, eltart majd évekig, a kíméletes módszer szerint járok el, ami több idõt igényel.)
#3369
Szeke kérdezte a lila akácot; most már elvirágzott, a virág csumák látszanak. A bokor közepe már zöldebb, a hajtás végek, és az ostorok még halványzöldek. Nitrogén hiány nem lehet, hanem a gyors növekedésre használja el az energiát.Most is lehet alakítani a kúszó kacsokat, elvezetni más irányba, vagy visszavágni. Levelesedés után zöldül mélyebbre.
Link
A cseresznye nem várt kötõdése. Pedig hûvös, szeles idõ volt a totál virágzáskor, két napig.Alig láttam méheket, csak majdnem a sziromhulláskor.
A sok fürtös termés se éppen jó, mert apróbb lesz. Ha nem veri el a jég, még kap egy záró permetet sárguláskor, akkor is a tápoldatos % lesz nagyobb. (100 ml./10 litert elbír).
Link
vidám

#3368
2007-ben a 80%-a lefagyott a burgonyának persze késõbb újra kihajtott de csak fél termés lett,sajnos akkor nem tudtam öntözni mert nem állt készen az öntözõ berendezés.
#3367
Én is összeraktam ma a nagy szórófejet, hátha szükség lesz rá (ha fagyvédelemre nem is, de öntözni úgyis kell majd, meg már egyszer meg is öntöztem a burgonyt csak a kisebb sugarúval). 2007-ben feléd volt kár? (ha jól látom akkor elsején -2°C-ot mértél) Akkor is öntöztél? Nálam akkor másodikán megkapta a fagy szépen, akkor 2m-en -0,1°C -ot mértem, de az is elég volt. Akkor füstöléssel próbálkoztam, de nem túl nagy sikerrel, mivel a szél lengedezett ezért nem sikerült összefüggõ füstpaplant létrehozni.
Ezt az éjjelt úgy tûnik itt kipipálhatjuk, hála a felhõknek.
#3366
Több, mint 300 db, jövõ tavasszal kiültetésre kerülõ fügedugványt menekítettem be a garázsba.
Péntekre virradóra pedig remélem nem szárogatja senki kint a ruháit, mert látni sem lehet majd a füsttõl laza
#3365
Ha gond lenne a T-vel éjfél után megyek öntözni.
#3364
Szerintem a fátyolfólia a leghatásosabb megoldás a kései fagyok elleni takarásos védelemre. Kb. -3 °C-ig véd a fagykártól. Gyorsan ezt találtam: Link nevet
Amit tudtam behordtam a sátorba. Késõbb pedig megyek takarni a fagyérzékeny növényeket, amint csillapodik a szél. Biztos ami biztos alapon. zavarban
#3363
Attól függ. Én olyan +3-+4 fokos 2m-es elõrejelzettig bíznám erre a dolgot, az alatt mindenképpen takarnék. Talajmenti fagy kivédésére ekkor még jó lehet. (Bubu: a párolgás hõelvonása tény, de a megemelkedett harmatpont ezt bõven kompenzálja, ha most a terület és nem a növény elõzõ délutánon történõ megnedvesítésérõl beszélünk. Viszont nagy területen kellene alkalmazni ahhoz, hogy igazán hatásos legyen.)
A PET-palack kérdése sem olyan egyszerû, lényeges, hogy a növény ne érjen hozzá a falaihoz, azaz vagy ez legyen kicsi, vagy a palack nagy. Sok a befolyásoló tényezõ, így tényleg csak durva közelítéssel mondanám, anyagából és az átlagos kapható méretekbõl ítélve jó esetben olyan 2 fokot tud hozzáadni a környezetben tapasztalhatóhoz.
-------
Most csak zöldségeskertre vonatkoztatva a lényeg az, hogy megakadályozzuk a terület kisugárzását, beleértve a növényi test kisugárzásos hûlését. Tehát a kisugárzási fagyok esetében nem annyira a növény hermetikus elszigetelésére, "becsomagolására", hanem úgymond a "leárnyékolására" kell törekedni. Mégpedig úgy hogy a talaj által közölt hõtõl ne fosszuk meg, hisz épp ennek a hõnek kell a növényállomány terében csapdába esni.
Kiegészítõ módszerként lehet próbálkozni ennek a térnek a fûtésével is, pl csapvizet vezetve a takarás alá, vagy akár egyenesen elárasztani a növényeket, ahogy Bubu is mondja. (A "pár percig vízzel porlasztásos", takarás nélkül viszont értelmetlen.) Ha a növények mérete engedi, az árasztás bombabiztos módszer nagyobb fagyok ellen is, akárcsak a talajjal való fedés, mondjuk laza homokok esetében. Extrémnek hangzik, de az én paradicsomaim így menekültek meg 2007-ben elegendõ takaróanyag híján.

Összegezve: ha takarunk, a lényeg a talajfelszín hõközlésének biztosítása és ennek a hõnek a takaróanyaggal való elfogása, megtartása. A lehetõségek tárháza végtelen, de legyen a takarás jó hõszigetelõ, azaz laza (de nem likacsos!), akár több rétegû és könnyû. Akármivel is takarunk, nagyon fontos, hogy a takarás külsõ felületén alakul majd ki a leghidegebb térrész. Alacsonyabb hõmérséklet lesz ott, mint a takaratlan talaj felületén lett volna. Azaz az ide kilógó növényi részek egész biztosan fagykárt szenvednek.
Sok sikert mindenkinek!
#3362
Ha jól emlékszek, Floonak vannak képei, hogy az olaszok hogy védekeznek a nagy ültetvényeken. nyelvnyujtas laza
#3361
Az elsõ kérdésre; nem jó ötlet az elõre locsolás. (a párolgás hõelvonással jár)A veszély idején kellene locsolni, akár a vezetékes vagy kúti víz is tart annyi hõt,(stat.hõ) amit átad a növénynek, hogy a hajnali órákat ,-félórákat- kibírják, a minusztól függõen persze.(-1-4 fokig) Jó az elárasztásos módszer is, de hatásosabb a felülrõl porlasztásos,kevés vízzel, pár percig locsolás.
A pet- palackos letakarást még nem próbáltam, esetleg árasztással kombinálva...próba.

Pár éve volt reggel olyan -3 fok, és locsoltam slaggal (+10) a csercsi fát, ameddig felértem vele. 5-6 órakor csináltam, pár percig "áztattam", majd rá is fagyott a levélre, virágra a jég, de utána lassan csepegni kezdett,amikor elértük a 0 fokot. Megmaradt a gyümi. nevet


#3360
Paradicsom esetében a fagy elleni védekezés során elég az, hogy alaposan belocsoljuk a talajt még délután?
Illetve kb. hány fokig jelent védelmet egy pet palack?
#3359
Hopp, erre meg elfelejtettem reagálni: kutyahideg volt abban a térségben az elmúlt két télen, de fõleg a 2009 december 21-ére virradó éjszaka volt gyilkos.
A Dél-és Nyugat-Európában termesztett gesztenyék (Marroni, Bouche de Beticzac, Marigouel, Précoce Marigouel, Comball, Marron d"Olargues, Pellegrin vagy Merle) nemesebb fajták, ezáltal a télállóságuk kevésbé jó, ezen fajták közül is voltak a génbankban.
Egy -22 fokos hõmérséklet már kinyiffantja õket, vagy legalábbis komolyan károsítja az állományt.
Hogy ennek tudatában miért olyan helyre ültették, ahol bekövetkezhet ilyen hideg, hm-hm, ez itt a jó kérdés!?
#3358
A modellek szerint pedig benne van a pakliban, hogy a mélyebben fekvõ részeken, völgyekben fagy lehet.
Az idõzítésen sok múlik, a GFS alapján a leszakadó hideget nagy lendülettel nyomja majd vissza a meleg (péntek hajnal Link szombat hajnal Link ), viszont ha az az idõszak, amikor még itt a hideg, de már a magasban jön be a meleg, az éjszakára esik, akkor lesz baj.
Május 6-7-e felé még mindig fagyoktól kell tartani, ejjjj!
#3357
Reménykedem én is, ha jó termés lesz jöhetsz szedni! kacsint
#3356
Fúú, egyik kedvenc gyümölcsöm. nyelvnyujtas vidám Am reméljük megússzuk a jövõ hét közepére várható lehülést fagyok nélkül. szegyenlos
#3355
Nálunk idén cseresznyébõl ígérkezik rengeteg(kopp-kopp), 3 cseresznye fánk van, de ennyi termés még sosem ígérkezett még rajtuk. Mondtam is ha ez beérik mind, még a tyúkok is cseresznyét fognak enni! vidám
#3354
A szilva évében eddig legalább közepes termés ígérkezik, bízzunk a jó folytatásban! Az esõ már nagyon kellene.
#3353
Virágzik a muskátli: Link nevet
#3352
Voltam ma ott. Megvan a gesztenyés génbank. Fel kéne hívnom valami Makay Miklóst és akkor megnézhetném, lefényképezhetném. Így is, de nincs kedvem ott fel-le kódorogni. Azt mondták valóban elfagyott. Szóval itt Link található.
#3351
Bocsánat a lötyögésért, de nem volt kapcsolat, szv.tettem a másik topicban.

Azért mert még a hajtás stade-ben van. Ha nem hoz virágot augusztus derekáig, akkor hajtó vesszõ (nagyon értékes).
A növény alapban is fakó zöld, epe-sárga most. Majd nyáron be sötét zöldül, ha kihányja magát szép fás érett-vastag vesszõre. hány az a etalon laza De végül is nálam a laza talajból sarjazással szaporodik.
Más különben ha megfogta a talaj lábát, akkor nagyon aktív kúszó- sarjas növény ,jó ráfigyelni. kacsint
#3350
A futóakácról jut eszembe, mi a baja azoknak a példányoknak, amelyeknek a levele fakózöldre vált, de nem pusztul el?
#3349
Virágoznak a császárfák. Bár Szegeden nem sok ilyen fa van, de szép és az illata sem kutya!
#3348
Az akác:
Link
laza
#3347
Máris itt vagyok, egy kis kerti tanácsokkal, képekkel.
A 3.ik éves (neve nincs,de lesz) szilvám. Még alig látszik kötõdött gyümölcs, ha szerencsém lesz megkóstoljuk.
Link
Ugyan az, de a Nolival megbeszélt levéltetûk a képen. Tényleg csak tehénnek használják a tetveket.
Link
Egy kis akác részlet.
Link
A szépen kötõdõ cseresznye ág.
Link
És nálam is bemutatkozott a tafrina barack oba..hasonló képlete. De mivel már elmúlóban a gomba "tenyész ideje" fertõzõ-szaporító spórái, már nem olyan veszélyes. Természetesen kicsípem a beteg leveleket, és jó messzire elviszem, kuka, kályha.
Most már nem kell rinyálni, hogy látszik itt-ott, a feltörõ hajtások legyõzik. Majdnem most a másik kellemetlen károkozóval vagyunk harcban, a száraz idõt kedvelõ levéltetvekkel. Ha nem lesz egy kiadós leszóró- nagy szemû zivi-zápor, akkor ki kellene mosni öket valami gyenge-középerõs vegyszerrel. Még majd ezután jön május 10-20 felé a hajtáshervasztó darázska, az ellen is lehet parfümös kesernyét kiszórni majd, akkor.
Link
Végül a szõlõ lugas.
Link
Szép idõt kívánok továbbra is, most engesztelõdik talán a tavalyi ki siklás. nevet
#3346
Új világ. Na ne menjünk el annyira, a jelen máris nagyon szép. Az udvari cseresznyémen elhúzódott a virágzás, és késõbb indult be a zöld bogyók fejlõdése.Nem hittem volna, hogy ennyi is lesz.Kép késõbb.

#3345
Nálunk 1 jó hónap mulva május végére lesz ilyen a füge. A takarás használt neki, nem fagyott el. A következõ télre már nem tudom letakarni olyan nagy lesz. A kék hegyi fügét nem is kell állítólag. Láttalak a kivi fórumban. Nem is tudtam hogy ilyen "nagyüzemi" keretek között termelitek nevet
Telkünkre Sülysápra megint ültetek különlegességeket. Vad citrom, Indián banán, Kínai datolya, kamcsatkai mézbogyó. Kíváncsi leszek az eredményre.
A kivik szépen fejlõdnek. Lassan lugasra lehet futtatni.
#3344
Mi lesz akkor?

"csak azt a fránya 2012.12.21.-ét éljük túl."
#3343
Nem is olyan messze van.10 éven belül el- le képzelhetõ, kézzel elérhetõ lenne olyan pentagon-féle lakó ház, 5 oldalon belül középen egy botanikus kertecskével,a tetõkrõl lecsordogáló napelemes táplálású langyos vizû csobolyókkal, a belsõ falakon egzotikus kígyók,emlõsök,bogarak,madarak ketrecével... vidám kacsint
10 éve hol volt még a ledes lámpa, Tv, a zseb-telefon, a GPRS... nevet
(csak azt a fránya 2012.12.21.-ét éljük túl.Szerintem sikerül!)

#3342
Álmom egy négyszögletû ház, amelynek közepén üveggel lefedett négyzet alakú kert van, csupa fagyérzékeny növénnyel. vidám
#3339
Egy füge Csörnyeföldön, a képeken jól látni, milyen fekvésben, épülettõl távol, hõszennyezés nélkül Link Link Link
Nem csak a gyümölcsük finom (már annak, aki szereti, vagy aki eleget evett már ahhoz, hogy megszokja az ízét laza ), csodaszép, hatalmas zöld levelekkel, nagyon szép növény Link Link Link Link Link Link
Idei várható elsõtermésmennyiség Link Link Link Link
A mai csúcskép, a "Nincsen rózsa tövis nélkül" analógiájára "Van füge levél nélkül" Link laza
#3338
Rossz vicc.
Konzultáltam már eleget Vele, meg ha az lenne az oka, akkor azt írtam volna, nem azt, amit írtam.
#3337
Konzultálnod kell a témában a 'professzõröddel'? nevet laza
#3336
Ritkán van ilyen, de egészen egyszerûen nem bírok nekiállni folytatni az eszmecserét(mégha a kedvenc témámról is van szó), pedig mivel az elmúlt években szanaszét vizsgáltam a témát, egy csomó gondolat állt össze a fejemben róla, de annyira el vagyok fáradva, meg annyi minden más van a fejemben, hogy képtelen vagyok rávenni magamat, hogy összeszedetten írjak.
Úgyhogy folytassuk majd máskor, mert érdekes a téma.
Yuki felvetése is nagyon jó, én is írni akartam már arról is, csak mindig kimaradt.
Szóval majd ha kicsit tisztul a fejem, akkor reagálok arra, amit írtál.

Havazás előrejelzés

Utolsó észlelés

2024-11-25 00:50:39

Ercsi

1.0 °C

09000

RH: 80 | P: 1026.3

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

131548

Hírek, események

Indul a MetNet előrejelzési verseny sorozatának 41. sorozata

MetNet | 2024-11-02 11:38

pic
Kis pihenés után folytatódhat a meteorológiai megmérettetés, immáron 41.