Úgy hogy a kora tavaszi lemosóhoz most majd a kén alapú olajos neviként fogom használni. Ami meg fújtsa az áttelelő  és egyéb kártevők petéit, tojásait.
A kijuttatás időpontját kell jól eltalálni, rügyfakadáskor, de ne utána, amikor már pld. egérfüles, mert akkor perzselhet.
Különben érdekes volt a tavaszi fakadás is a meggynél, olyan volt mint ha perzselődött volna, de nem, már az atkák akkorra elindultak. (levélpödrés, barnulás), mint ha megégett volna, pedig ártalmatlan rézgáliccal kezeltem "csak"... azután jött az érés előtti- közbeni lombhullás. Ha már elszaporodnak, akkor csak a tényleges  speciális atkaölő szerrel lehet megállítani őket.

A cseresznyénél esetleg a monilia is beleszólhatott, az is egy undok betegség, min. 2-3 kezelés szükséges borsó nagyságig. ( félérett fonnyadás, gyümölcs hullás)
nyelvnyujtas
Az előttünk álló télről;  hát lehet hideg, tartós fagyos január, az az ideje. Hiába a -10 fok alatti hőmérséklet, a mostani kártevők is felveszik a sálat, nem gyérülnek annyira. Sajnos ez van, védekezni kell vagy vegyszerrel, vagy mechanikusan is. (kéreg kaparó, törzsi rag. övek, ferromon csapdák, stb.)
Tavasszal meg ne fagyjon szanaszét a virágzó termés. Hajrá 2018!
vidám