Nem hiszem, hogy szoros, közvetlen ok-okozati kapcsolat lenne a jégborítottság és a mi teleink között, hiszen igazából 15 éve jelentősen elmarad a sarki jégborítottság átlaga az azelőtti átlagtól és (bár voltak elképesztően rossz tél-sorozataink) azért nem tűntek el a telek az utóbbi években és nem is lettek sorozatosan extrém havasak/hidegek. A jelentős elmaradások közötti kis különbségek (2012 vs. 2014 pl.) pedig szerintem még kevésbé jelentősek és egy ilyennek még kisebb esélye van, hogy tükröződjön egy kárpát-medencei átlagT- (vagy neadjisten hóvastagság-)értékben.
De! Azért valószínűleg ez a változás hatással van Eurázsia időjárására (és teleire), hiszen ez egy nagyon nagy változás. A legnépszerűbbet sokszor hallani itt is, a WACC (warm Arctic, cold continents, azaz a meleg Arktisz (jég hiányában melegebb ugye) hideg időt hoz a kontinensekre, tippre (ez emlék és buta tipp) azért, mert a melegebb idő több havat hoz, a több hó erősebb szibériai AC- generál, ami jobban kihűl, zóna blokkolva, kész a negatív NAO). A WACC másik oka talán a polar vortex (az a sarki magassági légörvény) nagyobb hajlama lehet a gyengülésre, hullámzásra, akár kettéválásra (polar split). Vagy ezek keveréke. De sok kutatás van ebben a témában, kb. 3 perc Google-zéssel dőlnek a találatok, ezek tűnnek érdekesnek:
Link Link Link Link ebben képek is vannak: Link
Átfutni most egyiket sincs időm, de a téma intenzíven kutatott, az biztos. 

Emellett még sokat a hivatkozásokból is ki lehet keresni, ez a mondat pl. eléggé epikus: Northern midlatitudes, over central Eurasia in particular, have experienced frequent severe winters in recent decades [1,2,3]. A remote influence of Arctic sea-ice loss has been suggested [4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14]...
Tehát az egyik általam linkelt cikk pl. 11 másik cikkre hivatkozik, ami feltételezi, hogy az északi középső területek hidegebb tele a sarki jégtakaró fogyatkozásával is kapcsolatban lehet.