Érdekes ez az egész, mert a mérések kezdete óta legcsapadékosabb év után jönnie a legszárazabbnak olyan, mintha a Barcelona játszana a Becsehellyel egy meccset itthon, nyernének a spanyolok 25:1-re, majd a visszavágón Barcelonában a Becsehely nyerne 26:0-ra.
Egyszóval a 2010-es év végén a következõ évre legesélytelenebbnek a mérések kezdete óta mért legszárazabb év lett volna, mégis megtörtént.
És talán nem véletlenül, mivel a végletek idõjárását éljük, a hõmérséklet a pincétõl a padlásszobáig fel-le ugrál, 4 hetes aszálynak 50 mm-es zivatar vet véget, múlt õsszel a nyárból rövid idõ alatt csöppentünk a zúzmarás ködbe, közben a 2010-es rekordcsapadékos évben errefelé júliusban komoly szárazság volt, a magyar-szlovén határ közelében kiégett a kukorica, októberben nyarat megszégyenítõ jégesõ van, közben július-augusztus szinte zivatar nélkül múlt el, 2003-ban kiszáradt majdnem a Balaton, 2005-ben meg vízben álltak a nyaralók a déli parton, 2005/2006 telének januárjában volt az a durva hidegbetörés nappal -14 fok volt, majd a következõ tél bevonult a minden idõk legenyhébb tele történelmébe. A 2009/2010-es tél Angliában rekordhideg volt, majd a 2010/2011-es még az elõzõt is felülmúlta, vagy legalábbis szintén rendkívül hideg tél volt a Brit-szigeteken.
Jellemzõ, hogy hetekig nem esik, majd amikor elered, akkor meg nem akarja abbahagyni, stb stb.
Szóval én a nagyon csapadékos idõ mellett szavazok az elkövetkezõ idõszakra, olyan ez, mint a szúnyogok: múlt éven nem láttunk egy db szúnyogot sem, szúnyogháló nélkül aludtunk a nyitott ablak mellett, meg az idén is....egészen a júliusi árvízig, amikor meg nem lehetett látni a szúnyogtól, szinte egymást ették.