Jó kérdés, nem tudom ennek mi a kritériuma. Gondolom az lenne az ideális, hogy a mérõhely és a tágabb környezete hasonló felépítésû legyen, hogy kis távolságon belül ne lehessenek ilyen nagy különbségek, mert ez tényleg fejvakarást okoz. De hogy erre van-e leírás, számszerûsített adat, azt nem tudom.
Nálam a kert végében jóval tovább marad meg a hó, mint a környezetében. Oda a hátsó szomszéd raktára és a környezõ növények árnyékolása miatt télen nem is nagyon tud besütni a nap. Sokszor napokkal tovább marad meg a hó, mint minden más helyen. Se a kert elején, se a tetõkön, se az utcán nincs már semmi (max 1-2 aprócska jeges réteg), de ott még szinte összefüggõ. Én ezt nem tartom reprezentatívnak, ezért már ilyenkor nem mérek hóvastagságot, hiába van ott mondjuk 1-2 cm-nyi hó.
Sajnos sokunk körülményei nem teszik lehetõvé, hogy olyan vizsgálatokat, méréseket végezzünk, mint egy sok km2-es kietlen reptér közepén. Ez a hóvastagság vizsgálatára is igaz.
Remélem mások is leírják tapasztalataikat, módszereiket, mert tényleg jó lenne egy egységes álláspont és mérési rendszer. nevet