Dexion!
Akkor leírom neked részletesen amiket tudok az említett mûszerekrõl. WS 2305-öm volt, most WS 2500-am van, tehát errõl a kettõrõl biztosan tudok írni. A WS 3600-at pedig most már 3-4 embernél volt alkalmam megfigyelni, így errõl is tudok írni. Valaki írta lenn, hogy a WS 3600-nál érdekes hibák vannak, ez egyértelmûen a közelben lévõ azonos hullámhosszú másik rádiós mûszernek, esetleg akár TV-nek, számítógépek is köszönhetõ. Ezektõl a biztonságos távolság legalább 1m.
A WS 2305 mind zsinóros mind pedig rádiós kivitelben is mûködik. Zsinóros kivitel esetén az LCD kijelzõjén 8 másodpercenként vált adatot, rádiós üzemeltetés esetén pedig 30 másodpercenként. Rádiós üzemeltetésre tapasztalataim szerint alkalmatlan a mûszer, zsinóros kivitelben pedig 20m-nél hosszabb vezetéket nem szabad beiktatni. A WS 2305 egyetlen észlelt hibája nálam a 91,8km/h kiírása volt, s ez sajnos rendszeresen történik, s ez nem másik rádiós mûszer miatt van, hanem sokak által még mindig megfejthetetlen ok miatt. A mûszerrel más probléma nincsen, korrekt értékeket mér. Ami hátránya az a propelleres szélmérõ, így ez nem olyan pontos mint a kanalas.
A programjában Te állíthatod, hogy milyen idõközönként szeretnél rögzíteni, de akár 1 percre is tudod állítani. Mivel a mûszer 175 adatsort tud rögzíteni, ez 1 perces intervallum esetén azt jelenti, hogy 175 percenként át kell töltened. HA naponta csak egyszer szeretnéd áttölteni akkor a 24 órát eloszotod 175 adatsorral, s ezt azt jelenti, hogy 8percre tudod állítani az áttöltést, s akkor 1 napot lefog a 175 adatsor.

A WS 2500 /jelenlegi mûszerem 1.5éve/ sokkal jobb kivitelezés, nagyobb LCD kijelzõ, mely ráadásul érintõképernyõs is. A szélmérõje kanalas, tehát pontos értékeket mér, jó elhelyezés esetén. A thermo-hygro szenzor is megfelelõen pontos, 2hetes összehasonlítási tesztet csináltunk egy 300Euros thermo-hygro szenzorral, s mindössze 0.3-0.5c fokos eltérés volt a két mûszer között. A mûszerhez jár egy luxmérõ is mellyel az aktuális fényerõt mérheted, valamint az elfogadott mérõszámot beállítva napfényes idõtartamot is. A csapadékmérõje szép nagy, talán a mûszer legpontosabb érzékelõje, ha elõtte jól be van kalibrálva. Internetrõl letölthetõ program segítségével hozzávetõleges felhõalapot is meg tud határozni a gép. A mûszer kimondottan rádiós kivitelre lett kifejlesztve, 100m-en belül teljesen hatékony, nincs kihagyás. Kapható hozzá egy kiegészítõ mûszer is, mellyel 200m-re növelhetõ a hatótáv. Amit tehát a mûszer tud: külsõ-belsõ hõmérséklet-páratartalom-légnyomás-szélirány-szélerõsség-luxmérés-napfénytartammérés-csapadékmérés, egyszóval minden. A mûszerhez több külsõ szenzor is csatolható, így a hagyományos 2m-es hõmérsékleten kívül akár radiációs minimum mérésére alkalmas szenzort is elhelyezhetsz. 1.5 éve nem volt mérési hiba a mûszeren, amit adatot vesztettem az egyedül áramszünet miatt volt, mivel én adapterrõl üzemeltetem a mûszert.

A WS 3600 a WS 2305 továbbfejlesztett változata. Szép-érintõs LCD kijelzõvel rendelkezik, kék háttérvilágítással. A szenzorai: thermo-hygro szenzor kis házzal, szélmérõ, csapadékmérõ. A szélmérõje sajnos ennek is propelleres, egyszerûen nem értem, hogy miért nem lehetett megcsinálni a kanalas kivitelt. A mûszer legnagyobb erõsségének a thermo-hygro szenzort tartják, mely 1-99% közötti tartományban mér, s ismerõsök mûszereinél tényleg úgy néz ki, hogy így is van. A csapadékmérõ 0.3 mm-ként mér, de ez ettõl eltérõ is lehet. A mûszer mind vezetékes, mind pedig rádiós kivitellel alkalmazható, s itt már javított a rádiós kivitel, így itt már 100m-t írnak, de tapasztalatok alapján ez inkább 50m! A szélmérõnél még nem találkoztam hibával, csak zavaró 433Mhz-es másik adó okozhat ilyen dolgokat. A programja aranyos-jól áttekinthetõ, Te tudod állítani milyen idõközönként rögzítsen a programba, s ez a mûszer már 1000 adatsort tud rögzíteni, utána kell áttölteni. Ez azt jelenti, hogy 1.5 percenkéntire is tudod állítani, így 1 nap alatt összejön az 1000 adatsor.

Ami a döntésnél befolyásoljon az a mérési intervallum, valamint a rádiós kivitelnek a sokkal kényelmesebb felszerelése-elhelyezése. Ha érdekel a véleményem akkor én a WS 3600 és a WS 2500 között választanék, de a mérési gyakoriság miatt most már lehet a WS 3600-at venném. Valószínû, hogy a mostani WS 2500-am mellé én is beszerzek a közeljövõben egy WS 3600-at is.

A mûszerek árait fennt említettem, ez 100%, hogy ennyi!

Remélem segítettem a döntésben, ha további kérdésed van ezzel kapcsolatban akkor írj e-mailt, vagy kérdezz itt.

üdv: bali