1949-ben azért 20. körül elég közel volt hozzánk, északkeleten ekkor voltak már fagyok: Link
De a 0 fokos izoterma nagyon nehéz, hogy nyáron leszaladjon, júniusban még oké, de ilyenkor sok esély nincs rá. Igazából magassági hidegcseppek hozhatják meg, hideg leszakadásnak nagyon erõsnek is speciálisnak kell lenni, így ez számomra nem meglepõ hanem egyértelmû.

Azt viszont sokat írtam, hogy a nagyon régi idõs emberek akik a 70-es évek elõtt voltak fiatalok vagy már idõsebbek az emlékeznek a mostanihoz hasonló klímára. Az évek elõrehaladtával már természetesen kevesen vannak de még vannak közöttünk. Õk elmondhatják, hogy mi a nyár és a tél.

Sajnos a kutatok és az OMSZ is kitalálta, hogy a 70-es évekhez kell hasonlítani mindent, de miért? Nem tudom, hisz hazánk abnormális klímája az volt és sokak döbbentére a mostani a normális, mivel, nem Skóciába élünk. Se nyár, se tél, ez nálunk csak a 10-es években és a 70-es években volt jellemzõ az 500 év tanulmányozása során, a többiben bizony nem, hanem a mostani akár tetszik akár nem.

Sokan pl ezt tudnák, hogy napokig voltak ilyenek augusztus végén:-)))
Link
És még szeptember 10 körül is tartott a hõhullám, immáron több hónapja és ebben a sorozatban pl augusztus 11 is így nézett ki, néhány hidegfront ugyan becsúszott, de de kb 1 hónapig tombolt a forróság egyhuzamban és nem akart véget érni:
Link
Majd szeptember 10:
Link
Ekkor augusztus végén pl Kecskeméten 41,2 fokot mértek és többfelé voltak 40 közeli hõmérsékletek.
Aztán 1887-1888 évfordulóján ez következett:
Link
Link
Ezekrõl fantasztikus adatok vannak meg pl Felvidéken Árvaráralján -36,7 fokot mértek.
Az év nálunk így nyitott, hogy
Budapest -21,6 fok Nyíregyháza -28,6 fok Eger -24,0 fok Szálka -22,0 fok stb, szóval, ezek voltak az igazi kontinentális évek sorozatban:-)