A Napijelentés csak egy felszín. A csapadékmérõ állomások sosem kerültek bele a Napijelentésbe, mert havonta egyszer postán jelentenek. Domaházáról, sõt elárulok egy titkot még Zabarról is van csapadék adat. Zabar, mint csapadékmérõ állomás 1949. augusztus elsején indult. Domaháza 1951. szeptember elsején. A csapadékmérõ állomások sosem mértek hivatalosan hõmérsékletet. A K2 és K4 állomások mértek, a K2 naponta kétszer (06 és 18 UTC) a K4 állomások pedig a négyterminusos, hagyományos klímaállomások, mint pl. Sopronhorpács, Máza stb. A K2 és K4 állomások naponta telefonon jelentették a mért értékeket a közeli fõállomásra.

Csapadékmérõ állomás, ami Domaháza is volt, sosem mért hivatalos hõmérséklet adatokat. Annyi lehetett, hogy felhívta, felhívatta az intézetet, hogy ennyit mért és azt leközölték. Ezért nem szerepel más napokon Domaháza.

Szerintem nincs Domaházáról semmiféle rögzítendõ anyag, a csapadékmérés eredményein túl, ahogy bár Zabar is 1949. óta mûködik, hõmérsékletet csak az automata telepítése óta mér.

Nem a hõmérséklet-mérési sorozat miatt akarták Domaházára telepíteni az állomást. Egyik kolléga, aki azóta már nyugdíjba ment részt vett a helyszínkeresésben. Rákérdeztem nála Zabarra. Az volt a cél, hogy az Északi-Középhegység egyik völgyébõl is legyen adat, és megbízható, jó helyre kerülhessen az automata. A terepszemlén a csapadékmérõknél is érdeklõdtek, hogy tudnak-e helyet adni, vagy ajánlani egy automata felszereléséhez, hiszen õk ismerik a környéket.

Beszéltem az akkori idõkben dolgozó hálózati ellenõrrel, aki Domaházát is ellenõrizte, de õ sem tud hivatalos hõmérséklet mérésrõl.


Én továbbra is azt hiszem, hogy egy nemlétezõ kincset keresünk. Ezt csak Domaháza írott anyaga döntheti el.