Gábor: Hát nem tudom, nekem szerencsére nincs ilyen bajom, itt írták, hogy elvileg bírnia kéne, én meg is kérdeztem, nem –e kell fölé „tetõt” építeni.

Más: Eddigi tapasztalataim és kalibrálásom alaján a következõ következtetésre jutottam – az adott idõintervallumba lehullott csapadékot meg kell szorozni 1,06-tal, azaz 6 %-al növeljük és ez már egészen reális csapadékértéket ad: Azaz pl 1,8 mm-es napi csapadékösszeg esetén 1,9 mm-t kell venni , 11,3 mm esetén ami most nekem van eddig 12 mm-t kell számolni. Az átszámítást én az excelben végzem a következõ módon.
Elmentem TXT fájlban az adatokat, majd szerkesztés- mindet kijelöli - másolás – bemegyek az excelbe és beilleszetem – áthivatkozok a munka 2-lapól ide ahová bemásoltam, csinálok egy új sort a csapi adatok mellett majd (az eredeti munkalapról hivatkozott csapadékadatokból) kivonom a legutolsó csapadékadatot az elõzõ idõpontból (így megkapom pl az adott órában/napban mért mennyiséget – mivel mindig az összemennyiséget méri és nincs auto mullázás pl naponta sajnos), majd a szomszéd oszlop celláiba beírom az adott intervallumban lehullott csapadék 106 %-át, azaz ez lesz a korrekció (megszorzom 1,06 tal). További feldolgozásnál ezeket az adatokat használom fel.