"Van egy mondás... ":
igen, pont ezért halt meg a determinisztikus fizika, mert úgy gondolták, hogy aminimális hibát okozó nemlineáris tagokat el lehet hanyagolni, mivel az csak zaj. A 60-as években pont arra jöttek rá, hogy ez az elhanyagolás okozza az idõjárás-elõrejelzések lehetetlenségét, valamint ezek az apró zajokm okozzák a rendszer kaotikus viselkedését.
Az a fizika, amit te itt "nagy fiziká-nak " állítasz be (és amit 100 éve oktatnak a középiskolákban) kb 50 éve halott.

3 nagy elmélet élte csak túl a legutóbbi változást: a relativitás-elmélet, a kvantummemchanika és a káoszelmélet.

A Newtoni mechanika a maga elhanyagolósdi viselkedésével már a múlté. Csak ezt úgy látszik páran még nem vették észre.

Más: azt mondod, ha elhanyagoljuk a zavaró téynezõket és a minimális zajokat, akkor az az egyenlet kaotikus viselkedés nélkül szépen leírja a valóságot. Az álatam említett rx(1-x) egyszerû nemlineáris populációdinamikai egyenlet r függvényében képes teljesen kaotikus és szép rendezett viselkedésre. Így az sem igaz, hogy az egyszerû elhanyagolt tagokat nem tartalmazó egyenletekkel felírt folyamatok nem bonyolódhatnaka végtelenségig. És ha ez így van, akkor már ismét nincs igazad abban, hogy nem kell figyelembe venni azt, ami kicsi és jelentéktelennek tûnik.

1 kérdésem lenne azért: kíváncsi vagyok milyen matematikai és fizikai tudományos végzettséged van, fõleg ezek után a "az a jó fizikus, aki kiegyenesíti a kört" beírás után.