Teljes mértékben egyetértek, a lényeg szerintem ez:
"Még a jól ismert és agyonvizsgált vulkánok esetében sem lehet pontosan megmondani a kitörés bekövetkeztének idejét, csak valószínûsíteni lehet az erõsödõ szeizmikus tevékenységbõl, a megváltozott gázösszetételbõl és mennyiségbõl, hõmérsékletemelkedésbõl, stb."

A pontenciális "szupervulkánok" esetében pedig egyelõre ilyen elõjelek sincsenek, úgyhogy a róluk szóló "elõrejelzések" egyszerû tippelésnek minõsíthetõk.

Egyébként az "élõ" magmakamra léte sem jelent garanciát arra, hogy egy vulkán még valaha ki fog törni. A Yellowstone-nál persze majdnem 100%, hogy valamikor lesz még kitörés (mondjuk a következõ 1 millió éven belül). De egy kialvó vulkán sem úgy szûnik meg, mintha az utolsó kitörés után "elvágták volna": pl. a Hargita D-i része alatt (ami 30-40 ezer éve mûködött utoljára) sem állt még le minden aktivitás, csak valószínû, hogy a kitöréshez az ott mozgó magma már soha nem lesz elegendõ. (Bár ha nem Erdélyben, hanem valamelyik amerikai nagyváros szomszédságában lenne, már biztos filmet készítettek volna a kitörésérõl...)