Köszönöm a választ, így már sok mindenre végre fény derült.

Az biztos, hogy Budapesten 0,5 fokos decemberi átlagot nem is mertem gondolni, mert az OMSZ oldalain szereplő 1.4 vagy 1,8 foknál ez ugye nem éppen 6-7 tizedfokkal kevesebb. Biztosan a hősziget hatás télen erősebb, a fűtés és közlekedés által szolgáltatott hőtöbblet hatványozottabban érvényesül. Persze azt is bizonygatták már itt emlékeim szerint. hogy Lőrincen nincs is hősziget hatás. Ez már a légikikötőre igaz is, hisz ott a decemberi átlag csak 2,1 fok volt, kevesebb pl. a pápai reptérnél is.
A nekem meglévő pápai dec. átlagok rendre 1-1,1 fokok, sosem gondoltam volna, hogy a nagymeleg budapesti klíma valójában hidegebb az itteninél.(állandóan azt sugallják, hogy itt valami fagyos terület van és ez elüt az ország többi, melegebb részétől és én ennek a mikroklímának vagyok a megszállottja, kiterjesztem az egész országra, holott ebből semmi sem igaz, ha valaki egy anomáliatérképre tekint)
Az is igaz, hogy a pápai adatok is kb. 5 helyről származnak legalább az utóbbi közel 150 évből és különféle technikákkal mérték őket, ezért nehéz igazságot tenni. Másrészt most csak a reptéren tudok mérésről, jó lenne, ha onnan lennének már 30 éves átlagok (és kézi mérésű csap. adatok), hogy tisztábban láthassunk.  Ugyan metaros adatokat találtam a neten 2013 óta (csapadék nélkül), de máshol nem nagyon ismerek innen való megbízható adatbázist. Te tudsz ilyenről ?