Jó estét mindenkinek! Csakis objektíven szeretnék a korábbiakhoz hozzá szólni.

Nem szabad elfelednünk, hogy attól, hogy mi tudunk valamit, mley számunkra alapvetõ, nem biztos, hogy más is tudja. Tudok olyan embert mondani, aki egy két éve tudta meg a TV-bõl, hogy a déli féltekén nyár van olyankor, mikor nálunk tél. Hozzáteszem nem egy idõs bácsiról, vagy nénirõl van szó. Az is egy dolog hogy elviekben az iskolában megtanítnaka pár alapvetõ dolgot a meteorológiával, éghajlattal kapcsolatban. De ilyenkor érdmes elgondolkodni azon, hogy Ti vajon mire emlékeztek a 4., vagy 5. osztályos biosz könyvbõl, vagy földrajból. Pl. hogy ma Magyarországon hol van bõripar....., vagy éppen a vakondok miért dúrja azokat a szép kis homok halmokat......

Az elõbbiekbõl látszik, hogy minden ember mást és mást tud természetesen jobban. KB. 10 millióan lakunk itt Magyarországon csecsemõtõl, fiatalon át öregik. Õk mind néznek TV-t, olvasnak újságot, hallgatnak rádiót valamikor, vagy éppen netet olvasnak. Mindenkinek más és más az információs igénye. Ráadásul a TV adásoknak, újságoknak, szóval a médiának "közérthetõvé" kell átfordítaniuk, amit valamely szakember nyilatkozik a saját területérõl. Természetesen elég nehéz, és persze ilyenkor jönnek sajnos a csorbulások.

A múltat mindenképpen érdemes vizsgálni, kutatni, példázni belõle esesményeket, hiszen ezáltal tudunk meg többet az idõjárásról, éghajlatról, a folyamatokról. Az ember is csak úgy tanul, ha végig gondolja mit csinált helytelenül a múltban.
Természetesen értelmetlen példaként felhozni a múltból mondjuk a felsõ Dryes idején történt drasztikus lehülést (grönlandi jégfuratminta), ha éppen a holnapi idõjárásról beszélünk, hisz a kettõ nem igen konzisztens egymással idõtartamban.