Az Andreotti által linkelt cikkben azt írják, hogy a Vöröskereszt jelentése szerint a Kyaukphyu nevû tengerparti város 70%-a került víz alá, és több tízezren szorulnak segítségre. Nem tudom, ott mennyire jellemzõ egyáltalán a ritkán lakott terület, de másban tényleg aligha lehet reménykedni. Ez alapján a kép alapján a partvidék nagyot kaphatott (szökõárból és szélhez köthetõ pusztításból):

beillesztett kép



Ahogy látom, az 56 milliós lakosság nagyjából negyede él a ciklon által közvetetten (árvizek) érintett területeken. A két leginkább érintett tartomány egyedül kitesz 11 milliót. Közülük az Irrawaddy (Ayeyarwady) tartomány szenvedte el a legnagyobb pusztulást a 2008-as ciklon idején. Ez Myanmar éléskamrája. A Giri szerencsére ettõl északabbra ért partot, és a térkép tanulsága szerint itt a legkevesebb a parti település (rajta a szóban forgó Kyaukphyu):

Link

Szóval az a szélvihart és a szökõárat talán sokan megúszhatták, azonban az általa okozott árvizek, földcsuszamlások rengeteg kárt okozhatnak. Valóban csak remélni lehet, hogy inkább anyagiakban, mint emberéletben. Bár ennek az országnak az elõbbi se nagyon hiányzik.

Szerk: No, közben a Wikipédián is megtaláltam a vonatkozó szócikket, nem mondom, eléggé naprakészek:

Link

3,7 méteres tengerszintemelkedés, 8 méteres hullámok, 260 km/h-ás szél. Kyaukphyu városa 1,2 méteres víz alatt, a város nagy része elpusztult, nincsen ép fa vagy villanypózna. További, részben vagy teljes egészében elpusztult falvakról is szólnak a hírek. Vélhetõen több tízezren váltak hajléktalanná.

szomoru