Na igen, hibából tanulva. Egy atomerõmû esetén egy olyan hiba, mely során nagy mennyiségû rádioaktív sugárzás jut a levegõbe, nem napokig, vagy hetekig tarthat, évtizedekig, sõt még tovább is hatással lesz. Hibát pedig az ember szokott elkövetni. Tudom, mit szerettél volna írni Cauchy, de az ellenérv talán nem a legjobb volt. Viszont, ha az atomenergia olyan jó és szuper, akkor miért próbálnak fúziós erõmûvet építeni? Mert hatékonyabb? Ha meglesz, akkor az atomerõmûvekkel mi lesz? Plusz a hulladék. Hát igen, igaz háttal nem kezdünk mondatot, de akkor is ott a gond a hulladékkal. Amint azt látjuk a fosszilis tüzelõanyagok használata során sem lett megoldva a "hulladék" kérdése, pedig elõször azt gondolták, hogy ott a légkör és kész. Vagy mégsem kész...? Az ember felelõtlen tud lenni. A végén meg rádöbben a hibára és jobbik esetben javít rajta. Még mielõtt filozófiai irányba tévedne el az írás.....
Tudtad, hogy a 60-as évekre oly mértékben megnõtt az nukleáris robbantások végett a sugárzás világszerte, hgoy 67, vagy 68-ban határoztak afelõl, hogy beszüntetik a felszíni robbantásokat, így folytatták a felszín alattival is.
Voltak reaktor incidensek, balesetek és nagyon nagyon reméljük, ha lesz is akkor nem lesz káros hatással.
Az urán ára pedig ugyanolyan mértékben változik, mint az olajé. Az olaj (és több mint valószínû az urán sem) lesz már olcsóbb. Az ilyen fajta energiák már nem lesznek olcsóbbak. Talán lesz kisebb visszaesés rövidebb idõre, de már csak emelkedni fog.
10 év kell ahhoz, hogy egy nukleáris erõmûvet megépítsenek (tervezés, kivitelezés, stb...) és kb 20-25 évig szól az élettartamuk emlékezetem szerint. Nem kicsi összeget emészt fel. Ennyi idõ alatt, ennyi pénzbõl biztos vagyok benne, hogy egy megújulós "energia parkot" mondjuk fel lehetne húzni.
A geotermikus energia esetén a Föld hõjét alkalmázzák. Pl, Magyarországon már van olyan család, akik erre ruháztak be. A házukat ilyenformán melegítik. Õk pl nem fognak függni attól hogy lesz-e gáz mondjuk és tudnak-e majd fûteni. Hozzávetõlegesen a beruházás 10-15 év alatt megtérül.
A jövõben a megoldása talán nem a minél nagyobb méretû ipari szintû energia termelés lenne hanem az egyedi, regionális szintû energia termelés.