Floo, TLT : Sajnos ezeknek az eseményeknek semmi különös jelentõségû hírértéke nincsen már.
Elég régóta megszokott jelenség, hogy a nyári félévben különösen a Benelux államok, Németország, Franciaország, az Alpok, Olaszország és idõnként Lengyelország, Csehország, és Ukrajna térségét is rendkívüli viharok éri el, nincsenek szinte szavak sem arra mi pusztítást végeznek a SC-k és a Tornádók, meg az árvizek több térségben is tavasztól-õszig.

Ezzel közel sem azt mondom hogy szélsõségessé vált a klíma, minden bizonnyal ez régen is így volt/lehetett.

Közben Magyarországon ritka kiegyensúlyozott heteket, hónapokat élünk.
A rendkívül enyhe és rekord csapadékos februárt, az igen meleg április elsõ felét, és az április végétõl - május végéig tartó 1 hónapos hideg idõszakot, ill. az április végi jelentõs fagykárokat leszámítva rendre átlag körüli, vagy kissé afeletti hõmérsékletek vannak ( január átlagos, március, április 1,5 fok körüli pozitív anomália, május kb. 0,5 fokos negatív anomália. június elsõ fele várhatóan átlagos lehet, vagy fél-1 fokkal melegebb ).

Alapvetõen kevés a komoly viharkárral jelentkezõ esemény a 2016-os konvektív szezon elsõ harmadában eddig eltelt részében, egyedül május 23-24-e, 29-30-a és június 4-5-e nevéhez köthetõek jelentõs viharkárok, egyébként inkább a kiadós csapadék miatt.
Szerencsére szignifikáns 4-5 cm-es jégrõl, vagy pusztító 100-150 km/h közötti zivatarok általi szélviharkárokról eddig nem tudok.

Szóval eddig ez az év a nagyon szeretem kategóriába tartozik, számomra.

Ferri : A 2014-es csapadékos nyár, õsz és tél után is volt mit szántani, aratni, szüretelni, mûvelni, enni 2015-ben, átlagos termés volt 2014-ben. Szóval én ezen nem aggódom elõre. Inkább csapadékos mérsékelt meleg, mint sem forró, aszályos idõ.

Egyébként ha ránézünk az OMSZ agrometes térképeire, akkor látható, hogy többet sütött a nap az ország jelentõs hányadán akkor is, ha az 5-10-30 vagy akár 90 napos eltéréseket nézem. Hajrá csapadék és mérsékelt meleg a továbbiakban is.