Elég sokszor felmerül a mediterrán ciklonokkal kapcsolatban, hogy egyfajta köztes képzõdmények a mérsékelt övi, illetve a trópus légörvények között. Viszont azt elég nehéz megállapítani, hogy egy adott ciklon mihez van közelebb. Viszont úgy gondolom, hogy a most a Földközi-tenger felett örvénylõ és rengeteg kárt okozó ciklonnak inkább van közelebb egy trópusi légörvényhez, mint egy mérsékelthez:Link

Látható, hogy elég kaotikus a frontok helyzete: Link
A központtól messze eltávolodott a hidegfront és igazán látványos hõ kontraszt nincs a front vonal mentén, sokkal érdekesebb a légörvényen kialakult konvergenciák ezek már hõ kontrasztól függetlenül élnek a légörvény körül és ez már bizony trópusi jellegre utal.
A másik érdekesség a víz hõmérséklet 22 és 24 fok között van a ciklon alatt, ez persze elmarad a 27 foktól, de már valamit beindíthat (egyszerûen tudnám ezt kifejezni, hogy a havas esõ nem havazás, de nem is esõ. laza ).
A másik érdekesség, hogy a központjában melegebb a levegõ, mint körülötte, a mérsékelt ciklonoknál a hideg és meleg levegõ keveredik a központban vagy, a hidegmagba olvad a ciklon középpont, tehát ezt a melegedõ középpontot is gyanúsnak találom: Link .Végül a másik tényezõ az egy helyben toporgás, egy átlagos mediterrán ciklon 1-2 nap alatt átrobog a tenger felett ez viszont a magasnyomás rabságában a meleg víz felett rostokolt és volt ideje formálódni, akárcsak egy trópusi ciklonnak. vidám

Mindent összegezve nem azt állítom, hogy ez egy trópusi vihar, mert az lehetetlen, de azt viszont merem állítani, hogy már több köze van ennek a mediterrán ciklonnak egy trópusi viharhoz, mint egy mérsékelt övihez.