Az elpusztult expedícióknak tüzifájuk se volt miután minden éghetõ eszközüket elégették. Spirituszkockával pedig nehéz Jókai-bablevest fõzni, csak havat lehet olvasztani. Azt vélem, egy jó honvédségi babgulyással is beérték volna Jókai bableves helyett kacsint EGY dokumentált esetben elfordult hogy véletlenül tudtak lõni egy jegesmedvét. Mivel megtalálták holttestüket, kiderült hogy orsóféreg volt a medvében- húsát nem tudták megsütni, nyersen ették, õk a féreg miatt legyengülve pusztultak el. Hazánk nem sarkvidék, mégis van "közeli" tapasztalat 1945-bõl Budapestrõl: az ostrom alatt ivóvíz nem volt, a budapestiek hólevet (ami desztillált víznek tekinthetõ) ittak, az éhség miatt akár napi 5-6 litert. Csak felfúvódtak tõle, de szomjúságérzetük alig csökkent és az ásványi sók hiánya lassacskán megölte azokat akik nem jutottak egy elhullott ló húsához sem. "Audiatur et altera pars~Hallgattassék meg a másik fél is" jegyében a desztillált vízben hívõknek annyiban igazuk van hogy "átlúgozza" mintegy kimossa a szervezetet. DE nemcsak a káros anyagokat "mossa ki" hanem a szervezet számára hasznos elemeket is - és NEM PÓTOLJA. Egészséges élõszervezet magától elvégzi a "méregtelenítést" minden nap, a káros vagy elhasznált anyagok távoznak a vizelettel, verejtékkel (leszámítva a felhalmozódó nehézfémeket [pb-cd-as] és vegyületeket mint a DDT de ehhez speciális orvosi kezelés szükséges, nem "távgyógyító" természetgyógyász). Az emberi szervezet számára létfontosságú anyagokat NAPONTA PÓTOLNI KELL. Erre külön felhívják a figyelmet azon gyógyszerek esetében melyek egyes anyagok távozását felgyorsítják, mint pld. a Ca melynek hiánya csontritkuláshoz vezet. Emellett hasonló hatású minden "vízhajtó" élelmiszer (pld. a hagyma) és élvezeti cikkek (dohány, kávé nem sorolom) mely felfokozza az anyagcserét és vizeletkiválasztást. Hányás-hasmenés esetén is gondoskodni kell a folyadékpótlásról és az "elvesztett" ásványi anyagokról (kolerás betegekkel sós vizet itatnak). A desztillált vízben nincs SEMMI, egyszerûen csak egy oldószer mely kimos (ahogy írják "átlúgozza") a szervezetbõl mindent akár lombikból az elõzõ kísérlet maradványait. IGEN, valóban jó eséllyel kimoshatja a májban és vesékben lerakódott mérgezõ anyagokat is melyeket a városi levegõbõl szívunk be "hála" az ipari tevékenységnek és a belsõégésû motoroknak. De "a fürdõvízzel kiöntjük a gyereket is" amikor a szervezet számára nélkülözhetetlen elemeket IS eltávolítjuk mert a desztvíz "nem válogat" - viszi ami oldható.
Ilyen a célra inkább alkalmasabb egy "léböjt-kúra" gyümölcslevekkel mint a desztillált víz.
Az emberi szervezet számára szükséges elemek, nyomelemek, ásványi sók pótlása létfontosságú ezért gondosan megválogatott táplálkozást követel. Pld. a banán kiugróan magas K tartalmú (egységsúlynyi aránya 450:1 narancs 250:1 répa 75:1) Mindenki azt tesz magával amit akar- alkoholizál, drogozik stb. DE ha már valaki desztillált víz ivására szánja el magát, szinte "patikamérlegen" KELL pótolnia a szervezete számára hasznos anyagokat táplákozásában, mert megbetegszik. A két kezemen nem tudnám megszámolni hány ilyen "csodaszert" reklámoztak eddig, aztán szép lassan el is hallgattak róla. "Csodadoktorok" üzlete az egész akik tudják amit a magyar közmondás így fejez ki: "Ahol lócitrom van, ott verébek is lesznek".
A "mérgezés" elkerülésére célszerûbb lenne a környezetszennyezést csökkenteni amit manapság nem lehet az ipari tevékenység és belsõégésû motorral mûködõ gépeink használata miatt. Továbbá: az embereket elsõsorban az évezredes ("Idõ igazolta") orvosi ajánlásokra alapozott életvitelre kellene hangsúlyozottan inteni. Sajnos ez sem megy mert -tisztelet a kivételnek- sokan fegyelmezetlen önpusztító életet élnek vagy rosszul értelmezett függetlenségérzetük miatt nem hagynak "beleszólást életükbe". Maradnak a félmegoldások és az egyre szaporodó "csodadoktorok" csodaszerei. A káliumról lentebb írtam, most csak annyit: a K-hiány súlyos betegségeket okozhat, a kálium a szervezetbõl víz és nátrium leadása mellett ürül ki, valamiképp pótolni kell mert sajnos nem telik mindenkinek banánra, narancsra.
Záradékul a magyar "Turista egészségtan" intelme, idézem:
"Esõvíz és hólé az ásványi sók hiánya miatt ivásra nem alkalmas."
Nem a szennyezõdés/fertõzés lehetõségét emeli ki hanem az ásványi sók hiányát a desztillált vízzel lényegileg azonos csapadékban. Forrás: Link (7. pont Ivóvíz)
A desztvíznek lehet alkalmi közérzetjavító hatása, DE senki ne felejtse a magyar közmondást:
"Amit megnyersz a réven, elveszted a vámon" nevet
Ui: ioncserélt desztvizet pedig végképp ne igyon senki mert olcsóbb de mérgezõ. Ha van rá elszórni való pénze, lehetõleg gyógyszertárban vegyen "igazi", kétszer-háromszor lepárolt desztillált vízet, egyúttal fokozottabban ügyeljen táplálkozására IS.