A méhészt Kaszabubu ismeri (habár õ is "tamáskodik") szinte "jótáll" érte.
Nem vagyok méhész (a méhészkedõ Gábrusz kollega nyilatkozhatna) de úgy gondolom hogy a lép "maszkolása" (a méhek csak a szabadon hagyott részeket érhetik el) sem olyan lehetetlen. Ehhez hasonló "divat" volt régebben a gazda monogramját gyümölcsökön megjeleníteni ráragasztott papírdarabokkal. Ahol takarta a papír nem érte a napfény, majd az érett gyümölcsrõl lefejtve a papírt, elõtûnt a monogram (akár a fürdõruha vonala napozáskor).
Megállapíthatatlan elõzmények következményének okára mindig a legegyszerûbb-leglogikusabb változat a legjobb magyarázat. William Ockham középkori ferences rendi szerzetesnek tulajdonított megfogalmazás szerint: "A magyarázatoknak nem szabad az okokat szükségtelenül gyarapítani. Ha egy jelenségre két, egyenlõ valószínûséggel bíró magyarázat lehetséges, akkor azt kell elfogadni amelyik kevesebb létezõ feltételezésével ad magyarázatot." Ma divatozó "konteók" példájával: Egy hasadt fatörzs fekszik a földön. Lehet egy villámcsapás miatt VAGY egy "titkos kormányzati fegyverprogramot teszteltek". A legegyszerûbb magyarázat logikus is egyben: az ok villámcsapás. (A középkori filozófia általános alapelve volt de "Occam borotvája" néven híresült el mert gyakran érvelt ily módon)
Még egy változat: a méhek "zaklatása" helyett egyszerûbb csak egy ÜRES mûlépet lefotózni majd rámontírozni hazánk térképét. A rámontírozott terület eredeti színezetét, szerkezetét egy valódi lép képérõl vett mintázattal (pattern) elõtte vagy utána kitölteni, az illesztéseket helyenként retusálni és ENNYI. "Megvan pár perc alatt" kacsint
Természetesen a fizikai letakarás és más trükkök sem zárhatóak ki de munkaigényesek habár jól demonstrálják a méhész szakértõ munkáját. Azonban egyszerûbb a képet megpiszkálni mivel egy kép pixel/szerkezetét/átmeneteit sokan nem vizsgálják meg csak "rácsodálkoznak".
A véletlen szeszélyes mely szív alakú burgonyát is formálhat Link A bemutatott térkép-lépkép viszont nagy valószinüséggel nem a véletlen játéka, hanem akár így akár úgy, de célzatos emberi cselekvéssor eredménye.
Ui: az eredeti "majomtörténet" billentyûket véletlenszerûen leütõ három majma kifejezetten a kombinatorikát jellemzi, azt hogy bármely véletlenszerû sorozatban elõállhat egy adott környezetbe illeszkedõ és jól értelmezhetõ kombináció az elemek nagyszámú véletlen és értelmetlen (egy kiválasztott környezet szabályrendszerének nem megfelelõ) variációi között nevet