Na ez az, köszönjük!
Így nem tippelgetés, meg "én megmondtam" az, ha valaki kijelent valamit az elõtte álló évszakról. Persze a fennálló örökös bizonytalanság mellett. Ez a tudományos alátámasztás nem is hasonlítható a hosszútávú fórumban tapasztalható "én megmondtam" szövegekhez... Köszi, határozottan tetszik nevet
Tegnap MSN-en hidegséggel arról beszélgettünk, hogy eddig is túl sok idõt adtunk a zonalitásnak (december elején 3 hét, most 3 hónap stb.), tehát nem kizárt, hogy a tavasz nagy részén is nyugatias irányítás legyen a domináns (ahogy nézem, tõlünk nyugatra az óceánon még mindig nagy a pozitív hõmérsékleti anomália). Ez alátámasztaná a hûvös-esõs tavaszi várakozásokat.
Aztán észrevettem egy vöröses foltot ott ÉNy-Afrika partjainál is. Elvileg ugye ott keletkeznek/állnak össze a zivifelhõk, melyek késõbb forgásba lendülve hurrikánokká alakulhatnak. Nem lehetséges, hogy ez esetleg egy erõsebb hurrikántevékenységet okozhat a nyár folyamán (uh, de messze van...)? Ez ugye számunkra akár (persze nagy hibaszázalék mellett így is...) átlagostól negatív irányba eltérõ hõmérsékletû telet is okozhat, fõként a gyér nyugati irányítás miatt. Sõt, akár a viharciklonokból se láthatunk sokat, és az ÉNy-i frontok se biztos, hogy nagy enyheséget szippantanak be (volt már 10 cm hó ÉNy-i frontból).
Persze tisztában vagyok vele, hogy ez rettenetesen messze van, és addig bármi történhet, de érdekelne ez a lehetõség, hogy számíthatunk-e ezek alapján erõsebb hurrikántevékenységre.