Az utóbb két esztendő aszályos télutóját- tavaszát látva, el kellene gondolkozni a hazai öntözési lehetőségek, és a hazai tározók,  vízkormányzási lehetőségek fejlesztéséről.  Láttuk,  hogy  a legjobb makroszinoptikai helyzetekből is lehet nulla,  vagy alig mérhető csapadék,  ha a front csontszáraz területre érkezik.  Jó Medárdot is akkor,  és csak akkor remélhetünk,  ha a terület vízellátottsága már eleve elért egy "alapszintet."  "Akinek van, annak adatik." - Ideje lenne lobbizni Hazánk jó hidrogeológiai adottságainak jobb kihasználásáért, és egy olyan mezőgazdaságért, amely a jövőben kíméletes vegyszerezéssel, jó hozzáadott tudással termel,  az óhatatlanul szikesebbé váló talajokon.
Miért mondom ezt?  Tudjuk,  hogy Stratus az ammonium-szulfát aeroszolra épülő  CCN-ből lesz,  annak jó utánpótlását pedig a tengerek jelenlegi szennyezettsége mellett nem várhatjuk. Csapadék pedig az IFN-ből (jégképző magokból) lesz,  amelyekről sorra mutatják ki, hogy biogén eredetűek,  vagyis az afrikai por + párás levegő kombó nem feltétlenül jelent esőt...
- és sajnos az ezüstjodidos fáklyák  sem varázseszközök,  a biológiai folyamatokat bizony nem pótolhatják.
Ha a hazai  élő területek biogén IFN kibocsátását javítjuk,  az viszont igenis jobb Medárdot ígér!  Lehetséges lenne  a köröskörül lehulló csapadékból többet ide csábítani a Kárpát- medence belsejébe. Fiúk, tegyetek Ti is érte,  amit lehet!