Ha lehetne, azért egy dolgot ne felejtsünk el.
Óriási szarvashiba lenne az esetleges éghajlatváltozás emberi okait kutatni anélkül, hogy az egész világ, de minimum egész Európa adatait vizsgálnánk.
Ha csak és kizárólag Magyarországi adatokból, mérésekbõl indulunk ki, könnyen és gyorsan, valamint alaposan félrevezethetjük magunkat, ugyanis kis hazánk klímája _nagyon_ hajlamos a szélsõségekre. Minusz 35-tõl plusz 42 fok, 400 mm alatti és 1000 mm feletti éves csapadék is elõfordulhat - bármikor. Így aztán bármilyen kirívó, szélsõséges értékre elég könnyû hasonló példát találni a múltból. A folyamatok értékelése meg pontosan a "ciklikusság" paramétereinek behatárolhatatlan volta miatt nehézkes, ugye.
Érdemes ennél sokkal "kötöttebb" klímájú országokban vizsgádni esetleg, gondolok itt az óceáni éghajlatra például. Ha majd Írországban lesz 30 C fok felett tartósabban a Tmax, akkor az valóban különleges esemény lesz! A tengerszint emelkedése is eléggé pozitív dolog, ahogy az Alpok gleccsereinek vagy Grönland jegének a fogyása is. Nem véletlen, hogy ezeket, és nem a Magyarországi, bármilyen (tényleg!) rendkívüli, 1 éve tartó extra meleg periódust emlegetik a nemzetközi klímakonferenciákon...