Amúgy az a durva, hogy itt tavaly szeptember 1-jén láttam az első "normális" szupercellát, pedig már 2014 óta itt vagyok (igaz, a nyarakat '17-ig többnyire otthon töltöttem, de emlékeim szerint igazából csak egy nagy dobás volt abban az időszakban itt, a 2015. július 8-ai szupercella).

TLT: abszolút kedvenc nincs, ennyiből nehéz is lenne választani. nevet
Ha az élményfaktort és a struktúrát nézem, akkor talán a 2016. július 12-ei szombathelyi rettenet viszi a prímet.
Viharvadászat szempontjából 2017. július 5. volt érdekes, amikor Vas megye északnyugati részén 5 közeli szupercellát sikerült elcsípnünk alig pár óra alatt (nem mellesleg ez volt az első alkalom, amikor ténylegesen vadásztam, és nem egy kötött helyről követtem végig az eseményeket). De a tavaly július 14-ei őrségi vadászat is jó volt, főleg, hogy amilyen ínséges nyár volt szupercellák terén, és amilyen nagy szerencsém volt, hogy pont otthon voltam én is és a nővérem is.
Szakmai szempontból a legérdekesebb talán 2013. május 20-ai kettős szupercella volt, hiszen azért viszonylag ritka az, hogy két külön szupercella alakul ki egymás mellett (tehát nem egy válik ketté), és jó ideig nem is nyírja ki egyik a másikat. Így utólag egyébként kicsit sajnálom is, hogy gyakorlatilag végig csak a felénk közeledő északabbi góccal foglalkoztam, pedig még akkor is szép volt mindkettő, amikor fölénk értek. Ráadásul a délebbi akkor már fejlettebb lett, ha lebicikliztem volna előtte Körmendre, azt is elkaphattam volna (ottani videó, 50 mp környékén szépen látszik a tiszta rés is pl.: Link ). Viszont ha már kettéválás, azért a 2011. július 14-ei kora délutáni példány nem volt semmi, azóta sem láttam olyat, ahol annyira szépen és tartósan megmaradt volna mindkét tag. Illetve érdekes volt még nekem a 2016. április 18-ai budapesti eset is, amikor nagyon apró emelt konvekciós záporkák alakultak ki nagy nyírásos helyzetben, amik szépen be is pörögtek.