Usrin: annak ellenére, hogy olvastam ellentétes véleményt, most olyat találtam, ami alátámasztja amit írtál (igazából jó angol oldalakat kéne nézni, néha ráakadok ilyenekre, de sosem akkor amikor fontos lenne nevet

"Koppány György éghajlatkutató megalapozatlannak tartja az éghajlatváltozás okozta riadalmakat és mindazokat az állításokat, amelyek szerint az emberi beavatkozás okozza a drámai éghajlatváltozásokat. A szakember szerint az a megfogalmazás áll közel az igazsághoz, amely szerint nem az éghajlat változott meg jelentõsen, hanem az emberiség fiatal túlzottan. Mindezzel persze nem azt mondja a kutató, hogy a globális felmelegedés légbõl kapott, csupán óva int attól, hogy elhamarkodott következtetéseket vonjanak le a kutatók az emberi léptékû jelenségekbõl.

Idéz például egy nemzetközi kutatást - az USA energiaügyi minisztériuma rendelte -, amely megállapította, hogy az utolsó 100 évben Grönland jégtakarója lényegében semmit sem változott, az Antarktiszé pedig kissé növekedett. Ez utóbbinak az az oka, hogy a 2-3 kilométer magas jégplatókon az uralkodó hõmérséklet mélyen a fagypont alatt van és a mínusz 24-56 Celsius fok között ingadozik, és ha itt akárcsak néhány fokot növekszik is a hõmérséklet, annak az lesz az egyik következménye, hogy több hó esik. A növekvõ hótakaróból pedig több jéghegy szakad le, ezek hûtik a tengerek vizét, ami a fölöttük lévõ levegõt is hûti. Így jöhet létre egy, a melegedést fékezõ negatív visszacsatolás - mondja a kutató. Majd hozzáteszi: a jövõre nézve azt a következtetést lehet levonni, hogy ha a globális hõmérséklet emelkedik, a sarkvidék jégtakarójában jelentõsebb változás csupán ezer éves idõskálán következik be. Az Antarktiszon még hosszabb idõ kell egy ilyen változás bekövetkeztéhez."

Link