Válaszoltam volna hamarabb, de Murphy-törvénye szerint amit keresel akár dig.archívumban, nem fogod megtalálni... zavarban
Na olvastam a linkelt lapot, pont a Bigarou Burlat fajtáról nincs kép. Nekem volna, de a 2004-5-ös képeimben nem találtam. Ha meglesz, be teszem. (érdekes, a Képtár.hu-n se nincs meg a 2004-8 as lementett linkek képei; - a kép nem található- üzi.)
Én elsõre ezt a fajtát ajánlanám, mert jún. eleji- korai fajta-. Ez már nem az a madárcseresznye, aminek a szine szép, de íze semmi, hanem igenis benne van minden különleges íz,és zamat, sõt kissé erõteljes savas. Kora nyáron meg ez kell a népnek, a szamóca dömping után.
Ha nem bátják a pirosra érzékeny madarak; verébre és seregélyre gondolok, akkor a másik fajta pedig a szomolyai fekete. A cseresznye légy még nem bátja egyiket se.
Kései fajtát én nem ajánlok, mert permetezni kell, és addigra eltelik, nem újdonság már.Persze aki befõttet, eltenni akar annak a Germersdorfi, roppanós az igazi.
Ez is korán érik, majdnem elõbb, mint a Bigaro. Egymást jól porozzák, bõtermõ fajták. Ha kicsit is megkapja a fagy virágzáskor, akkor is ad termést. Ez év tavaszán ugye volt az udvaromon -3 fok is, levitte a felét, de maradt is. Ha totál jó a virágzáskori kötõdés, akkor szinte csokrokban vannak a cseresznyék, majdnem ilyenkor apróbbak maradnak. (ki kell várni a teljes érést, akkor nõ meg a bogyó).
Másik, a korona méret; a Bigaro általában feltõrõ, a szomolyai szétterülõ. Kb. legyen meg a 8-12 méter köztük. Aránylag szélvédett helyre, délkeleti tájolásra ültessük.
A talaj elõkészítésrõl most nem írok, tudjátok már. (min:1*1- *0,8 méteres "ágyásban" jól be trágyázva. laza