Okés, vetõmag nem érdekel? Kimondottan DNY-i viszonyokra van nemesítve. kacsint
Komolyra fordítva, örülök, hogy kezdjük kicsit árnyalni a képet. Az észrevételed briliáns, de a helyzet megint csak bonyolultabb a vártnál. Éspedig:

Elõször is az árnyék, ami a paprikára esik, a tõle 8-9 m-re lévõ ház árnyéka. Már elég alacsony a napállás ahhoz, hogy még a kép készítésekor is (14:09) rávetüljön a kb. 6m magas oromcsúcs árnyéka. A háttérben a napos foltokat a 7-8 m-re (a ház elõtt) álló meggy koronájának legtetején ( Link ) átesõ fény vetíti, de ez is csak 1-2 órán át van így, a nap nagy részében napos a terület még most is.
Másodszor, jól sejtetted meg, van egy másik fa is a paprikától úgy 3 m-re, illetve pár orgonatõ kb 2m-re (szélsõ sor a veteményesben, nem vegyes kultúra nevet ). Ezek egész biztosan hatottak is a paprika körüli hõmérsékletre, különösen a -1,8 fok idején (okt. 31.), hiszen akkor még lombjuk is volt. Azt követõen pár nap alatt lehullott a lomb, most így néznek ki (szándékosan a paprika mellõl, a talajról az elméletileg kitakarható ég felé fotóztam): Link Link
Hadd foglaljam össze, miért is érdekes mindez:
Adott egy, a lombok által x fokkal csillapított -1,8 °C-os (2m, árnyékolt) fagy, szemmel látható fagykárral. Majd 16 nappal késõbb csak gallyak maradnak a "takarásból", (így a feltételezett csillapítás is x mínusz y fokra csökken) miközben a fagy (többszöri mínusz pár tizedes hajnal után) jelentõsen erõsödik (-2,4 fok - ugyancsak 2m, árnyékolt), a növényen viszont nincsen újabb károsodás (még egész kicsi sértetlen terméskezdemény is maradt az egyik hajtáscsúcson) és helyet sem változtatott közben. Sõt, a zöldséges 2m magas paradicsombokrai és a többi paprikatõ is lekerült azóta, csak a kísérleti egyed maradt egyedül.
Megoldás? Tanulság? (De nehogy egyenletrendszert rajzoljál nekem két ismeretlennel! nevet )