Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Egy kicsit más téma, de gondoltam a mai eseménytelen napon belefér: A tavalyi év igen csapadékos idõjárása van, ahol még most is kifejti pozitív hatását. Szegedtõl északra, légvonalban kb. 30 km-re van egy tanyánk, Csanytelek községben, ahol a sok esõ következtében a természet jelentõs területeket hódított vissza magának. A Dél-Alföldön itt volt a legsúlyosabb a belvízhelyzet, a tanyánkat április végéig teljesen körbezárta a víz, néhol 90-100 cm mély belvíz uralkodott. A legtöbb terület az elmúlt hetekben száradt csak ki teljesen. Viszont! A mélyebben fekvõ területek tavi-lápi-mocsaras részekké alakultak át, az élõvilág teljesen átalakult, a vízi élõlények számos faja költözött vissza, amit nagyon jó látni (Régen ez mocsaras terület volt, Csaj-tónak nevezték, ha rákerestek nagyon szép képeket találhatok.) Persze a gazdás ennek nem örülnek, a területet esélytelen megmûvelni, de én úgy gondolom nagyon jó látni a rengeteg békafajt, a gólyákat, darukat, gémeket, hattyúkat. Idén már nem hiszem, hogy kiszáradnának ezek a részek, a talajvíz nagyon magasanan áll, ez táplálhatja ezeket az újonnan kialakult "tavakat". És ugyan ez a helyzet a Baks-Ópusztaszer közötti részen is. Én nagyon bízom benne, hogy ez már így marad a közeljövõben.