Én Szarvason hétszilvafás nemes vagyok, 5 vörös + 2 besztercei, kb. 20 éves fák. A többi még csemete állapotban van. Idei termés 4 mázsa, 7 q körüli a tettestársaké.

Arra vigyázz, hogy az a gyümölcs való pálinkának, amit amúgy jóízüen elfogyasztana az ember. Inkább legyen 10-20 %-kal kevesebb, de jóféle pálinka, mint több, de postásguggoltató (amilyen esetén a postás csak guggolva mer elmenni az ablak elõtt, nehogy behívják egy feles pálinkára).

A technológiáról, remélem, ismered: Link
Valamikor a zugfõzõk fórumaként indult, egy nagyon jó szakmai fórum. Minden reggel megjelenik egy linkgyûjtemény az alapvetõ pálinkász dolgokról.

Néhány alaptétel:
- Pálinkát csak egészséges, érett gyümölcsbõl szabad készíteni
- Tisztaság, tisztaság, tisztaság... A gyümölcsöt mosni kell, Káros baktériumok, gombák távoltartása,
- A gyümölcsöt zúzni, darálni, pépesíteni kell, hogy az élesztõgomba hozzáférjen.
- Élesztõvel beoltás: lehet borélesztõ, akármilyen fajélesztõ, sõt sütõélesztõ is (az sörélesztõ). Mindegyiket az alkoholkihozatal maximalizálására szelektálták.
- cefrekezelés: pektinbontás, pH beállítás, stb, stb...
- ...

A jelenlegi idõjárás okozta problémák: Az általában használt ésesztõk 15 oC felett mûködnek, feltétlen szükséges hidegtûrõ élesztõt venni, ha nem valamilyen zárt, melegebb, vagy fûtött helyen erjeszted a cefrét. Van, ami 3 oC-on már mûxik. Nem kapható minden gazdaboltban, de nagyobb nehézségek nélkül beszerezhetõ.