Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Egy utolsó, aztán befejeztem a témát: a vízelvezető árkoknak nyilván nem a mostanihoz hasonló időszakokban van kiemelt szerepe, hanem akkor, amikor áll a víz a földeken. Megszokhattuk már, hogy amikor megnyitják a csapokat, akkor sok esetben átmegyünk a másik végletbe, áll a víz a táblán, sokszor hetekig nem lehet rámenni a földre, de amint mód nyílik rá, el kell végezni a munkákat. Nagyüzemi gazdálkodás, soktonnás gépekkel végzett munkák, és mi történik? A túl nedves talaj összetömörödik, mert nem tudott elfolyni a víz a beszántott csatornák miatt. Vízzáró rétegek jönnek létre (ehhez a szántás is hozzájárul), erre egy szárazabb időszakban jön egy felhőszakadás, és a lehullott csapadék nagy része szélsebesen lerongyol a tábláról, mert nem tud beszivárogni a mélyebb rétegekbe. Ez persze talaj- és domborzatfüggő, de messze nem példa nélküli.
Na, befejeztem az eszmefuttatást.
Na, befejeztem az eszmefuttatást.