Eleve hamis narratíva egy, csak a CO2 - re felhúzott  "kutatás", modellezés , ugyanis ez az ÜHG - ok harmadát teszi ki. Ez egy marketing termék csak így, ebben a formában, egy leegyszerűsített kommunikáció. Perpill sokkal nagyobb gond lehet a földgáz drasztikus felfutása, a technológiai metán szökés, ami a gázipar saját becslése alapján is több százalékot tehet ki. (LNG technológia, öreg vezetékek szivárgása stb.). Külön fejezetet érdemelne a "tisztán" égő foldgáz, aminél szállópor, kendioxid stb nincs, a korom is kevesebb. ÜHG gázok viszont vannak. Ez csak azért érdekes, mert utóbbi tényezőknek hűtő hatása volt nagyobbrészt. A foldgáz extra felfutása legalább évtizedekig folytatodhat, mert a "megújulók" (nap, szél) ellátásbiztonságszintű elektromos energiatárolása még kutatás szinten sem létező dolog, és a gázturbinák gyorsreagálása alkalmas a megujulók hektikus termelési ciklusainak a kiegyenlítésére Az USA palagáz, palaolaj forradalma is ez irányba hat.
A közlekedés károsanyag kibocsátás csökkentése szintén ide tartozik, a tengerjáró hajók kén kibocsátás csökkentése is. Ezek persze "jószándékú" dolgok, de csak ez 0,7 fokkal növelte a globális hőmérsékletet (Gelencser András). Akkor ott van még a permafrost olvadás, amit megbecsülni sem nagyon tudnak, és igen jelentős metán kibocsájtó. Ezek a tényezők rövid távon is jelentős melegedést okozhatnak, ami már borít is mindent.
Ezt csak azért hoztam fel, hogy látszódjon a CO2 - re felhúzott modellek valóságélménye. 
Annyi egymásnak is ellentmondó tudományos munka látott napvilágot mostanában, és annyi féle szcenárió van hogy ebben kiigazodni én legalábbis nem tudok. Az AMOC kapcsán több egymástól független kutatási eredmény is hozta a századunkban valószínűsíthető "leállást". Ezt tudományos körökben tudtommal megalapozottnak tartották. Jött az IPCC, és úgy tűnik szintetizálta a dolgot, szerintük ez nem várható. Rengeteg léhűtő lehet ott, meg hát számos eddigi kutatást borít ez a viszonylag friss dolog. Egy globális szervezet meg eleve kérdéseket vet fel, mert mostanában borzalmas amit művelnek, gyakorlatilag mind.
A párizsi klímaegyezmény olyan "sikeres" hogy évről évre, minden évben nő a fosszilis energia, ezen belül a szén, illetve az elektromos áram felhasználás. "Most múlik pontosan" állapot körvonalazódik az energetikában. A nap, szél "megújulók"  a fejlett országokban lassan kitöltik a rendelkezésre álló teret. Megoldatlan az ipari (ellátásbiztonsági) szintű energiatárolás, és ebben áttörés nem látszik. Senki nem fogja túltolni ezt, mert az már az elektromos energia ellátást veszélyezteti. A németek megoróbálták, nem sikerült nekik.  Az MVM "középtávon nem tervez további napelem bővítést a portfólióján belül".  Persze  építhet bárki, energiatárolóval. Magyarország elérte a 2030 - ra tervezett napelem terveket, ebben nyilván az van, hogy a "haverok" kihasználják a "zöldlehetőségeket". A  következő években határozott hangsúlyeltolódás néz ki a fejlett világ, mondjuk úgy globális észak részén (Ebben Trump szerepe sem elhanyagolható) a globális dél meg eleve a fosszilis energiára alapozza a fejlődését. Illúzió belátható időn belül számottevő fosszilis felhasználás csökkenésre számítani!