Délután 2-kor 850-en Link
Hajnali 2-kor 850-en Link
Reggel 8-kor Link
Szépen jön befelé a magasban a meleg, holnap délután már a +4 fok nyaldossa a nyugati megyéket Link , tipikus utolsó éjszaka effektus, ez az alsó szinteknek a legkegyetlenebb.
Az, hogy a csillagda 2 órája letáborozott 5,1 fokon, a lendvai szõlõhegyen pedig felment 5,07-rõl 5,62 fokra a hõmérséklet, azt feltételezi, hogy a dombok közepesnél jobb fekvései megússzák.
Ebben az esetben az alsó légrétegek, a völgyek és a sík területek nagyon erõsen le tudnak hûlni, miközben a dombok ki tudnak állni a megülepedett hidegbõl.
Ilyenkor tavasszal és õsszel az utolsó éjszaka effektusnál akkor tud óriási inverzió kialakulni, ha a dombok magasságában nem indul be a szél, ha minél nagyobb szélcsend van. Ha hajnalban beindulna a szél, fel tudná keverni a dombokra is a hideget.
Érdekes, hogy ez téli havas, nagy hidegek esetében nem szokott elõfordulni, talán az alul megülepedett -20 fokos levegõt a feltámadó szél nem tudja olyan könnyen megmozdítani, mint a mínusznéhány fokosat. Nem tud belemarni.
Közben Lendvahegyen tovább emelkedik a hõmérséklet, már 5,89 fok.
Elképesztõ, ahogy a kezdeti gyors süllyedés után dombokon meg tud állni a hõmérséklet csökkenése, miközben lent meg zuhanórepülés van.