Minap az  Eumet előrejelzését olvastam a GFS kapcsán, hiszen ők abból dolgoznak főként és érdekes módon a hőség visszatérését még meg sem említik, sőt ciklonokról írnak. Az igaz, hogy csütörtökön és pénteken lehetnek záporok, zivatarok, illetve a GFS számol magassági hidegörvény lefűződésével majd a jövő hét elejére, gondolom náluk ez lesz a ciklon megfelelője amiről írnak, mint magassági ciklon, de igazából az ECM-en ennek nem nagyon van nyoma.
Ezek a hidegcseppek vagy hidegörvények szokás szerint meg tudják bolondítani a modelleket, hiszen a lefűződési ráta ez esetben ilyen távlatból még bizonytalan. Valószínű ezért is írja az Eumet, hogy csütörtöktől nagy bizonytalansággal számolnak.
Viszont korábban lebecsültem kissé a GFS-t az ECM-el szemben, holott az elmúlt időszakban nem egy példa van rá, hogy a GFS előbb látta és az ECM igazodott hozzá.
Éppen ezért a GFS az utóbbi 2 futásában már tartja amiről Te írtál most, amiről még én írtam abban kevésbé északias áramlás látszott, keletebbre lévő AC-vel az adott futásban, most viszont befordulna a Skandináv AC peremén északiba, északkeletibe és bár maradna mint írtad a nyári idő, de a túlzott forróság elkerülne minket. Ez optimális forgatókönyv, hiszen a 30 fok körüli értékek megmaradnának és ha netán hidegörvény tényleg nem piszkít bele a képbe, akkor jó kis nyaralóidő lehetne, komolyabb események nélkül akár tartósan, mint pl. tavaly. Igaz tavaly a kontinens északkeleti, északi része jóval melegebb volt, bár Skandináviába is beköszöntene ez esetben a nyár, akár 25-30 fok közötti meleggel ha a GFS számításai jönnek be az AC alatt. Meglátjuk nevet