A héten az Észak, Nyugat és Közép-Európa időjárását most meghatározó több középpontú ciklon lassan keletebbre helyeződik. Hatása azonban  egy ideig még érezhető marad térségünk időjárásában. Ugyanakkor a brit-izlandi térségben újabb ciklon képződik, amely délkelet felé mozog majd, középpontja a Brit-szk. érintésével péntekre a Genovai-öböl fölé kerül. Ekkor a Kárpát-medence ennek a ciklonnak az előoldali áramlásába kerül, de a számítások szerint a magasban jelentős melegedés nem következik be.
A kilátások napokra lebontva:

SZERDA (11. 06.):     Link     Link     Link
Nyugat felől csökken a felhőzet, majd változóan felhős idő lesz, északnyugaton kevesebb, délkeleten több felhővel. Emellett napsütés az országban mindenhol várható. Estétől aztán ismét sok felhő érkezik, előbb a Dunántúl majd a középső és a keleti országrész fölé. A reggeli és a délelőtti órákban a Duna vonalától keletre még előfordul gyenge eső, zápor, majd ez a csapadékzóna fokozatosan elhagyja kelet felé az ország területét. Délután átmenetileg már sehol sem kell esőre számítanunk. A nyugati, északnyugati szél kezdetben főleg északkeleten időnként megélénkül. Később délnyugatira fordul a szél, és mérséklődik. A Dunántúlon mindvégig gyenge marad a légmozgás. Kora reggelre 6-13 fokig hűl, és délnyugaton erősen bepárásodik a levegő. Ott helyenként köd képződik. Délutánra 13-17 fokig melegszik a levegő.

CSÜTÖRTÖK (11. 07.):     Link     Link     Link
Napközben nyugat, délnyugat felől csökken a felhőzet, délután már a legtöbb helyen közepesen felhős égre nézhetünk fel. Csak a keleti, északkeleti határvidéken maradhat késő délutánig erősen felhős az ég. Reggel, délelőtt és kora délután még többfelé lesz eső, zápor. A délután második felére azonban ez a csapadékzóna is kiszorul kelet felé az országból, estére mindenhol eláll az eső. A gyenge déli, délkeleti szél délnyugatira fordul, és elsősorban a Tiszántúlon megélénkül. Kora reggel 5-10 fokot mérhetünk, délután pedig 11-18 fokot. Délkeleten lesz a melegebb.

PÉNTEK (11. 08.):     Link     Link     Link
Az éjszaka eleinte derült vagy gyengén felhős lesz az ég. Majd éjféltől délkelet felől lassan növekedni kezd a felhőzet. Az ország tartósan derült, nagyobb részén hajnalra többfelé képződik köd. Napközben további felhőzet-növekedés valószínű.  Jobbára erősen felhős vagy borult időnk lesz, csak északnyugaton lehet kevesebb felhő. A Tiszántúlon többfelé fordul elő eső, másutt számottevő csapadék nem hullik. Napközben megélénkül a keleti szél. Kora reggelre 3-8 fokig csökken a hőmérséklet, Nyugat-Dunántúlon mérhetjük az alacsonyabb értékeket. Napközben 12-16 fok lesz, ezúttal a csapadékos délkeleten az alacsonyabb értékekkel.

Távolabbi kilátások: 240 órán belül marad a csúszópályás felállás, ény-dk irányú pályán az óceánról a Mediterráneum felé mozgó ciklonokkal. Ezeknek az előoldala érint minket, emiatt változékony, viszonylag enyhe, időnként csapadékos időre van kilátás. 120 órától Észak-Európa felett megnő a légnyomás a jelen számítások szerint, és az így megerősödött AC előoldalán hideg légtömegek árasztják el a kontinens északkeleti, keleti részeit. Ezek a légtömegek azonban egyelőre nem szólnak bele térségünk időjárásának alakulásába.