Itt van a faültetések hete- hónapja.
Aki gyümölcsfát, vagy díszfát akar ültetni,vegye figyelembe a majdan kialakuló korona helyigényét. Min.4*4 vagy akár 6*8 méteres élettért kell hagyni.
Talaj elõkészítéshez pár tanács; az ültetõ gödört elõ kell készíteni, akár egy héttel elõbb. Csonthéjas fáknál, meggy,cseresznye, barack,szilva,és körte-alma, legalább egy 40*40*40 cm.-es "ágyást" ássunk, majd abba legalul terítsünk be 5-8 kg.szerves trágyát. A zsákos tõzeg alapú föld is jó,arra szórva pár marék 10-20 dkg. vegyes NKP.(nitrogén-kálium-foszfor) mûtrágyát.
Erre rakjunk takarásként a kiásott föld fel talajából egy 10 cm. réteket. Ezután jöhet a fa. Vigyázva arra, hogy a talajfelszínig érjen a gyökér nyaka, úgy ahogy a faiskolában állt. Korrekciózni lehet, összekeverve a bepakolt alapot, vagy feljebb töltve fel talajjal.
Érdemes figyelni a tájolásra, az oltványoknál a kihajtott rész nézzen a napos oldal felé. A gyökereket szétterülve helyezzük el, egy módszer erre,a félig behantolt gödörbe öntsünk egy kanna vizet, majd lassan mozgatva a csemetét le fel oldalt, és figyelve a függõleges irányra folytassuk a behantolást. A hantolás végén lehet kicsi mellé lépéssel tömöríteni a hantot, akár egy kis katlant létrehozni, hogy még egy kanna vízzel meg locsoljuk. A függõleges irány nagyon fontos, vagy az ágelosztást figyelve a függ. súlypontra ügyeljünk, mert ha nem egyenletes a korona iránya, késõbb elhajlik a vezér ág, megdõl a fa. A belocsolást követõen egy kis kúpot,10-20 cm. emelhetünk az oltvány védelmére az erõs fagyok miatt.
Sok sikert, és örömteli tavaszi fakadást kívánok. laza