Ha más fajtájú körte nálad, vagy a szomszédoknál megfelelõen növekszik, lehet sima, esetleg eltérõ okok miatti pechsorozat is. Ha már volt két peches éved, semmi sem zárja ki, hogy a harmadik, sõt negyedik évben ne ismétlõdjön a pech. Sõt...

-Kizárólag õsszel ültess fát. A megmaradási arány és a növekedési erély lényegesen jobb a tavaszi ültetésnél.
- Az ültetési gödör a lehetõ legnagyobb legyen, a visszatöltés során a feltalaj kerüljön alulra. Némi komposzt, szerves trágya sem hátrány, ha belekerül.
- A csonthéjasok érzékenyek igazán az "elõzmény" azonos fajra, az almatermésûek kevésbé.
- A körtét (különösen fiatalon) tönkreteheti a hajtáshervasztó darázs és a körtelevélbolhák. Vannak virágzáskor is használható rovarölõk (pl. Mospilan) a hajtáshervasztó ellen, a bolha a nagyobb gond. A fiatal hajtásokat teszi tönkre, egy csemetén meg kizárólag olyan van. Védekezés: Õsszel és tavasszal a rezes (bordói lé) lemosó permetezés (tûzelhalás és gombafertõzések ellen) UTÁN olajos - kénes lemosó permetezés, vegetációs idõszakban meg a bolhára hatékony rovarölõ szerek. Kevés van, nézz körül a neten. A gond a bolhák által kiválasztott cukros, ragacsos anyag, amitõl a rovarölõ szer nem jut el a célpont bolháig.

Kizárólag elsõ osztályú, erõteljes csemetét ültess, a másod- és harmadosztályúak SOHA nem érik utol az erõteljes csemetékbõl fejlõdõ fákat.

Dióhéjban ennyi.