Kollektor építeni akkor érdemes, ha egyrészt szeret az ember barkácsolni másrészt le tud mondani a borúsabb napok enegiáiról (magyarul egyébként is síkkollektort venne). Vagy nincs elég pénz és minél kevesebb pénzbõl kell az egészet kihozni. Amit megtakarítást hoz, érdemes belõle félretenni utánna és/vagy alapon lecserélni-bõvíteni.
Drain back rendszernél a tetõn belõli részek szinte kivétel nélkül lehetnek nem"solar"-osak. Nekem a "hõtárolóm" egy 6.000 Ft-ért vett 200l-es bojler. A hõcserélõ spirál alapanyag ára majdnem több volt nevet Ismerõs vett leselejtezett 250-300l-es tartályokat (3db) és az egészet egyben szigetelte le. A hely és a pénztárcs függvényében érdemes minél nagyobb puffert beszerelni szakaszolva. Alacsonyabb melegvíz hõmérsékletnél jobb a kollektor hatásfoka és akár felével kevesebb a hõtároló vesztesége.
A villanybojlernél teljesen mindegy hogy hány kilówattos (ha fel tud fûteni). Nagyobb fûtõszállal hamarabb felfût, de 1W-al sem fogyaszt többet 1 felfûtés alatt mint a fele akkora. Ami számít: térfogat, szigetelé, belépõ víz hõmérséklete, vízkivétel.