Szép napot kívánok, ország szerte!
Na akkor kezdjük, elõször Bölkének;
Milyen fajta az almád? A sok termés-virág hozam esetleg a nagyolt metszéstõl is lehet, bár mondom fajta függõ. A permetezésrõl; ha nem volt lemosó, akkor elõször a gombák támadnak, elsõsorban a lisztharmat. Virágzáskor és utána a kártevõk közül a bundásbogár, bimbó likasztó ormányos bogár sõt a kendermag bogár, és ha sok pajor telelt át, a cserebogár az ami rágást okoz.
Az áttelelt kártevõk nálad esetleg az almamoly, amik majd a földbõl kelnek, folyamatosan,de késõbb, júniustól. Sajnos mást nem tehetsz, a rajzáshoz kell igazítani a permetezést. Almamolynak, ha adott a környezet, akár több nemzedéke támad, azért van ez a 10-20 permetezés az ültetvényeken.
Zöld dió nagyságtól próbáld követni a rajzást, akár olcsó sárga ragadós lapokkal, vagy drágább fero-hormon típusú szalagokkal.Így talán a java termés megvédhetõ, de ilyenkor is 2-3 hetenként érdemes permetezni. A fóliázás- letakarás csak gyengíti a szer hatékonyságát, mert épp fõként a talajból kelnek ki a molyok. A drágább felszívódó szerek hatása tovább tart, a lepetézett molyok tojása nem kel ki.
Az almáról pedig; ha kevés termett az a baj, ha sok az is. Épp nemrégen a lengyel-magyar barátság újítása során megint bezúdult az olcsó lengyel alma majd 100-120 ft/kg. szomoru

Persze nálad ha szép helyen, udvar dísze a fa, akkor ápolni, kezelni kell. Gyerkõcök nem játszanak alatta, 36-48 óráig.