Korrekt írás. Hasonlóan látom, azért is írtam azt amit, mert erre a bio/nem bio témakörre mindig ugyanazokat a válaszokat kapom a vegyszereket használóktól. Mindig valahogy ki van magyarázva. Persze nem azt mondom, hogy alkalomadtán nem kell odapörkölni, de okos kertészkedés mellett erre ritkán van szükség. A megfigyelésedet pedig én is osztom. Mi sem használunk actara-t és társait, (valószínûleg) gyengébb természetes anyagokat használunk, ezáltal nagy számban jelentek meg a katicák a kertben. Amit nem visz le a szer, azt viszi a katica. nevet
A legnagyobb poén a saját apámmal kapcsolatos: tavasztól átvettem a kert irányítását. Ez fõleg a permetszerek, fák, tápanyagok kiválasztását, mulcsozást jelenti. Mostanra ott tartunk, hogy leért a meggy, érik a barack és szépek a fák. Egyedül a körtefa nem nagyon boldogul, de ez a futóhomokon nem annyira meglepõ. No de a lényeg: múlt hétvégén tárgyaltuk a családi ebéd után, hogy most akkor bio/nem bio kertészkedés a tuti, õ próbálta lezárni annyival, hogy vegyszer nélkül semmire sem megyünk. Erre én felhomályosítottam, hogy ne zavarja, de tavasz óta semmilyen durva vegyszert nem használtunk. Errõl ennyit. laza Egyedül a levélfoltosság támadta meg a fákat a brutálisan csapadékos tavasz miatt, de biológiai gombaölõvel gyönyörûen helyrejöttek a fák. Összességében a betegségek ugyanúgy jelentkezhetnek, de a lényeg a kezelésen van, illetve szép lassan a talaj javításán kellene gondolkoznom.
A vegyszeres ördögi körrel kapcsolatban (amit boncolgattál) annyit jegyeznék még meg, hogy a hasznos katicák/méhek stb. kiírtásán kívül a talajéletet is súlyosan pusztítod, magyarán a fa stressztûrõ képessége is borzasztóan lecsökken. Ha ezekhez még jön egy gyenge minõségû talaj, akkor le is mondhatunk arról, hogy a fáink megéljék a 10-15 éves kort. Nem mellesleg nem hiszek a syngenta/bayer/monsanto/chemchi kvartett jó szándékában.