Nem tudom, felfigyelt-e rá valaki?
Link
Ahol régebbieket lehet sasolni az adatbázisból:
Link
Hetente kéccer frissül. 
Grönlandtól, Izlandtól délre az idén jelentős negatív SST anomália alakult ki áprilistól, májustól meg kiteljesedve. a nyomait,a váltást már utólag belemagyarázva talán az év lejétől észlelni lehetett. Emellett a Brit Szigetektől északra pozitív anomália alakult ki. Az amerikai kontinens keleti partvidékének erős ciklonjai még Grönland előtt északra kanyarodtak.
Ez a negatív SST anomália - Karöltve az alacsony északi sarkvidéki jégborítottsággal - valószínűleg az okozója az izlandi csigagyár tartós gyengélkedésének. Nincs meg az energiaszintbeli különbség, ami az erős izlandi cilklontevékenységet fenntartaná. A másik észrevételem, hogy a gyengécske csigagyári ciklonok északkeletre fordulva szisztematikusan kimélyültek, megerősödtek.  A pozitiv északi SST anomália oka szerintem az, hogy a Golf áramlat vizei a gyenge csigagyár miatti alacsony szélsebességnek köszönhetően kevésbé hűlnek, kevesebb energiát adnak át a légkörnek, mint erősebb csigagyári ciklontevékenység esetén. Ebből következhet az, hogy a sarkvidéki jégborítottság, ami az észak-atlanti területet kivéve szépen, tendenciózusan növekszik, az észak-atlanti területen stagnál, olykor visszavonul.

Kérdés: Van-e ennek a tartós negatív tengervíz hőmérséklet anomáliának neve, mint az El Nino / La Nina-nak? 

Nyilván ez az anomália lényegesen nagyobb hatással van az európai időjárásra, mint az El Nino / LaNina páros, mivel nem a bolygó túloldalán van.  

Az előbbiek hatása Közép-Európa, Mo. időjárására, a közép-európai ac szisztematikus kiépülésére, a felettünk átvonuló/beragadó medicicik elmaradására, az idei folyamatos, több hónapos időállásra?

Ha ez az idő-állási helyzet egy darabig még megmarad, hatása az idei télre?